TworzymyGłos Regionu

reklama

Kulturalna perełka Sławy prawie gotowa. To inwestycja za ponad 10 mln zł (FOTO)

Środa, 24 stycznia 2024 o 08:59, autor: 4
Kulturalna perełka Sławy prawie gotowa. To inwestycja za ponad 10 mln zł (FOTO)

Finalizuje się budowa nowej sali widowiskowo-teatralno-kinowej przy ul. Henryka Pobożnego w Sławie. To wyjątkowy obiekt, który wkrótce otworzy swoje drzwi dla społeczności, stając się centrum kulturalnym miasta.

Sala widowiskowa w Sławie pomieści blisko 300 widzów

Nowa sala to nie tylko imponująca scena o powierzchni 80 m², ale i wygodna widownia mogąca pomieścić 276 osób. Przestrzeń ta została wyposażona w nowoczesne oświetlenie sceniczne, elegancką kurtynę oraz komfortowe fotele kinowe, które nadają wnętrzu niepowtarzalny urok. Szczególną uwagę zwrócono na akustykę - ściany pokryto akustycznymi płytami w czarnym kolorze.

Wsparcie finansowe i nadzór burmistrza

Budowa została sfinansowana dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Województwa Lubuskiego. Całkowita wartość inwestycji wynosi 10.455.000,00 zł, z czego 7.200.000,00 zł to dofinansowanie, 250.000,00 zł to dotacja z funduszy wojewódzkich, a reszta to wkład własny gminy. Regularny nadzór nad postępem prac sprawuje Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła wraz z przedstawicielami magistratu.

Salę i Dom Kultury oddziela szklany łącznik

Budynek sali widowiskowej od nowo powstającego Domu Kultury oddziela szklany łącznik. W ostatnim czasie jego wnętrze otrzymało nową elewację, a drewniane lamele stanowią doskonałe dopełnienie wystroju.

To będzie perełka Sławy

Otwarcie sali widowiskowo-teatralno-kinowej to moment, na który cała społeczność z niecierpliwością czeka. Już niedługo, ta inwestycja stanie się ważnym elementem życia kulturalnego Sławy, przyciągając miłośników sztuki i rozrywki. O szczegółach związanych z oficjalnym otwarciem obiektu będziemy informować.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~123-
24.01.2024 22:42

No i fajnie w Sławie jest, a we Wschowie prawie tyle samo wyrzucono w parkowe błoto.

avatar
~Do 123
26.01.2024 05:08

Człowieku najpierw pomyśl, a potem pisz, albo lepiej, jak byś nic nie napisał. O czym Ty mówisz "parkowe błoto". Widziałeś park w Sławie, jak ładnie jest w tym parku, wielkie podziękowanie dla naszego Burmistrza Konradowi Antkowiaka za przeprowadzenie rewitalizacji Parku Wolsztynskiego. W końcu teraz, to jest park do którego można pójść odpocząć i czuć się bezpiecznie. We Wschowie, co by nie powstała jakaś inwestycja, to zawsze jest krytykowana.

avatar
~Joanna
26.01.2024 08:47

Ja już kiedyś wspomniałam, nic się nie dzieje w rok. W Sławie to jest proces kilkunastoletni, a nawet można powiedzieć kilkudziesięcioletni, bo trwa już ponad dwie dekady. Wschowscy mieszkańcy, mam wrażenie wiecznie niezadowoleni, choćby nie wiem co się działo. A trzeba przyznać, że zaczyna się tam dziać. Niestety wieczne narzekania widzę. Jak nie docenicie tego co macie i nie dacie szansy, tylko przy każdych wyborach będziecie zmieniać władzę, to będzie zawsze tak samo, czyli narzekanie.

avatar
~@<>~~123~~
26.01.2024 10:34

Zwracam ci uwagę - parafrazując -, że tym błotem to zapewne w naszym społeczeństwie ty jesteś !!!. b. odpowiedzi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl