TworzymyGłos Regionu

reklama

Kto znajdzie się we „Wschowskim słowniku biograficznym”?

MZW zachęca do współpracy

Środa, 29 marca 2023 o 13:45, autor: 0
Kto znajdzie się we „Wschowskim słowniku biograficznym”?

Muzeum Ziemi Wschowskiej rozpoczęło prace nad publikacją, która ma przedstawić biogramy znanych i zasłużonych mieszkańców Wschowy i ziemi wschowskiej. "Wschowski słownik biograficzny" ma zawierać noty biograficzne osób już nieżyjących, które zapisały się w historii miasta i regionu. Celem publikacji jest stworzenie wartościowego przewodnika po społeczności Wschowy oraz źródła wiedzy o najznamienitszych mieszkańcach.

Prace nad słownikiem będą prowadzone przez pracowników muzeum, członków rady muzealnej oraz wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swoje propozycje postaci godnych upamiętnienia. Propozycje nazwisk można przesyłać na adres e-mailowy: inwentarz@muzeum.wschowa.pl lub pod numerem telefonu: 65 540 16 40 wew. 22. Termin nadsyłania propozycji upływa 30 kwietnia 2023 roku. Ostateczną decyzję w sprawie umieszczenia danej osoby w słowniku podejmie zespół redakcyjny.

Równocześnie muzeum zachęca właścicieli pojazdów klasycznych i zabytkowych do udziału w I Lubusko-Wielkopolskim Rajdzie Historycznym, który odbędzie się już 15 kwietnia. Zgłoszone załogi wystartują z Wschowskiego Rynku na specjalnie przygotowaną trasę turystyczną, aby na jeden dzień cofnąć się w czasie i zmierzyć się z wieloma zadaniami. Meta rajdu będzie znajdować się w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Liczba pojazdów, które mogą wziąć udział w rajdzie, jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

Szczegółowe informacje na temat rajdu dostępne są na stronie: zabytkowe-wiatraki.pl/osieckie-spotkania/ lub na stronie muzeum.wschowa.pl. Wszystkich miłośników zabytkowej motoryzacji serdecznie zapraszamy do udziału!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl