TworzymyGłos Regionu

reklama

Krzysztof Grabka zaprasza na prezentację książki „Darem Młodzieży do Japonii”

Wtorek, 21 listopada 2023 o 15:31, aktualizacja Czwartek, 30 listopada 2023 o 17:54, autor: 15
Krzysztof Grabka zaprasza na prezentację książki „Darem Młodzieży do Japonii”

W piątek 1 grudnia o godz. 18.00 w Sali CKiR we Wschowie rozpocznie się wieczór autorski połączony z prezentacją książki „Darem Młodzieży do Japonii”. Jej autor – Krzysztof Grabka – uczestniczył 40 lat temu siedmiomiesięcznym rejsie. Był to czas pełen przygód i niespodzianek, ale też ciężkiej, niebezpiecznej żeglarskiej pracy na masztach i rejach.

Świeżo upieczeni studenci I roku Nawigacji w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni wyruszyli na morską wyprawę, której celem była Osaka w Kraju Kwitnącej Wiśni. To właśnie tam odbywał się wówczas światowy zlot wielkich żaglowców „Osaka World Sail 83”.

Podczas spotkania autor opowie o kulisach powstania książki, podzieli się wspomnieniami z tego niezwykłego rejsu, zaprezentuje zdjęcia ilustrujące żeglarskie przygody, a nawet fragmenty filmu, który zrealizowała towarzysząca marynarzom ekipa polskiej telewizji.

W imieniu autora zapraszamy na wieczór pełen egzotyki, emocji i morskich opowieści!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Zawiedzony
21.11.2023 16:00

Wiem, że to osobny rozdział Pana życia i można by powiedzieć tak: kompot to nie zupa ale, przepraszam, myślałem, że to nigdy nie nastąpi, że będę musiał bardzo radykalnie zmienić o Panu swe zdanie. Od kiedy wszedł Pan w słowo z PiS ( nie wiem czy jest Pan członkiem tej organizacji?) jako radny "wspierający", przestałem Panu ufać. Jest tak, że każdy mógł i może decydować komu się "kłaniać" i to szanuję ale honor i poważanie ulicy jest nabyte i oceniane za każdy okres życia. Nie polecam spotkania z Panem.

avatar
~40 l...?
21.11.2023 19:19

Czy to nie jest 1 kwietnia !!!-???.

avatar
~FWS
21.11.2023 21:36

Ludzie opanujcie się. Człowiek przeżył przygodę być może , przegodę życia i chce się z Wami podzielić, a Wy bezmyślnie i bezpodstawnie oceniacie Go przez pryzmat nie związany z tematem.

avatar
~Ludzie ???.
22.11.2023 06:48

Człowieku ( FWS) OPANUJ się. Z """ wami"" , czyli z tobą !. A ty to kto, że śmiesz nas określać słowem " bezmyślnie" ???. Jeśli jesteś fanem PAMIĘTNIKÓW i plotkarskich tematów to podejrzewam uwielbiasz słynnego "PUSDELKA" !. Jak by każdy chciał wydawać swoje szkolne pamiętniki i nazywał to "książką to Polskie Księgarnie sięgały by od Warszawy do Berlina !!!!. Miliony takich pamiętników jest w naszych domowych biblioteczkach i co z tego wynika ????. Każdy pamiętnik to lektura osobistego - indywidualnego bajkopisania pisana pod swoje dyktando i na swoja chwałę !!!. Brrrrrrrrrrrr !.

avatar
~~MISS
21.11.2023 19:48

~40 lat temu? To chyba trochę przeterminowane...

avatar
~mitolog....***
21.11.2023 21:38

Czyli pamiętnik tego pana nazywa się "książka" ---- Popieram w całości forumowicza " Zawiedziony" --- sedno w sobie - można to spuentować ; z czym do ludzi ?. Pana czas już się skończył tą ostatnia dla pana kadencją w tej radzie !!!. Z Bogiem !.

avatar
~Paradoksy wieku średniego !
22.11.2023 07:45

.....maniakalne sięganie do pamiętników z pod tzw. ławki ..... , a la SZEROKO ROZUMIANY SYNDROM CELEBRYTÓW po 50 !.

avatar
~propozycja na tak @.pl
22.11.2023 09:27

A może tak opisać jak to pańskie rządy w UMiG dały nam jedną wielką ruinę i pustkę inwestycyjną w Naszym Mieście i Gminie !, lata pańskiej władzy to czas stracony dla Naszego Miasta i Gminy !. Proszę to porównać do obecnych osiągnięć Naszego Obecnego Pana Burmistrza Antkowiaka mimo okrojonych - dokonanych przez totalną władzę pisu - dochodów z podatku PIT i CIT !!!!. To by był temat na pana wiarygodność w naszej lokalnej polityce !. A takie wspomnienia, a la pamiętnikowe z ponad 40 lat, to już nic innego jak syndrom "staruszka" odchodzącego na emeryturę !!!.

avatar
~Podróznik
22.11.2023 10:31

Czytając powyższe komentarze dochodzę do wniosku, że poziom hejtu i zdziczenia w narodzie, objawiający się czepianiem się wszystkiego, byle tylko ( szkoda, że anonimowo) zaistnieć w internetowym bełkocie, osiągnął dno. Zapraszam do hejtowania tego postu wszystkich aktywnych :):):)

avatar
~do - "Podróżnik"
22.11.2023 11:57

Robisz wrażenie jakby tobie po wyborach ktoś "wyrwał chodnik" . Oprzytomniej, czas rządzenia PiS się skończył, idzie nowe, Polska wolna od obłudy.

avatar
~DO <>"Podróżnik"
22.11.2023 12:35

A ty sam sobie odpowiedź, kim ty jesteś dla nas pisząc te swoje skrajne wywody ??? - I o dziwo jak to sam podkreślasz ANONIMOWO !~~!~. Czy czasami tym Pożal się Boże bzdurnym wpisem nie chcesz czasami tu zaistnieć jako ps. "podróżnik" ???. Swoim bełkotem podobnie jak inni hejtujesz, ale sam siebie !!!. Brawo za orginał hejtu !!!.

avatar
~Podróznik
23.11.2023 10:20

Jednak miałem rację :):):) Zapraszam do dalszego "bicia piany " Tylko uwaga na nerwy :):):)

avatar
~Maciek
25.11.2023 01:56

Nigdy nie popierałem pana Grabki jako burmistrza ale chętnie przyjdę posłuchać i kupić książkę. Darzę szacunkiem pana Krzysztofa.

avatar
~Jetto - Wschowianin
26.11.2023 18:16

Pana Grabkę zawsze kojarzę z jedną pozytywną sytuacją której nie zapomnę nigdy. A nie zapomnę pewnie przez lekką formę zespołu Sawanta - Dla niewtajemniczonych, taki autyzm ale do pracy się chodzi. Było to w maju 1995r. szkoła podstawowa nr.2 we Wschowie. Ja piątoklasista zagrożony z "Matmy" jak nie wiem co. Luf to miałem tyle że można by uzbroić Wietkong. Nadszedł dzień w którym Pan Krzysztof zrobił mi egzamin przy tablicy tzw. ostatniej szansy. Było to na 3 pietrze po lewej stronie od schodów w sali gdzie z reguły była biologia. Walczyłem o tą tróje aż mi żyłka na czole wyszła broniłem się do ostatniego naboju a amunicji miałem niewiele. Po jakiś 20 minutach męki oboje wiedzieliśmy na czym stoimy. A dokładnie Pan Grabka to siedział a ja przysłowiowo stałem po pas w .... Miał wtedy zielono niebieską marynarkę w kratkę taka ciemniejszą. Podejrzewam że w 30% len jakieś 50% Wiskoza reszta pewnie poliester żeby się nie ciągła (ogólnie dość gruba - takie czasy). Wtedy takie mieszanki dzianinowe były w użyciu dziś już by to nie przeszło. Wracając do egzaminu, zaliczyłem ale pewnie z litości nie chciał mnie już katować. Potem już miałem z górki w podstawówce bo matematykę nam wykładała p. Menzel. Wspaniała osoba ciepła, miła, wyrozumiała "czytała w uczniu jak w otwartej książce, bezbłędnie potrafiła wydedukować że np. mam problem z macierzami czy pochodnymi. "A może Przemek permutacje powtórzymy? Jakie wolisz z powtórzeniami czy bez?". To akurat moja pokrętna pamięć sobie dośpiewała do wczesnoszkolnego etapu mojej edukacji, pewnie to reakcja obronna przed traumatycznymi wspomnieniami mojego hipokampu płatów czołowych - które odpowiadają za rejestracje i archiwizacje wspomnień. Tak więc w 95roku Pan Krzysztof był moim bohaterem dzięki któremu miałem wakacje bez nauki do egzaminów poprawkowych i mogłem spokojnie odsapnąć pod blokiem.

avatar
~Ona
30.11.2023 20:50

Gratuluję serdecznie!!! Cenię ludzi, którzy chcą się rozwijać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl