TworzymyGłos Regionu

reklama

Kryzys z ogrzewaniem na osiedlach zażegnany?

Czwartek, 19 października 2023 o 17:09, aktualizacja Wtorek, 24 października 2023 o 08:56, autor: 49
Kryzys z ogrzewaniem na osiedlach zażegnany?

Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka odbyło się dzisiaj spotkanie, w którym udział wzięli prezes Spółdzielni Mieszkaniowej we Wschowie Robert Wosik oraz prezes Spółki Komunalnej we Wschowie Krzysztof Kołodziejczyk. Tematem spotkania była kwestia braku ogrzewania w kilkunastu blokach mieszkalnych we Wschowie.

W wyniku opóźnień w wykonaniu przyłączy gazowych, spowodowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa, mieszkańcy czternastu bloków mieszkalnych na ul. Bocznej, Lipowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Rzemieślniczej i Zielony Rynek we Wschowie zmagają się z brakiem ogrzewania. Zaniepokojony sytuacją Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak zwołał spotkanie z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej we Wschowie oraz prezesem Spółki Komunalnej we Wschowie w celu znalezienia rozwiązania tej trudnej dla mieszkańców sytuacji.

Pomimo licznych interwencji Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółki Komunalnej we Wschowie, mieszkańcy wciąż oczekują na wykonanie przyłączy. Zapewnienia ze strony Polskiej Spółki Gazownictwa zakładają wykonanie przyłączy do końca października, jednak jak podaje Prezes Wosik jest to wariant optymistyczny. W związku z tym na wniosek burmistrza Konrada Antkowiaka podjęto decyzję o ponownym uruchomieniu starej kotłowni centralnej do czasu wykonania prac przyłączeniowych przez PSG.

- Aby włączyć starą kotłownię Spółka Komunalna musi posiadać zgodę Polskiej Spółki Gazownictwa na dostawę gazu – mówi Krzysztof Kołodziejczyk, prezes Spółki Komunalnej – Mam nadzieję, że otrzymamy pozytywną decyzję już w przyszłym tygodniu.

Ponadto Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie w związku z zaistniałą sytuacją informuję, że osoby będące w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej mają możliwość uzyskania pomocy w zakresie zabezpieczenia w doraźne źródła ciepła w Ośrodku Pomocy Społecznej we Wschowie przy ulicy Klasztornej 3.

- Mam nadzieję, że to rozwiązanie będzie tylko tymczasowe, a bloki mieszkalne przy ul. Bocznej, Lipowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Rzemieślniczej i Zielony Rynek zostaną zabezpieczone w ogrzewanie przez PSG jak najszybciej – podkreślał burmistrz Konrad Antkowiak po spotkaniu.

Źródło: UMiG Wschowa


Zobacz również: Stanowisko Polskiej Spółki Gazownictwa ws. braku ogrzewania

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (49)

avatar

avatar
~#AntkowiakNowyzespół
19.10.2023 17:19

Co to znaczy kryzys zażegnany ? Antkowiak powiedział, co ?

avatar
~##
20.10.2023 11:52

Przeczytaj to się dowiesz. Chyba, że to dla ciebie zbyt skomplikowane słownictwo

avatar
~BRAWO !!!
19.10.2023 17:28

BRAWO PANIE BURMISTRZU!!!!, Właściwy człowieka NA danym stanowisku i w ten sposób Pan Burmistrz pokazał emerytowi jak się takie sprawy załatwia bez BICIA PIANY na zw.pl !!!!.

avatar
~do Brawo
19.10.2023 19:50

Pan burmistrz pokazał, tylko komu i co? Aferę robią ci co zawinili, (czyli SK i SM) a cierpią mieszkańcy, którzy i tak ostatecznie zapłacą za ten numer z zamknięciem kotłowni komunalnej (przez SK) przed podłączeniem lokalnych kotłowni do sieci gazowej. Dlaczego nie ma zdjęć ze spotkania?, że tylko burmistrz świeci oczami, jakoby z plakatu?

avatar
~Tomasz Kłosowski
19.10.2023 17:42

Po interwencji mediów i mieszkańców.

avatar
~Do TK
19.10.2023 18:24

A co Pan zrobił? Był Pan rozmawiać z mieszkańcami, z zarządcą czy spółką? Czy zająć się Pan rozpętaniem afery w tym zakresie? Zamiast robić zamęt i skłócać ludzi proszę wziąć przykład z Burmistrza i działać oraz się szkolić bo jak czytam Pana posty to muszę powiedzieć że są żenujące. Szczególnie ten który wskazuje że Starosta zwołał zarządzanie kryzysowe. Dla Pana wiadomości zarządzanie kryzysowe jest co roku organizowane o tej porze, aby sprawdzić jak powiat czy gmina jest przygotowana do zimy. Wiele się Pan jeszcze musi nauczyć. Samorządowiec z Pana żaden.

avatar
~do TK
19.10.2023 21:17

Masakra... Dorośli ludzie, a nie potrafią usiąść do stołu i rozmawiać - chodzi o SK i SM... O ile wiem decyzja o zamknięciu kotłowni przy ul. Bocznej nie zapadła wczoraj, a mowa o tym była od początku 2022 roku - był przeszło rok!!! SM otrzymała m.in. propozycję dzierżawy tej kotłowni do czasu aż upora się z własną inwestycją - nie skorzystali... O tym, że do sezonu grzewczego nie będzie przyłączy SM wie nie od wczoraj!!! Mieli czas, żeby znaleźć alternatywne rozwiązanie... Dobrze, że Antkowiak zorganizował spotkanie, bo znaleziono rozwiązanie problemu... Szkoda, że SM nie myślała o tym wcześniej...

avatar
~DO-TK-Mieszkaniec!
20.10.2023 07:42

Dumny Mieszkaniec - proszę mnie nie włączać do swojej brudnej gry i leczenia swojej frustracji po przegranej po 15.10 !!!!. Jak postawiłem na innych prawdziwych kandydatów !!!. NIE dla pisu !.

avatar
~eh
20.10.2023 11:32

A Ty chłopie coś zrobił, poza pisaniem komentarzy na hello wschowa i elce?

avatar
~DO (TK)
22.10.2023 08:00

Co za błyskotliwe stwierdzenie - boki zrywa !!!. Człowieku zajmij się pieleszami domowymi na tej emeryturze i nie truj nam d.......... !!!!.

avatar
~Emeryt
23.10.2023 13:00

Napewno nie dzięki Tobie niedoszły senatorku. Daj sobie już spokój z tą swoją żenadą że ci na ludziach zależy... byle do koryta sie dostać a nie.

avatar
~DO(emeryta)
23.10.2023 15:04

Z całym szacunkiem do Ciebie - czy uważasz, że on jest w stanie chociaż jedno Twoje słowo zrozumieć ????Jak może zauważyłeś już na tej stronie Pani "Joanna" powiedział na ten jego temat prawie całą prawdę - I CO ????. .

avatar
~Marycha
19.10.2023 18:00

Brawo!!!!

avatar
~misiek
19.10.2023 18:52

Szkoda, że dopiero po interwencji pana Kłosowskiego

avatar
~DO<>misiek
20.10.2023 11:04

A ty masz wszystko okey pod tym swoim sufitem ????. Z inteligencją i osobistym myśleniem u ciebie jest wszystko okey???. Współczuję !!!!

avatar
~INTERWENCJA@/#.pl
20.10.2023 11:06

Misiku czy ty znasz pojęcie słowa INTERWENCJA ???. Kiedy skończyłeś szkołę podstawową ???. Radzę wrócić do jej podstaw nauczania !!!!. Analfabetyzm nie boli, ale ośmiesza !!!!

avatar
~hhhaaaha
20.10.2023 11:34

Że co? Durne komentarze na hello wschowa i na elce nazywasz interwencją? Haha, no PIS w pigułce :D

avatar
~4427018074
20.10.2023 14:51

No wreszcie jest fachowiec od ogrzewania, kotłowni itp. Czary mary i ogrzewanie działa. Koniecznie trzeba zatrudnić tego gościa w kotłowni. Nikt nie poradził sobie z problemem przez około roku. Tylko dzięki emerytowi będzie w mieszkaniach ciepło. PARODIA. TYLKO KOTŁOWNIA.

avatar
~POWTÓRKAplus
22.10.2023 08:03

"mieszkaniec" - czy pospolity troll plus działający na potrzeby lokalnej propagandowej partii , a la " rekonstrukcja" ??????.

avatar
~Jan.
19.10.2023 18:53

Czy Pan burmistrz miasta i gminy Wschowa orientuje się że tylko gazownia i konserwator zabytków stoją na drodze do ciepłych grzejników przy Rzemieślniczej bowiem jesteśmy odcięci od starej kotłowni

avatar
~~rekonstruktor~~
20.10.2023 07:06

Słuchaj ( Jan) - a może nie konserwator zabytków stoi za tym a " rekonstruktor" ???. Czyli twoja postawa zmienia sie od punktu siedzenia !!!!/.

avatar
~Yyy
19.10.2023 20:06

Najpierw Spółka nadzorowana przez Burmistrza doprowadziła do zamknięcia kotłowni zostawiając mieszkańców bez energii cieplnej a teraz winą obarcza gazownię. Przypomnę, że wniosek do gazowni wpłynął po odłączeniu przez SK starej kotłowni. Tu nie ma opóźnienia gazowni tyko ignorancja władz Gminy.

avatar
~sprostowanie
19.10.2023 21:52

SK zamknęła kotłownię po tym jak od wiosny 2022 informowała o tym zamiarze SM!! SM mogła odkupić kotłownię od SK lub dzierżawić ją dopóki nie zrobi kotłownię w każdym bloku. Czemu SK miała utrzymywać kotłownię skoro podłączonych do niej było 11 bloków SM a tylko 3 SK? Mógł prezes SM wydzierżawić kotłownię i realizować inwestycje - nie byłoby teraz problemu. To nie władze gminne zawiniły. Od kiedy prezes SM wiedział, że jest problem z przyłączami? Czemu nie zaczął szukać alternatywnego rozwiązania wcześniej?

avatar
~DO POWYŻEJ!!!!
20.10.2023 07:24

Brawo panie Burmistrz !!!!. Jedyny odpowiedni i zaradny od 30 lat w naszej Wschowie człowiek na tym stanowisku, Proszę się nie przejmować wpisami frustratów i osób, którzy jako tzw. " prawdziwi - bo nie są - mężczyźni nie wiedzą jak skończyć po przegranej ...."""" !!!!. Uprzedzam Pana, że takie ich frustracje po 15.10 będą się wylewały z ich strony na naszej lokalnej stronie aż do nowych wyborów Wiosna 2024 !!!!. Musimy to przetrwać jak każdą chorobę która niszczy tkankę społeczną !!!!. Zaznaczam, że Pan jest dla Nas na nich Naszym Lekarstwem !!!!. Brawo za Pana Inicjatywy w Naszym Mieście i Gminie - frustratom i szczujni mówimy Głośne NIE !!!!!.

avatar
~SUWERE
20.10.2023 07:39

Pytam się jakim prawem ci co przegrali "walkę" o stołek Burmistrza Wschowy , ci co dostali czerwoną kartkę w dniu 15.10, a mają ZEROWĄ - ZEROWĄ wiedzę w tym temacie ( jak np. ten emeryt) ciągle jątrzą w Naszym lokalnym społeczeństwie ???. Dal czego analfabetyzm i brak fachowej wiedzy z ich strony góruje w ich tematach w kontrze do pana Burmistrza, któremu zawdzięczamy, że Nasza Wschowa po 30 latach po raz pierwszy wychodzi z ruiny i zaściankowości województwa lubuskiego !!!!-?. Dla czego my Normalny Suweren Wschowy pozwalamy na to aby do głosu w Naszym mieście dochodzili frustraci, emeryci, fałszywi rekonstruktorzy żądni tylko władzy i koryta ????. Dla czego My w większości ludzie Normalni na to ciągle pozwalamy i pozwalamy aby tac nas poróżniali i siali zamęt i nienawiść !!!!. Pamiętajmy, że niezgoda nie buduje tylko rujnuje tkankę społeczną jaką My lokalne społeczeństwo jesteśmy !!!!. Nie pozwólmy aby taki czynnik osób żadnych za wszelką cenę rujnował Naszą społeczna tkankę !!!!. Widzimy co nam przyniosła taka "pstra" ich koalicja w powiecie ; tylko ustawki, kolesiostwo partyjne, zero inwestycji i miejsc pracy !!!!!. Nie pozwólmy na zaściankowość w Naszym mieście i gminie jaka panuje pod ich rządami w powiecie !!!!!. Wszelkim emerytom i fałszywym rekonstruktorom naszego życia mówimy stanowczo NIE !!!!. Bez tej ich szczujni i niekompetencji !!!!!.

avatar
~Joanna
20.10.2023 07:59

Tomaszu, czy zdajesz sobie sprawę, że wszyscy się z ciebie śmieją, drwią? Szczególnie ludzie, którzy z tobą pracowali i cię znają aż za dobrze. Menadżer z ciebie żaden, ponieważ dobry menadżer pracuje dla ogółu a ty niestety myślisz tylko o sobie. Masz pęd ku władzy i pieniędzy po tym, jak się ciebie pozbyli delikatnie z Gorzowa. A miałeś chrapkę na komendanturę wojewódzką na początek, bo myślę , że widziałeś siebie już na miejscu "granatnika" nawet :-) :-) Chyba że plują, a ty mówisz, że deszcz pada....

avatar
~Szanowna Pani ( Joanno)
20.10.2023 10:57

Potwierdzam w 100 % Pani słowa o tym człowieku jako emeryt (P) !!!. Jest mi wstyd, że go kiedyś osobiście znałem !!!!. Potwierdza Pani określenie co do jego zachowania ; cytat """ Chyba, że plują, a ty mówisz, że deszcz pada...." . Ten jego wpis zalatuje słowami jego grupy pisowskiej ze starostwa .......:):):):):):!/ Nasuwa się pytanie ; - gdzie są jego obecni koledzy w osobie Jana P., emeryta SP, grupy tzw. "rekonstrukcyjnej" ??????. Czy to nie do nich obecnie powinien sie zwracać, a nie do Nas , do Mieszkańców ?????-!. Narka !!!!.

avatar
~Joanna
20.10.2023 08:05

Wschowie Burmistrz Antkowiak trafił się jak ślepej kurze ziarno. Mam nadzieję, że to docenią, a nie dadzą się omotać awanturnikom.

avatar
~DO emeryta (TK)
20.10.2023 10:45

Wypraszam sobie aby ktoś taki co to pragnie swoją powyborczą frustrację leczyć powołując się cyt. " MIESZKAŃCAMI" , itd. !!!. Jeśli już do tego jest własna rodzina, a jak nie pomaga to "KOZETKA" u psychoanalityka !!!!. My mieszkańcy nie prosiliśmy emeryta do wtrącania się w nasze sprawy !!!!!. Od tego Mamy od prawie 4 lat Naszego pana Burmistrza !!!. Proszę to sobie wbić do swojej głowy i nie imputować nam tu swoje nieprofesjonalne wywody i wycieczki pod adresem Naszego pana Burmistrza !!!!. Proszę się zająć wyjaśnieniem rządowej DZIURY BODŻETOWEJ !!!.

avatar
~MIESZKANIEC
20.10.2023 10:50

Dziękuję Pani "Joanna" za ten wpis i słowa wsparcia dla Naszego Burmistrza !!!!. Takich więcej, z uwagi na to że co niektórym z puli lokalnego pisu wydaje się, iż im się wszystko należy od tak na pstryknięcie palcami !!!!. Trzeba być czujnym na taki bezpardonowy atak jak ten "emeryta" bo oni już weszli w okres prekampanii do samorządów lokalnych WIOSNA 2024 !!!!. Bądźmy czujni jak To Nasze Społeczeństwo obywatelskie w wyborach 15.10. !!!!!. Brawo Pani ...Brawo Pan Burmistrz !!!!!

avatar
~tubylec
20.10.2023 09:58

W tej sprawie pojawia się wiele informacji niekoniecznie prawdziwych. Spółka Komunalna miała plan zamknięcia kotłowni dużo wcześniej, od początku kadencji obecnego burmistrza i prezesa SK. Kotlownię wyłączono z eksploatacji dlatego, że wcześniej wypowiedziano umowę Spółdzielni Mieszkaniowej, dlatego SM buduje własne źródła ogrzewania. Burmistrz uaktywnił się dopiero teraz kiedy sprawa przyjęła zły obrót i ludzie z bloków SK i SM pozostali bez ogrzewania. Dlaczego pozwolił jako właściciel SK przed rokiem na ryzykowne i nieprzemyślane działania ? m Mam wrażenie , że zbliżające się wybory samorządowe nagle ożywiły pana burmistrza Niestety nie jest tylko "zbawcą narodu" ale ponosi także odpowiedzialność za zaistniałą sytuacją.

avatar
~Bożena pochwalska
20.10.2023 11:29

Its maj boj

avatar
~Zen
20.10.2023 12:04

Myślę i czeka, czekam i myślę ......, kim On jest ? Durniem, cynikiem czy przebiegłym centusiem. Wychodzi na jedno, kasa to nr 1, władza to nr 2 . Co robić - stosować lekceważącą ignorancję.

avatar
~do powyżej
23.10.2023 17:04

Ale jaja, Zen-iu myśli? No i po co przemęczasz te kilka szarych komórek, które ci się jeszcze pod deklem błąkają? Dej im siana, niech se trochę odetchną. Zamęczysz je.

avatar
~chce rozliczać
20.10.2023 13:15

Dzisiaj przeczytałem na internecie - Giertych: cyt. " Wracam i rozliczam" więc należy spać spokojnie. Może zostanie prokuratorem generalnym ? Wiem, że można na mi polegać, wykona zadanie doskonale. Ma ukierunkowane dążenia do tej partii.

avatar
~MAREK
20.10.2023 13:38

TAKIE SPOTKANIE I UZGODNIENIA POWINNY SIĘ ODBYĆ W MOMENCIE PODJĘCIA DECYZJI O LIKWIDACJI OSIEDLOWEJ KOTŁOWNI PRZEZ SPÓŁKĘ KOMUNALNĄ, KTÓRĄ NADZORUJE NADBURMISTRZ.

avatar
~Marka<>(marek)
22.10.2023 08:08

A może " nadposeł i nadstarosta" ???.

avatar
~Czytelnik
20.10.2023 16:25

Nie umiesz czytac to nie zabieraj glosu

avatar
~Czytelnik
20.10.2023 17:23

Brawa dla burmistrza ale kto zaplaci za prad bo grzejemy sie grzejnikami na prad

avatar
~do - "CZYTELNIKA"
23.10.2023 11:08

Ty sam, chyba nie liczysz, że my będziemy się składać na Twoje grzanie ?

avatar
~Mali chłopcy w krótkich spodenkach
21.10.2023 08:43

Jaka odległość dzieli biura zarządu SM od biur zarządu SK? Jaka odległość dzieli biura tych dwóch zarządów od ratusza burmistrza? Potrzebna była awantura w mediach aby trzej chłopcy w krótkich spodenkach się spotkali i szukali rozwiązania ? Cała trójka na taczki i do dymisji.

avatar
~30MILIARDÓW
22.10.2023 08:12

Do cos tam ( mali chłopcy ...) dzieli ich DZIURA PISPLUS zwana DZIURĄ BUDZETOWĄ tego upadłego rządu w budżecie na 2024 rok - jest to ponad 30 miliardów złotych , a może i więcej !!!!. I to ty jesteś tym naiwnym ich wyznawcą = chłopcze w slipach !!!!.

avatar
~Joanna
23.10.2023 09:16

Tomek, daj już spokój :-)

avatar
~Fws
22.10.2023 06:11

Żeby burmistrza zmusić do jakichkolwiek działań trzeba wzywać media, niedługo w ratuszu zawita tv, bo robią reportaż o sprawie, której Gmina nie potrafi załatwić od 2022 r. Oj będzie ciekawie !!!!

avatar
~DIAGNOZA(Fws)
22.10.2023 12:06

Można określić jednym zdaniem ... chore jest to co mówisz i ociera się od trollowanie !!!!. A może tylko bicie [piany dla samej piany, bowiem kto tu takich jak ty słucha???!. - mnie z tego wyklucz, bowiem ktoś ci musi powiedzieć prawdę o twojej pianie !!!!!. To prawie jak jak te 55 NISZCZREK tej władzy !!!!.

avatar
~Do kom. Poniżej
22.10.2023 15:15

„Bicie piany” to jest to co robią urzędnicy i za co maja płacone, brak jakiegokolwiek merytorycznego przygotowania! Pracownice jednego referatu z drugiego piętra do wyrzucenia od razu.

avatar
~Mieszkaniec
22.10.2023 17:38

A po wyborach pan kandydat do senatu już nie mówi mi dzień dobry ?a przed wyborami to i rękę podał w miarkiecie

avatar
~do mieszkaniec
23.10.2023 11:16

Przed wyborami miał cię za normalnego, ale zagłosowałeś za przyjmowaniem nielegalnych imigrantów, za wyprzedażą majątku narodowego, za pracą do śmierci, to ma obawy czy nie zapomniałeś przed wyjściem z domu leków zażyć. Wcale mu się nie dziwię. Wystarczy przeczytać kilka komentarzy powyborczych na zw.pl. Przecież was przy życiu trzyma tylko chęć zemsty! Wy ciągle jeszcze dyszycie bezinteresowną nienawiścią do ludzi myślących inaczej niż przekaz tych, co to „cała prawda całą dobę”. Może by i podał ci rękę, ale czy nie ugryziesz? Ja bym nie ryzykował na jego miejscu.

avatar
~@<>(~do mieszkaniec)
23.10.2023 14:31

Przypominam ci, że tą totalną władzę pogoniło Społeczeństwo Obywatelskie III RP + Nasze Panie - Narodowe Polki i Nasza Młodzież - Przyszłość Narodu!!!!!. To jest koniec tej totalnej Obłudy, Fałszu , Cynizmu, Szczujni nowogrodzkiej - co to przez ostatnie lata nic tylko totalne uwłaszczenie się Na Naszym Publicznym Mieniu - Rozdawnictwem wyimaginowanych tekturowych czeków i pseudo tak zwanych "Judaszowych" trzynastek i czternastek ---- a INFLACJA ROSŁA, PODWYŻKI Paliwa i żywności rosły nie mówiąc o kredytach dla MŁODYCH !!!!. Katastrofa w inwestycjach, totalne nadużywanie mienia i kasy suwerena --- budowanie swojej "listy milionerów" i "tłustych kotów""""" ---- to wszystko pogrzebało tą twoją totalną władzę na zawsze ---- nie mówiąc o twoim kandydacie z "kapelusza" na listach do Senatu !!!!!. Jak to tu nadmieniłeś - co dotyczy w 100 % was ; --- " przecież was przy życiu trzyma tylko chęć zemsty ....itd" --- to widać jak manipulujecie waszym prezydentem w przekazywaniu władzy dla WYGRANEJ OPOZYCJI !!!!!. "" Całą dobę nic tylko fałsz i kombinowanie jak tu zniszczyć przeciwnika !!!!!!!!" - i jak media donoszą; wcześniej i obecnie wykorzystujecie do tego totalnie uwłaszczone przez was służby specjalne i policje !!!!!.... Osobiście to jak takim kandydatom z waszej listy to już od dawna nie podaję ręki !!!!!. Żegnam - b. odbioru !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl