Lidia Zając w brązie

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 o 15:58, autor: 1

W minioną sobotę 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Biegach Górskich na krótkim dystansie. Znakomicie zaprezentowała Lidia Zając z LLKS Osowa Sień, która zdobyła brązowy medal.

Dzięki temu wynikowi  nasza biegaczka wywalczyła awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. – Lidka bardzo solidnie przepracowała okres przygotowawczy – mówi trener Andrzej Orłowski - dzięki temu będzie mogła wystartować z orzełkiem na piersi. Przypomnę, że wcześniej tego zaszczytu dostąpił inny uczeń Gimnazjum nr 2 we Wschowie i zawodnik naszego klubu Rafał Matuszczak. W rywalizacji juniorek Magdalena Frąckowiak zajęła 4 miejsce. Wśród juniorów, powracający po przerwie spowodowanej chorobą, Rafał Matuszczak zajął 5 miejsce. Natomiast w biegu juniorów młodszych 8 miejsce zajął Dawid Laszczowski. Dobry start wszystkich zawodników zaowocował 3 miejscem w punktacji drużynowej zawodników LLKS Osowa Sień. W Mistrzostwach Polski juniorki rywalizowały na dystansie 2,5km z przewyższeniami +- 150m a juniorzy na dystansie 4km z przewyższeniami +-250m. [nggallery id=182]