TworzymyGłos Regionu

reklama

„Kwintet z przebojami” w Siedlnicy (FOTO)

Poniedziałek, 28 listopada 2022 o 10:09, autor: 1
„Kwintet z przebojami” w Siedlnicy (FOTO)

W niedzielne popołudnie w sali wiejskiej w Siedlnicy wystąpiła Grupa B(l)acha. Koncert odbył się w ramach projektu „Muzyczna Wschowa” dofinansowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka.

Misją projektu była prezentacja wysokiej klasy koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Projekt ten miał na celu zaspokojenie potrzeb społeczno - kulturalnych, zdobycie doświadczenia, wzbogacenie oferty kulturalnej regionu oraz promocję regionu, budowanie pozytywnego wizerunku muzyki klasycznej i rozbudzenie zainteresowania nią wśród mieszkańców. Realizator projektu - Stowarzyszenie Bis - pragnie, aby społeczność z terenu Miasta i Gminy Wschowa miała możliwość czynnego udziału w koncertach muzyki klasycznej, rozrywkowej. Jest to okazja do wyrównania szans dla mieszkańców z małych miejscowości i terenów wiejskich.

W skład kwintetu wchodzą:

Remigiusz Kuropka - trąbka

Arkadiusz Nogalski - trąbka

Aleksander Fogt - puzon

Dawid Gałka - puzon

Hubert Humerski - tuba.

Publiczność usłyszała następujące utwory następujące utwory:

1. Hey baby

2. How deep is your love

3. New York, new York

4. Stranger in the night

5. Cant take my eyes

6. Toreador Song

7. Nothing gonna change

Artyści zostali nagrodzeni brawami, usłyszeli wiele pięknych słów w podziękowaniu za koncert. Nie obyło się bez bisów. Nagranie z koncertu dostępne jest TUTAJ.

Sołtys wsi Siedlnica, Pani Agnieszka Nachaj, w imieniu mieszkańców wyraziła nadzieję, że niebawem ponownie zagoszczą w progach sali wiejskiej w Siedlnicy.

Źródło/foto: Stowarzyszenie Bis

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~,,,
05.12.2022 12:10

Pytanie...gdzie te tłumy? Czyżby Siedlnica miała w nosie muzykę i sztukę? Cos mało słuchających przyszło...a szkoda.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl