TworzymyGłos Regionu

Kurtyna powietrzna do bram przemysłowych – gwarancja komfortowych warunków pracy

Sobota, 21 stycznia 2023 o 14:29, autor: 0 172
Kurtyna powietrzna do bram przemysłowych – gwarancja komfortowych warunków pracy

Wszelkiego rodzaju magazyny, hale oraz warsztaty to miejsca powszechnie narażone na niekontrolowane przedostawanie się powietrza do środka. Powoduje to roznoszenie się nieprzyjemnych zapachów (co widzimy zwłaszcza zimą), jak i dotkliwe straty ciepła. Trudno się więc dziwić coraz większej popularności, jaką cieszą się wysokiej jakości kurtyny powietrzne, montowane nad drzwiami wejściowymi i bramami.

  1. Kurtyny powietrzne i ich zadania.
  2. Zalety kurtyn powietrznych.
  3. Estetyczny wygląd kurtyny powietrznej.

 

W budynkach przemysłowych pracownicy spotykają się z różnego rodzaju warunkami. Co istotne, bezpośrednio przekładają się one na wydajność oraz najprostsze zadowolenie i satysfakcję z wykonywania codziennych obowiązków. Praktyka pokazuje, że kurtyna powietrzna do bram znacząco podnosi jakość pracy – jednocześnie mając pozytywny wpływ na zmniejszenie kosztów za zużycie energii.

 

Kurtyny powietrzne i ich zadania

Swobodny przepływ powietrza w pomieszczeniach bywa uciążliwy. Tego typu sytuacje mają miejsce np. w halach i magazynach, przez które każdego dnia przechodzi niezliczenie wiele towarów, co wymaga nieustannego otwierania bram.

Profesjonalna kurtyna powietrzna w jednej chwili tworzy trudną do przebycia barierę składającą się z pionowego lub poziomego nadmuchu (w zależności od modelu urządzenia). Zimne i nieprzyjemnie pachnące powietrze z zewnątrz nie dostanie się do środka; podobnie jak ciepło pochodzące z ogrzewania – zatrzymamy je w hali.

 

Zalety kurtyn powietrznych 

Kurtyna powietrzna jest urządzeniem od dawna znajdującym się w budynkach użyteczności publicznej. Coraz częściej pojawia się także w obiektach przemysłowych, gdzie pokazuje pełnie swoich możliwości. Co ważne, jest to rozwiązanie ekonomiczne: pionowy lub poziomy nadmuch powietrza zapobiega utracie ciepła, pomagając zredukować koszty ogrzewania. Ponadto kurtyny montowane w pobliżu wejścia uniemożliwiają insektom, spalinom i innym zabrudzeniom przedostanie się do wnętrza budynku.

 

Estetyczny wygląd kurtyny powietrznej

Nowoczesne kurtyny powietrzne od renomowanego producenta są urządzeniami estetycznymi, nierzucającymi się w oczy. Bez najmniejszych problemów wtopią się w otoczenie, stając się integralną częścią bramy. Co więcej, podczas uruchomienia nie zakłócą innym pracy (dostępne są modele o zróżnicowanej mocy – od 580 do 865 W). Posiadają włącznik automatyczny, co wyklucza konieczność nieustannego działania kurtyn: rozciągają barierę dopiero w momencie podnoszenia bramy.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl