TworzymyGłos Regionu

reklama

Lepszy Powiat stawia na kluczowe inwestycje i współpracę. „Potrzebujemy silnej reprezentacji w powiecie wschowskim”

Czwartek, 28 marca 2024 o 11:17, aktualizacja Czwartek, 28 marca 2024 o 19:58, autor: 43
Lepszy Powiat stawia na kluczowe inwestycje i współpracę. „Potrzebujemy silnej reprezentacji w powiecie wschowskim”

W obliczu zbliżających się wyborów samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia, kandydaci z Komitetu "Lepszy Powiat" zaprezentowali swoje założenia programowe, skupiające się na intensyfikacji współpracy z samorządem powiatowym i realizacji ważnych inwestycji infrastrukturalnych w powiecie wschowskim. Burmistrz Konrad Antkowiak podkreślił znaczenie silnej reprezentacji w Radzie Powiatu, która miała sprzyjać sprawiedliwemu rozdziałowi środków i realizacji projektów takich jak budowa ścieżek rowerowych łączących kluczowe miejscowości.

Kandydaci “Lepszej Wschowy” zachęcają do udziału w wyborach

Kandydatka „Lepszej Wschowy”, Anna Ziemek, zaznaczyła, że w zbliżającej się kadencji samorządowej liczy na dobrą współpracę wszystkich trzech gmin wchodzących w skład powiatu wschowskiego. „Jako Komitet "Lepszy Powiat" chcemy wspierać wszystkie gminy. Liczymy na współpracę z burmistrzem Antkowiakiem i chcemy, aby ta współpraca układała się jak najlepiej. Dlatego zachęcamy do udziału w wyborach i do oddania głosu na Komitet "Lepszy Powiat””, powiedziała kandydatka.

Potrzebę poprawy infrastruktury drogowej i rowerowej, aby sprostać wyzwaniom związanym ze wzrostem ruchu pojazdów, wynikającym m.in. z otwarcia drogi S5, wskazał Eryk Szmania. Kandydat mówił o konieczności wyprowadzenia ciężkiego ruchu transportowego poza teren zabudowany, co miało przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Artur Obuchowicz zwrócił uwagę na wagę współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami i klubami sportowymi, co miało na celu wzmocnienie społeczności powiatowej przez wspólne działania i inicjatywy.

Maria Frąckowiak, przedstawiając przykład udanych inwestycji w Tylewicach, podkreśliła, jak kluczowe dla rozwoju były dobrze zaplanowane ścieżki rowerowe i drogi. Zaapelowała o poparcie Komitetu "Lepszy Powiat", wskazując na korzyści płynące z budowy nowej infrastruktury, która połączyła Wschowę z sąsiednimi gminami. 

Burmistrz Antkowiak, podsumowując, zachęcił mieszkańców wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu wschowskiego, w tym Sławy i Szlichtyngowej, do aktywnego udziału w wyborach i wsparcia Komitetu "Lepszy Powiat", podkreślając jego rolę jako jednego z nielicznych komitetów obywatelskich z pełnymi listami kandydatów.

Zobacz: „Lepsza Wschowa” i „Lepszy Powiat” gotowe do wyborów. Na listach nowe twarze i doświadczeni radni

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

avatar

avatar
~FWS
28.03.2024 11:53

To jest zgrana drużyna brawo dla Was ! Jesteśmy za Wami

avatar
~do kom.powyżej
29.03.2024 11:00

Pisz w liczbie pojedynczej!

avatar
~BRAWO !!!!
29.03.2024 11:19

BRAWO PANIE BURMISTRZU, DZIĘKI ZA MIJAJĄCE pięć LAT pracy Dla Naszej Wschowy i Gminy !!!. Prosimy - MY Wolni Wschowianie - O WIECEJ !!!. Nasza wygrana 07,04,!!!. NIE DEBACIE --- jako propagandzie pis plus i ich kandydatów !.

avatar
~A ty co? ;
29.03.2024 12:43

Do " do kom.powyżej" - będziesz się ty na zw.pl bawił w kandydatkę do tych wyborów U.Ch. ?. Co i kto i jak ma pisać !. Piszę w liczbie mnogiej, bowiem nas jest SET Wyborców za panem Antkowiakiem !. Nie życzymy sobie tu takich prostackich uwag pod naszym adresem i Pan Burmistrza Antkowiak !. Z Bogiem !

avatar
~zza winkla
28.03.2024 11:54

A to takie proste do zrobienia: powiat bez PiS i radnych emerytów

avatar
~Do koryta młoda Polsko
30.03.2024 10:18

Uśmiechnięta Polska ?

avatar
~Obiektywny
28.03.2024 12:01

Jedyna ekipa z pomysłem na powiat

avatar
~Do obiektywnego
28.03.2024 20:03

Tak, tak zapakować swoich ludzi, też BMW,.No to rzeczywiście pomysł.. Ludzie nie dadzą się nabrać.

avatar
~MY LUDZIE za :
29.03.2024 12:59

My LUDZIE bez NABIERANIA się JESTESMY ZA - ZA Panem Antkowiakiem , za ta Drużyną !!!. Tylko nie pis i nie psl i ta tak zwana ich "Trzecia Droga, a la Noga" !!!. Tylko My bez nabierania , an 100 % za panem Antkowiakiem - Jest w nim wielki potencjał na odbudowę Wschowy i Gminy co nam udowodnił przez te 0statnie 5 lat ---- bez pisowskich papierowych czeków, kartoników, wsparcia , a la " rekonstrukcja pis plus" , wsparcia jakiś tam posłów partyjnych jednej opcji i setek pisowskich ustawek !!!!. BEZ tego i bez braku dofinansowania co to ta totalna pisowska władza zabrała wszystkim lokalnym samorządom w naszym kraju zabierając przychody z PIT i CIT - w tym i naszej Gminie i Miastu !!!!. Szanowny panie Burmistrzu bardzo prosimy o podanie tej kwoty, której przez totalną rabunkową politykę pisu i ich partyjnych koalicjantów Nasze Miasto i Nasza Gmina nie otrzymali przez te 0stanie 5 lat --- jaka to kwota ???, Ile można by było wybudować nowych ulic, stadionów na Naszym terenie ????. K15P --- już je nam przywraca !!!!. To jest dobry GŁOS NA PANA i Dobra lokata dla Naszych Dzieci i Wnuków !!!!. My z panem !!!!

avatar
~Obaerwator
28.03.2024 12:10

W dobie układanek politycznych i kandydatów z łapanki w większości komitetów, to ten jako jedyny dostał zaufanie swoich kandydatów i wypełnił listy od A do Z , i jie są to ludzie przypadkowi, są to ludzie którzy będą działać dla nas. Czy to w Radzie Miejskiej czy powiecie mamy szansę mówić jednym głosem. Ja oddaje glos na lepszawschowa i lepszypowiat Antkowiaka

avatar
~do obserwatora
28.03.2024 13:20

Nigdy na radzie miejskiej nie mówiliście jednym głosem, właściwie żadnym, bo milczeliście jak zaklęci. Wystarczy obejrzeć którąś z sesji. Wstyd, wstyd i wstyd to delikatnie powiedziane.

avatar
~Do do obserwator
28.03.2024 18:33

Nie wiem nie byłem w Radzie i jie zamierzam być może za 10 lat, obserwacja jest ciekawsza niż zapewne zasiadanie. Co mieliście jakąś chora z zawiści ekipę krzykaczy owocowe , stankowe, czopkowe No nie, to juz bylo i mam nadzieję że ze bedzie porozumienie w Radzie i powiecie bez ludzi z przerostem własnego ego. Jakoś Pani owoc uciekła z mojego okręgu u poszla na występy omamiać w innym, glinski poszedł na wieś, Kłosowski nie wiadomo po co i na co, jakieś odgrzewane patalas , Grabka, , buczek haha i wielu bez wyrazu jakby z łapanki na targu

avatar
~Do obserwatora
28.03.2024 18:49

Obrażasz mieszkańców takim komentarzem! Dopiero co pożegnaliśmy ekipę podobno zjednoczoną, a do czego to doprowadziło...

avatar
~Ciekawski
28.03.2024 14:25

A co proponuję p.Krystyna Z. ???

avatar
~Ruch Obrony Polaków
29.03.2024 06:19

P. Krystyna Z obiecuje,że po prostu sobie będzie w radzie i zgarnie trochę kasy z naszych podatków :)

avatar
~Beata
29.03.2024 18:44

Jak to co proponuje? To co zawsze! Hejt obrażanie, robienie zrzutów ekranu, ile centymetrów brakuje do pieprzyka i czy jest oryginalny. Narobi hałasu, a w razie nagonki będzie się chować za plecami burmistrza. Już pisałam na Facebooku że jej Szymon Hołownia teksty do komentarzy pisze, ciekawe czy Antkowiak też będzie pisał. W sumie to taka osoba też mu jest potrzebna, narobi zadymy, poobraża, zareklamuje a on będzie czysty. Szopke będziemy mieli cały rok a nie tylko na święta

avatar
~Tomy
28.03.2024 15:00

Słabo wygląda ta ekipa... Oj słabo

avatar
~DO ( Tomy)
29.03.2024 13:05

A ty zapewne jesteś Goliat - Hiiiiii. ! I wyglądasz jak lokalna dewotka co to skamle nic od siebie nie dając !

avatar
~aszt
28.03.2024 15:14

Piękny mural, ciekawe ile dziur w drodze można by za niego załatać na Dworcowej obok dworca PKP.

avatar
~Do aszta
28.03.2024 20:45

Dziury to niech łata pan Kuryłło. Siedział w powiecie tyle lat i raptem przed wyborami się obudził inacostatniej sesji rady powiatu zgłosił interpelację.

avatar
~~~asd~~
29.03.2024 13:10

A ty gdzie byłeś przez te 30 lat , jak ówcześni burmistrzowie jeden po drugim do tych dziur i odpadających tynków naszych kamienic doprowadzili swoim " nic nie mogę, nic sie nie da... " i tak im upłynęło na tych pensjach na koszt Suwerena ponad 30 lat. A teraz od Pana Antkowiaka wymagacie, aby wam Kraków zbudował w ciągu jedynych 5 lat !!!!. Co za miernoty z was !!!. Co za niedojdy bez wyobraźni z was ...... !!!!. Czas na wytrzeźwienie !!!!.

avatar
~iko
28.03.2024 16:47

I co, mamy się nabrać na tą aktywność przed wyborami? A co się działo wcześniej?

avatar
~I ślepy i g... +++
29.03.2024 12:11

Nie jaki troll " ~iko" , i ślepy i gł ....., najwyraźniej ktoś kolejny z nadania szczujni piXXi na naszym terenie !!!. Szcuć, szczuć ....nie wązne, że mamy Wielki Tydzień , Wielki Piątek --- to jest objaw strach i paniki tej grupy ludzi co było widać jak się zachowują ci ludzie na Komisjach Śledczych i Konferencjach Medialnych w spotkaniu z Wolnymi Dziennikarzami - przykład ; jaki i grupa zobrystów _ Hihahaha !!. " robią w gacie .... aż przykro na nich patrzeć !!!. Podobnie - zapewne i u tych trolli jak " iko" i jemu podobni na zw.pl . Proponuje wam i waszym kandydatom nie jakąś tam DEBATĘ , ale MELISE lub tabletki na uspokojenie !!!. Z Bogiem oraz radosnego ALLeluja !!!!. Wygrana Pana Antkowiaka !!!.

avatar
~Rondo
28.03.2024 18:26

Mam nadzieję że lepszy powiat rozdmucha ten "swolocz" , nawet chodzą i blokują rondo i to jest służba dla ludzi , pisowcem z PSL , kogoś chyba wpadł do ula

avatar
~JA - MY - Popieramy ...
29.03.2024 12:04

Nigdy ludzi z pisu i pslu w naszym powiecie , w naszej gminie i miastach !. Te ostatnie pięć lat ich obecności w powiecie wspieranych przez te trzy pa-nie to jedna wielka masakra i uwstecznienie nas na tle innych powiatów województwa lubuskiego o ok 3o lat --- 30 lat wstecz !!!. Tego sie nie da odrobić przez kolejne 5 lat ---- Trzeba takiego nowego starosty jak Nasz pan Burmistrz Antkowiak - Ludzi przyszłości i otwartym umysłem, a nie ludzi partyjnych pracujących jeno na ROZKAZ, KOMENDĘ w linii swojej partii !!!. Czasy jednego wodza, jednej partii raz na zawsze skończyły się po 1990r, a teraz dla Nas po 15.10 !!!!> NIGDY ich powrotu do władzy , nigdy emerytów ze służb mundurowych ....!!!!.

avatar
~Kris
28.03.2024 21:42

Czas na starostę z Wschowy, aktualni włodarze ładują kasę w swoje okręgi wyborcze

avatar
~CZAS NA WOLNY POWIAT***
29.03.2024 11:56

Nie dajmy Naszego Powiatu w ręce ludzi z pisu i pslu !!!. Ci ludzie prze te ostatnie 5 lat upolitycznili nam powiat, nasze miasta i o zgrozo nasze wsie - nic nie dając w a]zamian, tylko ich rekonstrukcje, murale, imprezy w jednej szkole, w stodole i "pikniki rodzinne i mundurowe " na koszt suwerena - czyli nas wyborców !. Koniec tej lokalnej partyjnej pis obłudzie i cynizmowi !. Koniec rządów ich posłów co to pamiętają o Nas tylko w okresie każdych kampanii wyborczych " błagając nas o głosy " !. Koniec upartyjnianiu naszych struktur, spółek skarbu państwa i lokalnych imprez w wydaniu ich ustawk rekonstrukcyjnych !!!!. NIE dla pisu, NIE dla pslu !!!.

avatar
~Wschowianka
28.03.2024 21:48

Już prawie byłam przekonana na oddanie głosu na Antkowiaka, ale to hasło... "Zmieniam miasto i gminę" - co za egoizm i zarozumialstwo! Sam "zmieniam"? Po co mu wyborcy? Po co mu kandydaci do gminy i powiatu? Skoro pan burmistrz sam zmienia, to niech sam siebie wybierze!

avatar
~Z logika na bakier !
29.03.2024 11:49

DO "Wschowianka" , czy u ciebie z logicznym rozumowanie jest wszystko Ok. ?. Proszę Cię nie ośmieszaj się jako ta tzw. "Wschowianka" !?> MY jako wyborcy wybieramy Pana Antkowiak, ON jak ten Burmistrz i Menager zarządza Miastem i Gminą w Naszym IMIENIU !!!!. I to proste jak to przysłowiowe powiedzonko " proste jak świński ogon" , że Hasło Pana Antkowiak jako Obecnego Burmistrza i Daj pan Bóg kolejnej kadencji w naszym imieniu, MA prawo powiedzieć, że to ON - ON - " Wschowianko" ZMIENIA MIASTO i Naszą GMINĘ !!!. Proste - Proste jak ten świński ogon !!!. czego ty tzw. " Wschowianko " NIE kumasz ?. Proszę Cię jeszcze raz ; nie ośmieszaj się i Nas Wyborców !!!. Nie bądź ta ich sczujnią pixxi !!!-???.

avatar
~Monia
28.03.2024 21:53

Ci ludzie są w stanie doprowadzić Wschowę do całkowitej degradacji.

avatar
~Krzysiu do ( Monia)
29.03.2024 11:40

A ty czasami " Monia" nie pozamieniałaś się z głupim na głowy?. Czy może ci się coś pomyliło z ponad 8 letnimi rządami pisu w naszym kraju i tych setek afer, które teraz wychodzą na jaw, bez tej ponad 8 letniej waszej obłudy i cynizmy sianej w waszej szczujni tvppisplus !!!!. " Monia" - czas się zabrać do roboty, bez tego skamlania i szczucia na Porządnych Ludzi co to Nam przez te ostatnie 5 lat Budują, stroją, i unowocześniają Naszą Wschowę i Gminę!!!. Takie Dinozaury jak ty , jak widzisz kończą na Komisjach Śledczych w stylu .... nie pamiętam, to nie ja .... itd. """ To jest cała prawda o was !!!.

avatar
~Peter Green
30.03.2024 16:52

ad. komentarza osoby podpisującej się - "Z logiką na bakier" i jemu podobnych. Nieśmiało chciałbym zauważyć że tzw. "świński ogon" niekoniecznie musi być prosty, co w zasadzie odzwierciedlai sens i współgra z przekazem tych czołobitnych wobec "Naszego najnaj Pana Burmistrza Antkowiaka" komentarzy. Zastanawiam się jak można nisko upaść i doprowadzić siebie do takiego stanu, by pisać tak mocno ociekające wazeliną teksty. Współczuję Panu Burmistrzowi tak bezreflesyjnych i nieco "mało skomplikowanych" wielbicieli.

avatar
~stary
29.03.2024 21:12

We Wschowie mural a Sława kwitnie przerosła nas już dawno tu nic się nnie dzieje zero inwestycji. I co dalej tak będzie.

avatar
~Miłość, Miłość .....!
31.03.2024 08:54

A w tobie mściwy człowieku piXXI , czytaj " Piotr Green" jest tylko złość i nienawiść do tych co to się cieszą, radują i Normalnym Ludziom dziękują za ich dobroć, pomoc i rozwój Naszego Miasta i Gminy Wschowa!. Ty mały mściwy człowieczku w ten Wielki Tydzień tylko kombinujesz jak ty sie Na nas Normalnych Szczęśliwych Mieszkańcach słowem takim zemścić i oczernić nie tylko Pana Antkowiaka - Burmistrza Wschowy - ale pośrednio na Nas !!!. I ty mały człowieczku może nazywasz się katolikiem, ale jak widać po twoich słowach daleko ci do miłości i bliźniego swego !. Takiej wazeliny ile wy wylaliście przez te ostatnie ponad 8 lat dla swojego " guru" z Nowogrodzkiej i ponad 5 lat dla starosty z nadania pisu to brakło by na nią wagonów w Polsce !!!. Tak więc jak nie maż nic do powiedzenia to nie używaj słowa wazelina, która była przez ostatnie 8 lat waszym głównym POKARMEM pis plus !!!!!!!. Zegnam i z Bogiem !!!.

avatar
~Kolega
29.03.2024 22:06

Artur wydajesz się być rozsądnym człowiekiem. Nie idź tą drogą!

avatar
~Peter Green do "Miłości"
31.03.2024 14:39

O Droga Miłości, gwoli ścisłości. Nie nazywam siebie katolikiem i nie należę do fanów PIS. Natomiast tzw. "Normalnym i szczęśliwym swoją miłością do "Ukochanego Pana Burmistrza" mieszkańcom mam do powiedzenia jedynie to że tak zway PiSizm to raczej stan umysłu niż przynależność partyjna. Krótko mówiąc i Wy "szczęśliwi" w swym oszołomieniu i Wasz "Jedyny i naj Pan Burmistrz , niczym nie różnicie się od tych których tak zawzięcie krytykujecie. Ba, nawet ich w swym zakłamaniu przewyższacie.

avatar
~Piotrek
30.03.2024 00:01

Lepiej wydać nie wiadomo ile na mural niż na drogi XD. Tylko Kandydatka na Burmistrz Pani Marta i Na Radnego Pan Andrzej Kopczyński : )

avatar
~Gekon
30.03.2024 15:16

Nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko w cieniu pić... Ot drużyna Antkowiaka w powiecie.

avatar
~Puk, puk,pukpuk...!
31.03.2024 08:22

Kto tam...?; to ja "Dzban ....", czytaj pseudo mieszkaniec co we własne gniazdo srrrrrrrrrrrrrrrr... "Gekon" !!!

avatar
~Z Bożym Bogosławieństwem ****
31.03.2024 09:30

O lepsze JUTRO u boku pana Burmistrza Antkowiaka po 07.04 oraz o nawrócenie się jego przeciwników . Niech Pan Bóg w tym nadchodzącym poświątecznym tygodniu da lepszy rozum Naszym przeciwnikom oraz tym co to zbłądzili przez ostanie osiem lat tej " wodzowskiej władzy pisu " - Boże Nawróć ich na dobrą drogę...... ****

avatar
~Piotr Buczek do poprzedniego "błogosławionego " komentarza.
31.03.2024 14:44

To brzmi trochę jak zapowiedź powrotu ducha inkwizycji.

avatar
~"Głodnemu chleb na myśli ...."!
31.03.2024 15:18

Tow. kandydacie Piotrze B. --- jak widać jest pan i istnieje w tej kampanii, ale takimi bzdetami chce się pan zajmować ( nie daj Boże - Nie dla pana w tych wyborach ..." ???, a gdzie pan był jak trzeba było odpowiadać na pytania wyborców Wschowy odnośnie postaw K15P w sprawie AUDYTÓW w Sp. Skarbu Państwa i tzw. " szybkiej ścieżki awansów '' za totalnej władzy pisu na terenie Powiatu Wschowskiego ???. No gdzie - kandydacie Piotrze B. ...???. Teraz , w takich bzdetach się pan angażuje ?? - Hi .....!. Ale mi to kandydat !!!!.

avatar
~Oj..!, kandydacie "PB"?
01.04.2024 09:23

Czas z panem jako radnym, czas stracony . Wschowa kiedyś typowa, komunistyczna - obecnie typowa kresowa, starzejąca się ...Hi...!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl