TworzymyGłos Regionu

reklama

Lgiń. Prace przy zespole pomostów wznowione (FOTO)

Środa, 31 maja 2023 o 14:25, aktualizacja Środa, 31 maja 2023 o 19:10, autor: 7
Lgiń. Prace przy zespole pomostów wznowione (FOTO)

Wznowiono prace przy budowie zespołu pomostu w Lginiu. Wcześniej wykonawca napotkał pewne trudności związane z warunkami gruntowymi, które różniły się od tych przewidzianych w dokumentacji technicznej. Po wbiciu 40 pali, roboty zostały wstrzymane w celu przeprowadzenia dodatkowych badań gruntu. Okazało się, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa konstrukcji pomostu konieczne będzie zwiększenie długości pali.

Bezpieczeństwo konstrukcji jako priorytet

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla, że bezpieczeństwo konstrukcji jest kluczowym aspektem inwestycji. Badania nośności gruntu zostały przeprowadzone w celu zapewnienia bezpiecznej infrastruktury dla mieszkańców i turystów. Pomost w Lginiu, którego budowa jest obecnie kontynuowana, ma być miejscem o wysokiej jakości i atrakcyjności turystycznej. Nowy kompleks pomostów będzie obejmował zadaszoną galerię, większy obszar spacerowy oraz wyznaczone tory pływackie. Jego rozmiar będzie większy niż poprzedniego pomostu, a konstrukcja będzie sięgać dalej w jezioro.

W Lginiu nie tylko pomosty

Budowa nowego kompleksu pomostów w Lginiu stanowi tylko jedną z wielu inwestycji mających na celu ożywienie turystyczne tej miejscowości. Obecnie trwają prace nad dokumentacją dotyczącą budowy ścieżki rowerowej, która połączy Wschowę z Lginem. Dofinansowanie na ten cel zostało uzyskane przez Gminę Wschowę, co przyczyni się do rozwinięcia infrastruktury dla rowerzystów.

Kolejnym projektem, który jest obecnie realizowany, jest przebudowa parkingu przy plaży. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu możliwe będzie zwiększenie pojemności parkingu, co wpłynie na wygodę turystów odwiedzających Lgiń. Planowane są również nowe elementy małej architektury, takie jak leżaki, parasole i ławki, które ułatwią wypoczynek na plaży i dodadzą uroku temu malowniczemu miejscu.

Gmina Wschowa stawia na rozwój Lginia

Gmina ma na celu rozwój turystyki i atrakcyjności kąpieliska, dlatego inwestuje w różne projekty mające przyciągnąć turystów i mieszkańców. Wszystko to ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla wypoczywających oraz poprawę jakości życia mieszkańców Lgina.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Pj
01.06.2023 07:22

Droga redakcjo. W poprzednich artykułach na temat pomostu była podana data oddania. W tym artykule nie ma takowej. Czy czasem się ona nie zmieniła?

avatar
~Czytelnik
01.06.2023 09:30

A kiedy zakonczą chyba w przyszlym roku a mialo byc tak pieknie na koniec czerwca

avatar
~Rybak
01.06.2023 20:35

Nie dobrze, miałem w czerwcu ze Stachem zasiąść na leszcza po tarle na tej kładce. Mamy co prawda jako emeryci czas ale później to już leszcza nie będzie w tym miejscu. Kto łowi to wie, gdzie i kiedy. Jurek też jest zdenerwowany, miała być to duża kładka dla każdego, na inne nie wejdziesz tak są oblegane i miał problem być już rozwiązany. Taka kładka to miejsce dla każdego emeryta Burmistrz dba o nas, dziękujemy.

avatar
~Kati
02.06.2023 04:31

Wszystko pięknie a co z gastronomią w Lginiu. Ten jeden bar ze słabym jedzeniem to za mało przy takiej ilości turystów. Może o tym niech Pan burmistrz pomyśli.

avatar
~DDD
02.06.2023 20:07

No tak. A poprzednie badani kto zlecił i kto wykonał, że teraz trzeba drugich? Kto zapłąci za nowe badania? Podatnicy. Bo przecież nie Pan burmistrz. Łatwo się szasta nie swoim

avatar
~do DDD
06.06.2023 19:58

Dolary przeciw orzechom, że badania były wykonane dla "pali" a wbijano "rury". Ciekawe, jak chcieli później w te "rury" wlać beton? Przy takich robotach nie chodzi się na skróty, bo to słono kosztuje, a i termin otwarcia...

avatar
~kiki
03.06.2023 14:28

Miłych wakacji. LGIŃ 2023 zaprasza na wakacje na budowie. Chałas i ogrodzenie na plaży gratis. ZAPRASZAMY

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl