TworzymyGłos Regionu

reklama

Liga Narodów siatkarzy 2022: terminarz

Piątek, 03 czerwca 2022 o 16:46, aktualizacja Poniedziałek, 06 czerwca 2022 o 19:15, autor: 0
Liga Narodów siatkarzy 2022: terminarz

Reprezentacja Polski siatkarek już w czerwcu rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów. Pierwsze spotkania biało-czerwoni rozegrają w Kanadzie. Sprawdzić terminarz meczów i oglądać transmisję live z wydarzeń sportowych, między innymi nadchodzące mecze siatkarskie można będzie na stronie gg.bet. W serwisie znajduje się duża oferta mecze dla prawdziwych miłośników rozgrywek siatkarskich.

Sezon ligowy dobiegł końca, polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu ZAKSA SA obronił trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Teraz będzie uczestniczył w spotkaniach reprezentacji narodowych. Liga Narodów dla biało-czerwonych rozpocznie się od 7 czerwca. Dla polskich siatkarzy będą to pierwsze spotkania o stawkę z nowym selekcjonerem z Serbem Nikolą Grbiciem.

Rywalizować na przestrzeni fazy interkontynentalnej będzie 16 zespołów. Zespoły międzynarodowe są podzielone na dwie grupy po osiem kadr. Polscy siatkarzy rozegrają 12 spotkań w ramach trzech turniejów (po cztery mecze w każdym spotkaniu). Do fazy pucharowej trafi osiem najlepszych reprezentacji. Rozegranie ćwierćfinału, półfinału i finału Ligi Narodów 2022 odbędzie się 20-24 lipca w Bolonii.

Turnieje Ligi Narodów siatkarzy odbędą się w Brasilii, Ottawie, Quezon City (Filipiny), Sofii, Osace oraz Sopocie/Gdańsku (w Ergo Arenie). Polski męski klub siatkarski zagra pod kierownictwem Grbicia zagrają w Kanadzie (8-12.06), Bułgarii (22-26.06) i w Polsce (5-9.07). 

W tym roku najważniejszym spotkaniem będą MŚ 2022, które w przypadku panów zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września. Polacy będą współgospodarzami turnieju MŚ 2022 oraz obrońcami tytułu mistrzów z dwóch poprzednich edycji. W przypadku kobiet mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 23 września – 15 października.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl