TworzymyGłos Regionu

Kto strzelał do figury Jezusa i luster drogowych?

Mieszkańcy Krzepielowa zaniepokojeni (FOTO)

Poniedziałek, 23 stycznia 2023 o 14:59, aktualizacja Poniedziałek, 23 stycznia 2023 o 15:22, autor: 1 1638
Kto strzelał do figury Jezusa i luster drogowych?

W ostatnim czasie we wsi Krzepielów (gm. Sława) doszło do serii niepokojących incydentów, które zostały zgłoszone na Policję. Według informacji zamieszczonych na facebookowej stronie "Krzepielów - Społeczność lokalna", nie wiadomo kto ani dlaczego strzelał najprawdopodobniej z wiatrówki do luster na skrzyżowaniu i na wyjeździe ze szkoły oraz figury Jezusa na krzyżu przy kościele św. Trójcy.

Autorzy artykułu na facebookowej stronie podkreślają, że takie zachowanie powinno spotkać się z należytą karą, wskazując na przepis kodeksu karnego (Art. 196 k.k.) dotyczący obrazy uczuć religijnych.

W Krzepielowie zdewastowano również skrzynkę na listy pod kościołem. W związku z tymi zaistniałymi sytuacjami autorzy apelują do mieszkańców o kontakt z Policją w Sławie lub podanie informacji dotyczącej sprawcy lub sprawców tych incydentów wiadomości prywatnej.

Źródło/foto: Krzepielów - Społeczność lokalna

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Fanatyk wędkarstwa
24.01.2023 14:05

Bo Szczupak to król wód, tak jak lew jest król dżungli!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl