TworzymyGłos Regionu

Likwidacja skutków gwałtownych zdarzeń atmosferycznych

Piątek, 18 lutego 2022 o 13:08, autor: 1 1812
Likwidacja skutków gwałtownych zdarzeń atmosferycznych

Miniona doba przyniosła wiele strat związanych z intensywnymi zdarzeniami pogodowymi. Również na terenie naszego powiatu podmuchy silnego wiatru wyrządziły znaczne szkody. Łącznie do godz. 10.00 dnia 18.02 br. jednostki straży pożarnej z terenu naszego powiatu wyjeżdżały 68 razy.

Działania prowadzone były głównie przy wiatrołomach, drzewach przechylonych i przewróconych na budynki oraz linie energetyczne. Usuwano skutki uszkodzenia dachów przez silny wiatr oraz uszkodzenia infrastruktury komunalnej. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

W związku z możliwym ponownym nasileniem się niekorzystnych zjawisk pogodowych, w tej i następnej dobie, apelujemy o pozostanie, w miarę możliwości, w domach i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów mogących wyrządzić szkody w przypadku ich porwania przez wiatr.

(KP PSP we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Adaś
18.02.2022 14:41

Wyjechali do akcji 68x a gminne społeczeństwo poniosło straty już na miliony licząc. Pokazujecie (Zw) nam głównie połamane drzewa i tego wydarzenia skutki .... a ja pytam p. burmistrza i jego podległe służby - co z prewencją i tzw. zabezpieczeniem ? Ilość starych drzew dookoła nas liczymy w setkach, głównie one niszczą i zabijają a bierność władz w działaniu jest zatrważająca ? Co przyniosło w powiecie posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Powiatu Wschowskiego, jakie konkrety p. starosto ? To, że się powali i obywatel zadzwoni to my wiemy co się z fantem dzieje ale co Wy robicie aby temu zapobiec ? "Piękne" foto domu bez dachu to poważna niedola konkretnej rodziny, to ich dramat i porażka z żywiołem ale czy tak musiało być ? W wielu przypadkach zasłanianie się przepisami WKZ jest nieetyczne, nieuczciwe i niegodziwym Waszym urzędnicy zachowaniem . Jak ktoś zginie będzie wielki lamet, pojawi się szukanie winnego lub i nie, bo przepisy chronią "stare drzewo" . Ot tak, życie kontra relikt a w drugim planie Ci, co winni wydać decyzję........ no tak, ale przepisy zabraniają ? Do niedzieli....., do kolejnej czarnej relacji Zw ..... entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek, na koto wypadnie, na tego bęc.... Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl