TworzymyGłos Regionu

reklama

Korowód ze smokiem i rycerzami uczcił św. Jerzego (FOTO)

Niedziela, 21 kwietnia 2024 o 12:54, aktualizacja Niedziela, 21 kwietnia 2024 o 13:10, autor: 0
Korowód ze smokiem i rycerzami uczcił św. Jerzego (FOTO)

W sobotę we Wschowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ulicami miasta przemaszerował kolorowy korowód, oddający hołd św. Jerzemu, patronowi rycerzy, skautów oraz harcerzy. Przemarsz rozpoczął się  o godzinie 19:00 przy kościele św. Jadwigi, skąd uczestnicy udali się do kościoła filialnego pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej. Organizatorem tego barwnego wydarzenia był miejscowy Hufiec ZHP.

Korowód ku czci św. Jerzego - patrona harcerzy

Uczestnicy marszu zaangażowali się w odtwarzanie średniowiecznych postaci, od rycerzy w lśniących zbrojach po damy dworu w barwnych sukniach. Spektakularnym elementem parady był model smoka, który był niesiony przez uczestników. Ten element symbolizuje legendę św. Jerzego, który według opowieści pokonał smoka, ratując tym samym miasto Silene od zniszczenia i nawracając mieszkańców z pogaństwa na chrześcijaństwo.

Znaczenie św. Jerzego dla współczesnych skautów i harcerzy jest istotne, ponieważ stanowi on wzór męstwa i cnoty, będąc jednocześnie przewodnikiem w służbie innym. Jego postać, przedstawiana jako rycerza walczącego ze smokiem, jest także symbolem zwycięstwa dobra nad złem.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl