TworzymyGłos Regionu

reklama

Kupmy kozy, będzie taniej

Wtorek, 13 czerwca 2017 o 13:04, aktualizacja Piątek, 23 czerwca 2017 o 12:21, autor: 45
Kupmy kozy, będzie taniej

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Giezek jest zdania, że utrzymanie zieleni miejskiej na terenie wschowskiej gminy wymaga większego zaangażowania. To zadanie wykonuje konsorcjum dwóch firm, Spółki Komunalnej ze Wschowy i przedsiębiorstwa z Kożuchowa. Gmina płaci za utrzymanie zieleni miejskiej 549 tysięcy złotych, a zdaniem wiceprzewodniczącego, nie widać rezultatów. Wiceprzewodniczący ostatecznie żartując stwierdził, że może lepiej kupić kozę, to przynajmniej gmina na utrzymaniu zieleni oszczędzi.

Paweł Giezek wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie postanowił przyjrzeć się temu, jak wygląda we Wschowie utrzymanie zieleni miejskiej. Jak sam mówi, zwracał uwagę na to poprzedniemu burmistrzowi, robi to również i dzisiaj.

- W 2016 roku konsorcjum firm: lider Spółka Komunalna we Wschowie, członek konsorcjum Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,Cyprys" z Kożuchowa wygrało przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w latach 2016-2017 na kwotę 549 tysięcy złotych - mówił Paweł Giezek - zgodnie z zamówieniem do prac przy zieleni powinno pracować minimum 11 osób w pełnym wymiarze czasu pracy. Z moich informacji wynika, że przy zieleni miejskiej pracuje maksymalnie 6 osób. W zamówieniu uwzględniono, że skoszona trawa, liście, gałęzie powinny być zebrane z terenów objętych zamówieniem. W tym przypadku również konsorcjum nie wywiązuje się z umowy.

Radny podał tutaj przykłady parków, które do dzisiaj, zostały już wysprzątane. Paweł Giezek zwrócił również uwagę na to, że utrzymanie zieleni miejskiej obejmuje także czyszczenie stawów na poziomie lustra wody oraz przycinka wyschniętych gałęzi.

- Płacimy niemałe pieniądze za utrzymanie zieleni miejskiej - mówił wiceprzewodniczący - Park wolsztyńskie wygląda w tragicznym stanie. Nie wiem, czy ktoś z władz miasta przechodzi przez nasze parki i widzi ten stan rzeczy. Widzimy ile osób pracuje przy zieleni miejskiej i zdaję sobie sprawę, że oni nie są w stanie utrzymać tej zieleni. 5, 6 osób? Na koniec - radny zwrócił się do wiceburmistrza - dla rozluźnienia atmosfery powiem dowcip w pana stylu: zakupmy kozy, będzie taniej.

Wiceburmistrz Miłosz Czopek w odpowiedzi obiecał, że przejdzie się i sprawdzi, jak wygląda utrzymanie zieleni miejskiej we wspomnianych miejscach. Jednocześnie, również dla rozluźnienia atmosfery, wręczył radnemu mapę Wschowy, żartując, że warto aby wiceprzewodniczący z niej korzystał, bo ma się wrażenie, że radny się zagubił.

Paweł Giezek i na to miał odpowiedź. Przekazał wiceburmistrzowi zdjęcia tych miejsc, o których wspominał, przekonując, że szkoda czasu na spacery, ponieważ ma udokumentowane to, że utrzymanie zieleni miejskiej wymaga większych starań.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

avatar

avatar
~xxxx
13.06.2017 13:21

ha ha ha ...dobre ...kozy

avatar
~mm
13.06.2017 13:25

Jak się kozy najedzą - kto posprząta k..y?

avatar
~widz
13.06.2017 13:38

No wreszcie się obudzono . To że miasto jest zarośnięte , zaśmiecone i zaniedbane widać już gołym okiem . Wstyd ażeby piasek który był do posypywania drogi zimą zalegał jeszcze na poboczach głównych jezdni i zapychał w ten sposób kanalizację burzową . A o parkach nie ma co wspominać tak jak o chodnikach na obrzeżach miasta . To jest tragedia żeby takiego miasta służby do tego powołane nie potrafiły utrzymać ,zielsko które porasta pod murami domów i szczeliny płyt chodnikowych świadczy o zaangażowanie samego burmistrza w czystości . Najmijcie jeszcze więcej firm z zewnątrz za jeszcze większe pieniądze to będziecie mieli spokój z tym sprzątaniem . Dojdzie do tego jeszcze brak inwestycji na odtworzenie substancji którą posiada S.K i będzie dopiero cyrk z wodą, siecią wodociągową i parkiem samochodowym . To powodują te oszczędności którymi chwali się sam doktor . Zarżniecie wszystko w tej kadencji a niech się martwi następca co dalej . Ot myślenie prostaka !

avatar
~Bronfa
13.06.2017 13:45

Nigdy nie będzie pieniędzy jak wykonawcami wszystkiego w naszej Gminie są firmy z obcych terenów , bo przecież nasze firmy i nasi przedsiębiorcy nie spełniają wymogów i nie mają odpowiedniego sprzętu do wykonywania usług w naszej Europejskiej z wymogami Gminie ! Wstyd!!! Jak nie z Kożuchowa to może z Warszawy się znajdzie firma do zieleni ?????

avatar
~Wschowianin
13.06.2017 13:48

Wladza gubi sie codziennie.Czopek po prostu. ma talet.....hi hi.Radny Giezek zaczyna. być moim ulubieńcem.Czy to prawda,ze bedzie kandydowal na burmistrza....ma Pan moje poparcie.

avatar
~adrian
13.06.2017 13:49

Pani Haniu niech pani zrobi z tym porządek bo widać że niema osoby kompetentnej do nawet zieleni miejskiej, wystarczy przejechać się w stronę Góry do granicy Lubuskie zarośnięte a już wielkopolska wykoszone i widać świat po bokach !!!

avatar
~mm
13.06.2017 14:29

Góra jest w Dolnośląskim, Wielkopolska to kierunek na Leszno...

avatar
~Andrzej
14.06.2017 13:08

Pani Hania akurat wydaje się być najmniej kompetentna osoba w tej radzie :)

avatar
~Mieszkaniec
13.06.2017 13:51

Ja myślę że zbierają na nowy traktor bo ten z Kożuchowa już miesiąc jedzie i nie może dojechać albo lepiej kostkę brukową na rondzie wyciągać i wkładać to też zajęcie no ale taka polityka.

avatar
~wschowianka
13.06.2017 13:56

nie wspominajac juz o rowach przy drogach, które sa zarosniete !!!

avatar
~ext7
13.06.2017 13:58

ad"mm" Oj... Miła Pani ! Koza to taki „HEAD& SHOULDERS”.(ot takie prerpetum mobile)jak z jednej strony trawkę pochłonie ,to z drugiej bobki wydali ,a te użyźnią glebę i tym sposobem trawkę nakarmi. Genialne-nieprawdaż?? Przepraszam i mam nadzieję ,że wybaczy mi Pani ten nie najlepszy żart.

avatar
~do ext7
13.06.2017 14:57

Czy zauważyłeś na tym zebraniu p. Patalas , kto teraz jest burmistrzem ?

avatar
~Adaś
13.06.2017 14:48

A jednak nie zawiódł, tam gdzie trzeba p. Giezek jest dobrze przygotowany . Proszę zwrócić uwagę na reakcję burmistrza w samej końcówce relacji ........ to nie było przyjacielskie spojrzenie, to bardzo zdenerwowało p. Czopka , nie lubi publicznego "manta" ...... chyba koniec dobrotliwości. Jestem zdania , że czas trwania kadencji radnego należałoby skrócić do dwóch lat ,........ zaczęłoby to inaczej funkcjonować - pierwsze sześć miesięcy po wyborach to nie wypada "odmawiać" ......póżniej trochę przeciągania ( 6 miesięcy) i już kampania wyborcza i już trzeba się pokazywać i pracować ? To aż się prosi wprowadzić w realizację , takie industrialne perpetuum mobile do zgniatania rutyniarstwa. Zostawmy już te męskie ceregiele i uprzejmości , takie sprawy wymagają konkretów , .......dobre maniery lubię jak mi ktoś nalewa , a tu nie o tym , tu r. Giezek językiem czytanym stawia zarzuty ..... i chyba ma rację ? Mnie jako mieszkańca tego miasta, wcale a wcale nie ujęło wyrażenie zatroskania p. V-ce burmistrza, do takich deklaracji zdążyłem się już przyzwyczaić ..... trele-morele, a koza żre trawę . Adaś

avatar
~wyborca
13.06.2017 15:50

Panie Czopek proponuje brać się do rzetelnej pracy na rzecz miasta, a nie robić z siebie pośmiewisko. Radny Giezek rozegrał ten mecz panem jak mało kto. Fajny widok radni klaskają radnemu..... a mina Czopka bezcenna.

avatar
~ext7
13.06.2017 16:13

ad"do ext7" No nie zauważyłem obecności Pani Burmistrz i właściwie to mnie nie dziwi ,ale tak po prawdzie, to nie bardzo wiem o co Tobie chodzi? Oczywiście wiem, że obóz władzy podzielony jest, podobnie zresztą jak i opozycja. Wiem też ,że wszyscy oni kłócą się miedzy sobą, tyle tylko, że ja nie wiem o co?? Oczywiście najprościej możnaby zdiagnozować ,że nie o dobro gminy, że to tylko takie prymitywne zcieranie się GRUP INTERESÓW. Nie wiem jak jest naprawdę. Tak czy inaczej ,to mnie się to nie podoba. Władzy nie krytykuję ,bo ta nie z mojego wyboru jest – w tym przypadku nie mam moralnego prawa, tym z mojego wyboru czasami przywalę jak fo-pa popełnią. Gdyby tak naprawdę panu radnemu leżało na sercu utrzymanie miejskiej zieleni w dobrej kondycji ,to zamiast proponować zakup KOZY na forum RG ,jednym telefonem do vice burmistrza mógłby problem rozwiązać.(Miłosz wyślij jakiegoś „urzędasa” na miasto ,bo jak mi się zdaje łykają ponad pół bańki i nie robią tego ,do czego się zobowiązali)

avatar
~Adaś
13.06.2017 16:44

Krzysiu , "dokleję " się do tego jednym zdaniem ...... sentencja jest właściwa ale tu chodzi o "zyski" polityczne ..... WYBORY 2018 . Adaś

avatar
~Gekon
13.06.2017 21:26

Radny Giezek najwyraźniej aspiruje do kandydowania na burmistrza, choć pewnie zadowoli się vice jak wygra kandydat od Grabki. W innej kombinacji jak sam wie jest zbędny...

avatar
~Mieszkanka
13.06.2017 22:23

Park nad stawami jest w stanie krytycznym .chodniki .dziurawe,staw brudny śmierdzący .trawa nieskoszona biegajac lub chodząc na kijkch można nogę skręcić lub złamać.

avatar
~ali an
13.06.2017 23:23

Dobre!!! Widać że radny już na dobre rozstał się z tą ekipą pseudo odnowicieli. Miałam jeszcze wątpliwości co do przyjaźni wobec tych dwóch panów teraz już nie mam. Musiał pan Miłosz nieźle narozrabiać ?Nerwowa atmosfera udzieliła się vice z ironicznym uśmiechem perfidnie chciał wyprowadzić radnego z równowagi a ten dał taką kontrę

avatar
~ali an
13.06.2017 23:31

Dobre! Panie radny dobre! Panie burmistrzu co do czystości w mieście - pogoń pan do pracy bo radny sobie tego nie wymyślił to jest faktyczny stan rzeczy. Co innego obiecywaliście co innego dostaliśmy gdzie ta wasza odnowa gdzie?

avatar
~Piechur
13.06.2017 23:56

Zapraszam p. Czopka na spacer na dawny cmentarz żydowski / chyba się nie mylę/na końcu ulicy Konopnickiej . Tam trawa i zielsko sięga chmur. Możemy pobawić się w chowanego. Nie wiem tylko czy do jesieni się odnajdziemy!

avatar
~do "Piechura"
14.06.2017 20:14

Łatwo rościć pretensje.Proszę zaproponować rozwiązanie problemu. Co zrobić ?Odtworzyć cmentarz żydowski. Postawić macewy ( pomniki), może wybudować grobowce. Bo odrestaurować nic nie można.Tam rzeczywiście cały teren wygląda jak łąka.Trzeba przeznaczyć w budżecie gminy pieniądze na całoroczne utrzymanie. "Piechurze " nie czekaj do jesieni z trawska wyjdź i zaproponuj rozwiązanie, bo czytelnicy pomyślą, że jesteś pieniaczem. Ja deklaruję opiekę nad w/w obiektem. Oczywiście na cały etat.

avatar
~xyz
14.06.2017 06:11

Jedna odzywka z kozą w tle, a już daleko idące wnioski typu " a może Giezek na burmistrza?", " mina Czopka bezcenna" , itp. wypociny pod ew.przyszłe wybory. SUWERENIE czy tak mało ci potrzeba abyś zapomniał i wymazał z pamięci kto naszej gminie zgotował ten los - los dziada i ubogiego krewnego w stosunku do gmin sąsiadujących, czy już zapomniałeś o kolesiostwie przy obsadzaniu stanowisk w Spółce Komunalnej / był tam niejaki Giezek/ i UMiG!!! Czy to nie aby TRÓJCA : Czopek, Patalas i Giezek uknuli przedwyborczy plan o tzw. "grabieżcach", czy to nie oni CI naobiecywali obfitości dla miasta Wschowy, a obecnie bawią się bawią Tobą inspirowanymi na potrzeby przyszłych wyborów TANIMI PUBLICZNYMI PYSKÓWKAMI. To przecież gra w ich stylu - coś w rodzaju / dobry i zły policjant tej władzy/ a róż się uda i jeden/jedna z nich utrzyma się u władzy po następnych wyborach. Co spowoduje, że SUWEREN ponownie został przez nich OGRANY i porzucony jak nie potrzebna dziecięca zabawka. Wystarczy, że się SUWERENIE na te ich GIERKI nabierzesz a będziesz po wyborach miał powtórkę z rozrywki : rozpęta się KOLESIOSTWO w wykonaniu Giezka, Czopka i Patalas, a psiapsiółki ponownie przejmą władzę w SK - itp., itd ...... CHCESZ TEGO ? .........ZASTANÓW SIĘ zanim ponownie popełnisz ten sam błąd tylko dla tego, że ci się spodobała "KOZA" !!!!!

avatar
~Adaś
14.06.2017 11:14

Ad. xyz - Dzięki, ...... dzięki Ci Boże , że chociaż jednego mądrego zostawiłeś , ..... który po porannym przebudzeniu widzi drzewa rosnące ulistnieniem do góry a korzenie osadzone i zakotwiczone w glebie ? Naprawdę tylko Wam trzeba odrobinę nonsensu zapodać aby intrygę wynieść do znaczenia ważności ARCYDZIEŁA ? Forumowiczu "xyz" - masz we mnie druha, który z piersią wypiętą pójdzie z Tobą do urny wyborczej aby temu się przeciwstawić . Dla mnie p. Giezek poprowadził i do dzisiaj kontynuuje, lecz chyba już z innymi graczami , politykę "ambitnego" radnego na siebie. Jego słynna antygrabkowa dewiza "GRABIEŻCY" od samego początku doprowadzała mnie do wstrętu a stosowane techniki wyznaczały tylko jeden format wartości ........ niskokaloryczną "paszę" intelektualną. Nie będę już powtarzał świetnych Pana zestawień i trójkątów, ...... były to haniebne posunięcia które dzisiaj odpłacają Wyborcom z przerostem , dzisiaj jest lament a przecież głównym konstruktorem gminnej rewolty był Pan Przew. Komisji Oświaty . Dla mnie jest to osoba pozbawiona kwalifikacji na "radnego" a tu mowa o Burmistrzu ? Dla mnie jest to zbyt czytelny pic i skandal abym mógł takiej osobie zaufać w jakiejkolwiek transakcji a tym bardziej wyborczej , ......... ja nie zapomniałem i chyba znajdą się inni do czego posłużyła mu SK. ? "Koza" musi jeść i wydalać , ........ WYBORCY, nie róbcie sobie kolejnego "gnojownika" . Adaś

avatar
~-Do
14.06.2017 07:05

Aspiracje do fotela burmistrza ma kilkoro w tym mieście tak więc nic złego nie widzę w tym gdyby teoretycznie startował radny Giezek.On również ma w naszej gminie swoich zwolenników.

avatar
~Odpowiedz
16.06.2017 14:25

To nie jest teoria to potwierdzony fakt. Giezek, Czopek, i inni startują na burmistrza.

avatar
~Kz
14.06.2017 08:11

Ronda,rowy zarośnięte.to tylko wr Wschowie!poprostu władza kocha zieleń!

avatar
~Antek
14.06.2017 11:39

Panie Giezek coś pan masz już nabytą amnezję ? . Przecież pan byłeś zatrudniony z polecenia z ratusza w S.K . Przez ponad dwa miesiące szperałeś w papierach ciekawe po co ? . Jak byś pan był trochę rozgarnięty ( zakładam że pan umie czytać i myśleć ) to byś pan już po samych fakturach stwierdził dlaczego prezes S.K niechętnie wysyła ludzi z Kożuchowa do sprzątania i pielenia naszych klombów . Zapewne wpadła panu niechcący umowa z Kożuchowem na sprzątanie przez dwa lata i za jaką kwotę . Wtedy pan nawet nie warknołeś na sesji miasta skąd taka duża suma za tą usługę . A teraz nagle pan jest zdziwiony że miasto tonie w brudzie i że niechętnie jest sprzątane . To teraz wychodzi jakie koszty ponosi S.K kiedy sprząta firma wynajęta z Kożuchowa . Pan próbujesz teraz rozgrywać to w czym pan uczestniczyłeś od początku tej odnowionej władzy . A kto jak nie pan oskarżał przeciwników politycznych kłamiąc i wychwalając obecnych tu w ratuszu . Albo pan jest naiwny albo bardzo głupi myśląc ze takim postępowaniem zamydlisz społeczeństwu oczy . Pan też w bardzo ale to bardzo przyczynił się do upadku tego miasta i wyniesieniu tych nieudaczników i grabieżców na fotel burmistrza . Z przykrością stwierdzam że gość piszący pod nickiem xyz ma stu procentową rację a pan prawdopodobnie do dziś siedział by cicho gdybyś pan pracował nadal w S.K . Nagle panu stała się krzywda że zabrano panu taką fuchę jaką miał pan w S.K.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl