TworzymyGłos Regionu

reklama

Lelek popełnił samobójstwo przy próbie zatrzymania. „Wszczęliśmy śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci”

Środa, 07 lutego 2024 o 11:15, aktualizacja Środa, 07 lutego 2024 o 11:39, autor: 0
Lelek popełnił samobójstwo przy próbie zatrzymania. „Wszczęliśmy śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci”

Wczorajsze działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) we Wschowie zakończyły się tragicznym finałem. Podczas próby zatrzymania Jacka B. ps. Lelek, mężczyzna popełnił samobójstwo. Prokuratura Rejonowa we Wschowie podjęła decyzję o wszczęciu postępowania w celu zbadania okoliczności zdarzenia oraz prawidłowości działań funkcjonariuszy.

Jacek B. ps. Lelek nie żyje

Wczesnym rankiem, we wtorek 6 lutego, funkcjonariusze CBŚP podjęli próbę zatrzymania 56-letniego mężczyzny w jego mieszkaniu. Akcja była wynikiem polecenia wrocławskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w sprawie związanej z zabójstwem z lat 90. XX wieku. Według informacji przekazanych przez CBŚP, w trakcie próby wejścia do mieszkania, doszło do wystrzału. Jacek B. został znaleziony postrzelony, obok niego odkryto broń palną.

Pomimo natychmiastowej reanimacji, zarówno przez policjantów, jak i później przez ratowników medycznych, życia mężczyzny nie udało się uratować. Ostateczne przyczyny śmierci mają zostać wyjaśnione podczas zaplanowanej na jutro sekcji zwłok.

Zobacz: Wschowa: Nie żyje 56-latek, który miał zostać zatrzymany do sprawy zabójstwa. „Wewnątrz budynku padł strzał”

Wschowska prokuratura wszczęła śledztwo

Artur Dryjas, szef wschowskiej prokuratury, w rozmowie z Radiem Elka, potwierdził, że postępowanie zostało wszczęte w celu zbadania, czy doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci Jacka B. oraz oceny działań funkcjonariuszy CBŚP. "Wykonywane są na bieżąco czynności procesowe, przesłuchiwani są świadkowie" - dodał Dryjas.

Kim był Jacek B. ps. Lelek?

Jacek B. ps. Lelek, był postacią znaną w przestępczym środowisku. Przewodził zbrojnej grupie przestępczej, co skutkowało 15-letnim pobytem w więzieniu. Ostatnie lata życia mężczyzny naznaczone były kolejnymi zarzutami, tym razem dotyczącymi udziału w grupie przestępczej wyłudzającej VAT.

Źródło: Radio Elka

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl