TworzymyGłos Regionu

Kto znajdzie się we „Wschowskim słowniku biograficznym”?

MZW zachęca do współpracy

Środa, 29 marca 2023 o 13:45, autor: 0
Kto znajdzie się we „Wschowskim słowniku biograficznym”?

Muzeum Ziemi Wschowskiej rozpoczęło prace nad publikacją, która ma przedstawić biogramy znanych i zasłużonych mieszkańców Wschowy i ziemi wschowskiej. "Wschowski słownik biograficzny" ma zawierać noty biograficzne osób już nieżyjących, które zapisały się w historii miasta i regionu. Celem publikacji jest stworzenie wartościowego przewodnika po społeczności Wschowy oraz źródła wiedzy o najznamienitszych mieszkańcach.

Prace nad słownikiem będą prowadzone przez pracowników muzeum, członków rady muzealnej oraz wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swoje propozycje postaci godnych upamiętnienia. Propozycje nazwisk można przesyłać na adres e-mailowy: inwentarz@muzeum.wschowa.pl lub pod numerem telefonu: 65 540 16 40 wew. 22. Termin nadsyłania propozycji upływa 30 kwietnia 2023 roku. Ostateczną decyzję w sprawie umieszczenia danej osoby w słowniku podejmie zespół redakcyjny.

Równocześnie muzeum zachęca właścicieli pojazdów klasycznych i zabytkowych do udziału w I Lubusko-Wielkopolskim Rajdzie Historycznym, który odbędzie się już 15 kwietnia. Zgłoszone załogi wystartują z Wschowskiego Rynku na specjalnie przygotowaną trasę turystyczną, aby na jeden dzień cofnąć się w czasie i zmierzyć się z wieloma zadaniami. Meta rajdu będzie znajdować się w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Liczba pojazdów, które mogą wziąć udział w rajdzie, jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

Szczegółowe informacje na temat rajdu dostępne są na stronie: zabytkowe-wiatraki.pl/osieckie-spotkania/ lub na stronie muzeum.wschowa.pl. Wszystkich miłośników zabytkowej motoryzacji serdecznie zapraszamy do udziału!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl