TworzymyGłos Regionu

reklama

Kościół w Sławie odzyska blask!

Umowa na remont elewacji podpisana

Wtorek, 07 marca 2023 o 17:23, autor: 3
Kościół w Sławie odzyska blask!

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podpisał umowę na dotację na remont elewacji kościoła pomocniczego pw. Miłosierdzie Boże w Sławie. Dotacja w wysokości 20 000 złotych brutto została przyznana Parafii św. Michała Archanioła w Sławie na wykonanie prac konserwatorskich.

Decyzja ta została podjęta na podstawie uchwały nr X/54/2011 Rady Powiatu Wschowskiego z dnia 31 sierpnia 2011 roku, która określa zasady i tryb postępowania o udzielenie, rozliczenie i kontrolę wykorzystania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, niestanowiących własności Powiatu Wschowskiego.

Powiat Wschowski od lat przyznaje dotacje na remonty zabytków znajdujących się na terenie powiatu, ale nie będących własnością powiatu. W tym celu przyjmowane są wnioski o przyznanie dotacji, które można składać do 15 października każdego roku. Wniosek o dotację na remont elewacji kościoła pomocniczego pw. Miłosierdzie Boże w Sławie został rozpatrzony pozytywnie, a umowa została podpisana przez Starostę Wschowski, Andrzeja Bielawskiego oraz Księdza Jerzego Ślusarczyka, Proboszcza Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

Kościół pomocniczy pw. Miłosierdzie Boże w Sławie to jeden z wielu zabytków znajdujących się na terenie powiatu. Jego elewacja wymaga prac konserwatorskich, aby zachować jej oryginalny wygląd i zapobiec dalszym uszkodzeniom. Dotacja przyznana przez powiat wesprze Parafię św. Michała Archanioła w Sławie w finansowaniu tych prac.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~PYTEK od SERCA
07.03.2023 19:02

Tak po ludzku, tak od serca bez aluzji proszę mi powiedzieć ilu ludzi jest zatrudnionych we Wschowskim Starostwie . Bo ja tu czegoś nie rozumie ni w ząb - od ostatniego czasu co wydanie zw.pl to starosta albo pisowska ustawka !, to ilu jest zatrudnionych w tym Starostwie Powiatu Wschowskiego, że starosta w jednej osobie od lokalnego celebryty po przez budowlańca naszych Wschowskich ulic i chodników na staroście jako ten naczelny powiatu skończywszy ???> Moja Kochana Babic powiadała w takiej sytuacji , " wnusi co za dużo to nie zdrowo - na wymioty bierze i zgaga meczy człowieka ...." - koniec słów Babci !. Mądra ta Babcia była i przewidziała co się stanie jak lokalny pis opanuje Nasze Starostwo !. Pytanie co w tym czasie robi vice starosta i naczelnicy starostwa ????.

avatar
~Ooo
11.03.2023 13:11

Starszy chodnikowy szykuje sobie przedpole do ataku na warszawke.

avatar
~BLASK
08.03.2023 05:40

Przypominam wam, że Kościół w Sławie ma w sobie BLASK od czasów jak tylko powstał i dawał oraz daje go Nam mieszkańcom Sławy przez cały czas !!!!!. Tak więc nie potrzeba nam tu tej obłudy + !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl