TworzymyGłos Regionu

reklama

Kto wymyślił, że w naszym kraju nie ma demokracji? Radni powiatowi nie poparli Karty Samorządności

Czwartek, 08 czerwca 2017 o 15:06, aktualizacja Poniedziałek, 12 czerwca 2017 o 14:51, autor: 30
Kto wymyślił, że w naszym kraju nie ma demokracji? Radni powiatowi nie poparli Karty Samorządności

Rada Powiatu Wschowskiego zadecydowała o nie przyjęciu uchwały popierającej Kartę Samorządności. Stanowczy sprzeciw wobec przyjęcia tego dokumentu wyraziła radna Danuta Płończak, która w działaniach rządu nie widzi próby ingerowania w samorządność Polaków.

Karta Samorządności to dokument, którego podjęcie zaproponował Związek Miast Polskich, w którym wyrażany jest sprzeciw wobec odbierania kompetencji organom władzy samorządowej, poprzez proponowane zmiany w prawie. Zanim jeszcze doszło do dyskusji na temat samej uchwały oraz konkretnych zapisów w Karcie Samorządnosci, radna Danuta Płończak, złożyła wniosek formalny o wykreślenie z porządku obrad głosowania nad tą uchwałą.

- Karta Samorządności ma przypomnieć o podstawowych zasadach państwa polskiego i roli samorządu w budowaniu porządku demokratycznego. Kiedy przeczytałam ten dokument byłam zbulwersowana i nasunęło mi się pytanie, kto wymyślił, że w naszym kraju nie ma demokracji? – pytała radna.

Ostatecznie radni zadecydowali o tym, że uchwała zostanie procedowana, odrzucając wniosek formalny o wykreślenie tego punktu z porządku obrad. Poparcie dla dokumentu wyraził starosta powiatu wschowskiego, Marek Boryczka, podkreślając, że jako samorządowiec bez przynależności partyjnej może wyrażać bez obaw swoją opinię, która nie musi być zgodna z linią żadnej partii.

- Jeden zapis w tym dokumencie jest dla mnie nad wyraz istotny i na nim się skupię. Karta Samorządności zawiera między innymi zapis mówiący o tym, że jakiekolwiek zamiany terytorialne w jednostkach samorządowych, nie powinny odbywać się bez referendum przeprowadzonego na danym terenie. I ten zapis zdecydowanie przekonuje mnie, że warto przyjąć ten dokument, żeby nikt nigdy nie decydował o nas bez nas – mówił starosta.

Marek Boryczka nie przekonał jednak większości radnych do swojego stanowiska. W trakcie dyskusji Aleksander Polański wyraził opinie, że dokument Karty Samorządności jest źle zbudowany pod względem prawnym, a zapisy w nim zawarte dublują zapisy chociażby Konstytucji RP. Obecny na sesji radca prawny nie zgodził się na stwierdzenie, że w zapisach Karty Samorządności są błędy prawne. Gorąca dyskusja trwała kilkanaście minut, ostatecznie radni stosunkiem głosów 3 za przyjęciem, 5 przeciwko i 5 wstrzymujących, zadecydowali o nie podjęciu uchwały w tej sprawie. W załączniku zamieszczamy Kartę Samorządności, polecamy także wysłuchać dyskusji dostępnej w materiale wideo.

(red.)

Pobierz załączony plik: KartaSamorządnosci.pdf

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

avatar

avatar
~Login
08.06.2017 15:24

A jakie wykształcenie ma Pan Polański?

avatar
~maciek
09.06.2017 07:00

Ojojoj ! Obrona Samorządu czy własnych interesów ? Brak kadencyjności Panie Boryczka to patologia . Układy zamknięte, szantaże, łapówki . Brawo 5 ! a dla 3 czerwona kartka.

avatar
~Mieszkaniec
13.06.2017 12:01

Kaczyński niech zacznie od swojej kadencyjności.

avatar
~a
08.06.2017 20:09

A Danuta Płończak z jakiej partii jest ? . To co ona ma mówić przeciwko swojej partii ?. Za chwilę obudzimy się w kraju totalitarnym .

avatar
~ext7
08.06.2017 20:24

Hmm...”Kto wymyślił, że w naszym kraju nie ma demokracji? Nooo.. na to pytanie odpowiedź jest oczywista!! To ci ,co to przez lata ,pierdząc w ministerialny, dyrektorski, prezesowski stołek „lody kręcili”(kanalie bezlitośnie demolujące MÓJ KRAJ) A teraz oderwani od przysłowiowego koryta, wrzeszczą ,że krwiożercze monstrum „KACZOR” dokonał zamachu na demokrację , wolność , a jego sprzeciw przyjęcia(muzułmańskich) EMIGRANTÓW, jest dla nich postępowaniem nieludzkim.. Co jakiś czas na ulicę wychodzą słodkie idiotki (tzw. feministki)upominające się o prawa kobiet. Hmm.. Nie wiem ,co o tym myśleć?? Czy to totalne zidiocenie, czy już brak instynktu samozachowawczego. Być może zamiast CHRZEŚCIJAŃSKIEGO PIS-u wolałyby muzułmański SZARIAT. Przepraszam, że odbiegłem nieco od meritum.

avatar
~Do ext7
09.06.2017 08:33

I znowu korba tobie odbiła w drugą stronę . Co mają do tego emigranci ? . Przecież dajesz się zastraszać nimi jak małe dziecko . To jest temat zastępczy jak zwykle .

avatar
~ext7
09.06.2017 13:40

Ad „Do ext7” Cyt. „I znowu tobie korba odbiła w druga stronę” Tak, to fakt - bardzo trafne spostrzeżenie. Oczywiście z tym „znowu” to można by polemizować, ale dajmy pokój jednemu zbędnemu słowu. Pełna zgoda ,że moje postrzeganie islamu uległo radykalnej zmianie, bowiem czytając Kapuścińskiego ,teksty Oriany Fallaci były dla mnie abstrakcją. Niestety po 11 WRZEŚNIA z przerażeniem skonstatowałem ,że to właśnie ONA miała rację. I czy się Tobie podoba ,czy też nie ,to islamska ekspansja(napaść na kulturę zachodu )jest faktem. Nawet jeśli przyjmiesz pod swój dach islamistę, to ten i tak nazwie Ciebie niewiernym psem i przy najbliższej okazji, ot tak w ramach wdzięczności ,za pomocą maczety zafunduje Tobie dekapitację. Podaj mi choćby jeden kraj, gdzie fundamentalni islamiści zintegrowali się ze społecznością, która kierując się altruizmem przyjęła ich pod swój „DACH”. Jest taki???? Po raz drugi PRZEPRASZAM, że ja znowu bazgrzę obok tematu.

avatar
~Do ext7
09.06.2017 14:52

Znowu piszesz nie na temat . wyłuskaj nam co ma religia islamska do naszej demokracji . Zagrożeniem naszej demokracji nie jest islam ale partia rządząca .

avatar
~Gienek
09.06.2017 15:49

Ty nie pisz pod rydzykowy formularz . Dorn wczoraj nazwał inteligentnego piechurem , a gdzie oni zmierza . Jeden rozbraja a drugi zakłamuje

avatar
~Adaś
09.06.2017 15:28

Ad. ext7 - Witaj Krzysztofie, .... czy zabrakło Ci dzisiaj wody w studni, ....... czy mentalnie masz podobny stan zagadkowy do mnie po informacjach o wiarygodności MSW - MS ( sprawa I. Stachowiaka) ? Jakie miałeś oczekiwania po zmianie władzy (PO) , bo ja najnormalniej spodziewałem się uczciwości ...... ale nie takiej , że p. Sandurska w nagrodę ( na pewno przypadkowo ?) zostanie osadzona w "złotej klatce" o której do niedawna tak "piała" z urny wyborczej o "kiszeniu kapusty" zaprzyjażnionych platformie , a teraz sama "lodziarnię" nazywa zmianą ekspertką ? Ojjjjjjj ......... coś nie tak , wygrany bierze wszystko, łącznie z oczyszczalnią w Szlichtyngowej po wykonaniu "zalecającego" telefonu z ministerstwa pracy ,........ czy aby na pewno mówimy o "dobrej zmianie" ? . Czy mówiłeś o zmianie na lepsze , czy o takiej samej scenie lecz ze zmianą aktorów ? Co do "słodkich idiotek" - tym jestem oniemiały, nie spodziewałem się tego po Tobie, że "tabun" ( przejdę na podobną terminologię abym dobrze był zrozumiały) kobiet np. p. Janda , p. Środa są w ocenie Twojej traktowane jako zamachowcy na demokrację , ..... czy dlatego , że nie mają rąk skierowanych do nieba bez etosu smoleńskiego ? Socjolog p. Sztaniszkis , mówi o Kaczyńskim cyt. "wypadkowa wizji państwa samego prezesa i jego pesymistycznej oceny mentalności Polaków" - jest bardzo ponura , bierze nas za chłopstwo, a cel "rozprawienia" się z Tuskiem jest już bardzo męczący. Niedawno pochwaliłem p. Płończak za dobrą pracę w zakresie realizowania gminnych problemów, natomiast przy wytycznych politycznych swojego ugrupowania "musi" już prezentować orientację swojego "kadzidła" . Nie wierzę im aby ich pryncypialny osąd zawsze miał charakter "rusztowania" kultu "rydzykowego" . Krzysiu, mam dziecko kosmopolityczne , jak je przekonać do powrotu ? jak mówię o gospodarce gminnej, zmianach gospodarczych, dobrobycie, a Ono "ćwiartuje" moje słowa bo nie umiem już dobrze mówić o Wolności. Oni doskonale wiedzą (emigranci) , że jesteśmy w uścisku braku poszanowania do wolności, swobodnej pracy, wolności słowa , ochronie zdrowia, prawa wyborczego i referendalnego ..... ten polski pluralizm jest europejskim ewenementem ..... Oni (UE) już zastanawiają się czy żałować swojej decyzji bo My nie "żałujemy" brania ich pieniędzy . Adaś

avatar
~ext7
09.06.2017 15:35

Ad „Do ext7” Za to ,że napisałem nie na temat przeprosiłem ,ale z całym szacunkiem ,to Ty też piszesz nie na temat. Nieprawdaż???? Z tego co napisałeś wnioskuję, że nie rozumiesz otaczającej nas rzeczywistości. Nie wiem czy to niewiedza, bezmyślność- ściśle skorelowana z lenistwem ,czy bezdenna głupota. Pojąc nie mogę, jak to byc może,że rozumny człowiek nie dostrzega związku przyczynowo skutkowego między wrogim człowiekowi islamem, a przyjazną jemu demokracją. Czy Ty naprawdę gazet nie czytasz, TV nie oglądasz ,radia nie słuchasz ,a w Internecie interesują Ciebie tylko „kwaśne jabłka”?? Poczytaj ,i odwołaj z urlopu szare komórki Twojego mózgu. Tylko sprężaj się ,bo czasu niewiele..P.S Podaj przykłady zamachu na wolność , demokrację autorstwa tej jakże nielubianej przez Ciebie partii rządzącej.

avatar
~do ext7
09.06.2017 17:14

Człowieku o czym ty tu piszesz . Jestem na bieżąco poinformowany co i jak dzieje się w kraju i na świecie . Potrafię też myśleć samodzielnie i potrafię oddzielić ziarno od plew . Przecież takie rzeczy w czasach historycznych działy się na okrągło . Poczytaj sobie o wojnach religijnych Hiszpanii , Francji , Anglii , Portugalii . Poczytaj sobie o zdobywaniu " Ziemi Świętej " i wreszcie poczytaj sobie o Stambule jaką miał nazwę i jaką rolę pełnił przed zdobyciem jego . Wtedy muzułmanów nazywano Saracenami to dla twojej wiadomości . Aż ciśnie się słowo " stary a głupi " dajesz się podpuszczać jeszcze starszemu od ciebie . Przecież ci co tak ich się boisz to też są katolicy a nie muzułmanie .

avatar
~ext7
09.06.2017 17:50

Ad „Adaś” Wybacz Adam, ale nie mam czasu i ochoty na konwertowanie tego Twojego specyficznego „Adasiowego KOD-u”,bowiem jest wiele dużo ciekawszych zajęć Jeżeli już ,to bardzo proszę, ale bez KOD-owania, tak ,konkretnie –bez owijaczy!!! Bardzo często tego typu językiem ,a właściwie slangiem(w Twoim przypadku - jakieś dziwaczne ni to metafory, ni to porównania etc.) posługują się tzw. prawnicy. I bynajmniej i Tobie i Im nie chodzi o to żeby rozmówca w mig zrozumiał w czym rzecz.. Ot jak „kmiot” nie ogarnął -to sukces. Czujecie się wtedy WAŻNIEJSI ,a wręcz niezastąpieni. Problem w tym ,że w tym dziwacznym słowotoku ,trudno doszukać się treści.

avatar
~do ext7
09.06.2017 20:17

Bo to jest dyskusja dla inteligentnych ludzi nie dla kmiotów . Właśnie o to chodzi żebyś trochę pomyślał zanim głupoty zaczniesz pisać . A tłumaczyć komuś jak chłop krowie na rowie to można komuś przy piwie na pikniku .

avatar
~Adaś
10.06.2017 15:53

Ad. ext7 - Witaj Krzychu, jesteś zwolennikiem PiS , ok, ....... i nic nie rozumiesz to co dzisiaj się dzieje , w którą stronę i kto ukróca demokrację ? Nawet nie rozumiesz dla czego pseudo ekspert Sandurska otrzymuje posadę menadżerską za miliony ? nie rozumiesz afery "Sycowa" i pośpiechu w wyjaśnieniu sprawy I. Stachowiaka ....... ? a doskonale rozumiesz cyt, - "Co jakiś czas na ulicę wychodzą słodkie idiotki (tzw. feministki)upominające się o prawa kobiet " - za te słowa polskie kobiety powinny Ciebie "rozliczyć" . Polska to nie tylko Smoleńsk , miasto Toruń , miesięcznice i wolne place do zagospodarowania pod pomniki . Legitymacja partyjna PiS jest dzisiaj kluczem do kariery , ....... nie szukaj daleko , weż tylko pod uwagę nasz powiat . Adaś

avatar
~obserwatorka
09.06.2017 21:40

Już ,już miałam zmienić zdanie na temat poziomu intelektu i pracy radnych powiatowych ,ale to , że nie przyjęli uchwały popierającej Kartę Samorządności wywołało we mnie nie tylko niesmak ,ale także jeszcze większe zwątpienie w to ,że są tymi ,którzy nas dobrze reprezentują. Wszystko wskazuje na to ,że już tak się boją PiSu ,że wymyślą nawet ,,błędy prawne ' itd Wstyd !!!

avatar
~Jan
09.06.2017 23:20

Do ext7 ... ladnie napisane, PiS(k) uchronil Polske przed zalewem muzułmanów.... uhuhu ... powiedz mi, gdzie sa Ci uchodzcy ktorymi tak straszy nas prawica? Gdzie sa te meczety i stada niewyzytych mezczyzn?? Zamiast tego widze bandy lysych kiboli z koszulkami PW i zolnierzy wygietych nawracajacych o uchodzcach...

avatar
~xyz
10.06.2017 05:21

I !!!, o to mamy wschowskie małe "szambo", I to są tzw. radni??? No cóż "ryba psuje się od głowy. Wystarczy przypomnieć tzw. Sejm z udziałem dzieciaków - i mamy odpowiedź !!!

avatar
~Janek
10.06.2017 09:53

Do ext7 - twoje pisowskie wywody są skandaliczne, kto obezwładnia polskie państwo ? kto unicestwił TK i niezależne Sądy, kto Sandurską prowadza do PZU ? Czy to też wina Tuska ?

avatar
~maciek
11.06.2017 15:38

Sądy zależne i pełne złodziejstwa , TK załatwił Bronek z Rzepą, całe szambo wokół POwskich rządów ma przyćmić Sandurska ? Tusk jest winny : brak sekcji - ekshumacje, śledztwo, lizusostwo wobec Rosjan .

avatar
~ext7
10.06.2017 13:21

Ad „Janek” Szanowny Panie kolego ,wypraszam sobie cyt” twoje pisowskie wywody”, to co napisałem to tylko i wyłącznie moja opinia, z którą oczywiście masz prawo się nie zgadzać. Tak, głosowałem na PIS, ponieważ alternatywy nie miałem(Kukiz nie miał szans na większość) Nie chciałem żyć w kraju, gdzie PAŃSTWO ,to twór iluzoryczny. Jak o TK chodzi ,to czym był, najlepiej odzwierciedla postać pana prezesa Rzeplińskiego. Wyjątkowo uczciwy gość ,tylko dlaczego na wakacje jeździł w godzinach pracy?? Pewnikiem chodziło o te kilka groszy za niewykorzystany urlop. Oooo... Sądy!!! To jest dopiero „ pandora‘s box”, złodziejaszki i malwersanci (oczywiście nie dotyczy wszystkich) Na koniec zapytam, czy przypadkiem PO , po wyborczym zwycięstwie ,nie obsadzało stanowisk w spółkach skarbu państwa tzw. SWOIMI ?? Ad „do ext” Hmm.. O wojnach religijnych coś tam słyszałem ,troszkę czytałem, ale jak mi się zdaje ,to czasy dość odległe. EUROPIA od wieków wolna była od w/w. Oczywiście jak się ktoś uprze, to może podać przykład Irlandii Północnej, gdzie Protestanci tłukli się z Katolikami ,ale ja osobiście pewności nie mam ,że był to konflikt religijny.

avatar
~nr 7
11.06.2017 08:48

Im dalej w las .......Już więcej nie pisz bo z każdym zdaniem brniesz po uszy w tej swojej głupocie , zakłamaniu i indolencji . Najpierw skończ szkołę podstawową bo mam wrażenie że jesteś prymitywnie " uzdolniony " . Ty masz chyba wszystko na prawo poustawiane ( ręce , nogi i półkulę razem z jej zawartością ) . Twoja wypowiedz rozkłada ludzi myślących na łopatki . Z tak prymitywnym komentarzem trudno w sposób obiektywny dyskutować bo twoje chore przekonanie jest twoim dogmatem . Nic tu nie da ta dyskusja kiedy ty albo nie pojmujesz albo jesteś za " mądry " do takiej dyskusji .

avatar
~do demokracji pis>
10.06.2017 13:26

Kto w tak zwanej demokracji uczy młodych policjantów "katowania w pomieszczeniach policji niewinnych ludzi"?, czy na tym ma polegać ta wasza demokracja?, straszycie polaków uchodźcami a sami jesteście zagrożeniem "zbrojnym ramieniem młodych funkcjonariuszy", w jakiej szkole policyjnej uczą ich takich metod przesłuchiwania - rodem z gestapo.....................demo-kracja????

avatar
~Smutek
12.06.2017 11:33

Od jakiegoś już czasu gadam na forum o tym,że policja nie powinna zatrzymywać kierowców w ramach profilaktycznych. Nie dla tego,że nie martwię się o zagrożenie pijaczkami itd. Możliwość oddania im takiej władzy plus bez sądu odbieranie prawa jazdy rozbestwia. Władza uderza do mózgu niestety .Rodzi patologię . To jest tylko malutki kamyczek który demoralizuje . Jak to się mawia: okazja czyni człowieka złodziejem . Proszę zauważyć,że od jakiegoś czasu jest przepis w naszym ukochanym kraju o tym,że nasza policja ma być posłuszna obcej . Doprowadzenie policji do zdegenerowania prowadzi do tego,że społeczeństwo znienawidzi ich tak bardzo,że hipotetycznie zakładając, gdyby miało dojść do jakiejś pacyfikacji nikt nie stanie w obronie policjantów. Bo niby jak ? Przykrym jest też to,że obecni policjanci będąc dzieciakami dostrzegali wady swoich ojców a teraz są kontynuatorami tego badziewia co było i to w gorszym wydaniu niestety. Przed wojną mieliśmy doskonałą policję . Niestety obecnie szkoła policyjna opiera się na komunistycznych założeniach. Brak etyki katolickiej, brak nauki o dowodach śledczych , brak sędziów śledczych wprowadza chaos i bezprawie. Atak na nasz Kościół jest ostatnim aktem demoralizującym nasz wewnętrzny klik stop moralny . Szlag trafia samodyscyplinę którą otrzymaliśmy wraz z ruchami kołysek i rąk mam . Przestają policjanci myśleć o przyszłości . O nas zapomnieli już dawno . Przykro mi z tego powodu. Liczy się tylko papier-przepis . A to nie było nigdy i nie będzie naszą częścią normalnego życia człowieka wychowanego w cywilizacji łacińskiej.

avatar
~ext7
10.06.2017 16:30

Ad „Jan” Wątpię ,że to moje bazgranie - ładnie napisane jest, ponieważ z mojego punktu widzenia ,te moje komentarze pod każdym względem(stylistycznym ,interpunkcyjnym, a i czasami rzeczowym) do poprawnych nie należą ,ale spuśćmy zasłonę milczenia na tą moją ułomność. Dlaczego odpowiadam na Twój komentaż? A no dlatego ,że zadałeś szereg pytań na ,które chętnie odpowiem. Otóż PIS zrobił pierwszy krok przeciwko islamizacji POLSKI. Jak o meczety chodzi ,to te już są, brakuje w nich tylko imama (takiego zidiociałego fundamentalisty), który w imię Allacha rozkaże skracać o głowę wszystkich niewiernych. Jak chodzi o „ŁYSYCH”, to nie słyszałem żeby to ONI budkę pod jakąkolwiek ambasadą podpalali. Wiem, że do najgrzeczniejszych to ONI nie należą, ale wiedzą ,że w czasach hitlerowskiej okupacji ARMIA KRAJOWA liczyła 380 tys. żołnierzy (niezłomnych) i za to jedno słowo(wygiętych ) powinieneś przeprosić .Bynajmniej nie mnie ,ale tych co życie oddali za POLSKĘ.

avatar
~ext7
10.06.2017 19:52

ad "do demokracji pis" Ad „do demokracji pis” Czy to co napisane jest w Twoim komentarzu, tyczy się naszego wschowskiego podwórka, czy też chodzi Tobie o to „wrocławskie policyjne zabójstwo” Wyrażaj się precyzyjnie, ponieważ na podstawie ogólników ,odium dosięgnie nawet i tych POLICJANTÓW ,którzy rzetelnie służą społeczeństwu..

avatar
~do "ext7"
11.06.2017 06:10

Jak widać stosujesz zasadę "punkt widzenia zmienia się według punktu siedzenia": - za tak zwanej komuny jak to ty piszesz " większość rzetelnie służyło społeczeństwu", a co zrobił pis zastosował według nich / począwszy od wojskowych generałów a skończywszy na szeregowym milicjancie/ odpowiedzialność zbiorową. To jest ta twoja sprawiedliwość, że "odium dosięgnęła nawet tych niewinnych"!. P.S: - dla nie kumatego, a o kogo chodzi jak nie o tych z komisariatu we Wrocławiu ......... !

avatar
~ext7
11.06.2017 15:02

Oj, ja tylko dopytałem, czy to co napisane zostało w Twoim komentarzu, dotyczy wschowskiego „białego domku” ,czy tego wrocławskiego – nic ponadto. Zwróciłem uwagę na Twój komentarz, ponieważ podczas przypadkowej rozmowy z moim znajomym (pod sklepem),podjechała „PSIA BUDA”. Padło pytanie -słyszałeś? Nie wiedziałem o co jemu chodzi. Wtedy opowiedział mi jak to dwóch naszych policjantów wyrwało z objęć kostuchy małolatę ,co to przy pomocy pigułek próbowała rozstać się z tym łez padołem. Zrozum !!Ja nie jestem członkiem PIS-u, a mój stosunek do politycznych partii jest ambiwalentny. Oczywiście jako wyborca ,w pewnym sensie ponoszę konsekwencje mojego wyboru, ale w tym przypadku czas pokaże, kto miał rację. Ad” nr 7” Dyskusja z Tobą niemożliwa jest, ponieważ Ty nawet obrazić nie potrafisz., a już przekonanie kogokolwiek do weryfikacji poglądów ,to zadanie przerastające Twój poziom intelektualny. Po co czytasz i odnosisz się do moich wpisów?? Może byłoby lepiej ,gdybyś ignorował moje komentarze i w sensowy sposób przedstawił Twój ogląd otaczającej nas rzeczywistości.

avatar
~do ext7
11.06.2017 21:51

Jesteś przesiąknięty nienawiścią do ludzi rozsądku i demokracji do szpiku kości, dla ciebie Kaczyński jest demagogiem prawdy ? Nie zadawaj głupkowatych zapytań z poziomu dziecka, czy chodzi o Wschowę czy o Wrocław ? O p. Kempie też nic nie słyszałeś ale za to o Rydzyku wiesz wszystko ?

avatar
~klgt
12.06.2017 13:43

Brawo Panie ~ext7 . Tutaj dopiero okazuje się komu co tam wiatr rozsiewa. Gotowi są Pana spalić na stosie. Podziwiam odwagę. A tak na poważnie: przykro mi patrzeć na ten hejt skierowany w Pana kierunku .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl