Korona traci trzy bramki i przegrywa na własnym boisku

Sobota, 01 września 2012 o 20:13, autor: 15

W piątym meczu rozgrywek ligi okręgowej Korona Wschowa przegrała na własnym boisku z Cariną Gubin 0:3. Pomimo tego, że wynik wskazuje na zdecydowaną przewagę gości, to przebieg meczu był wyrównany. Grając w 10 i przegrywając w pierwszej połowie 0:1, piłkarze Korony drugie 45 minut zagrali ambitnie, próbując za wszelką cenę wyrównać

Pierwszą bramkę gospodarze stracili w 14 minucie meczu, co trochę ustawiło przebieg zawodów. Piłkarze Gubina oczekiwali na ataki Korony i próbowali kontrować. Kiedy gra Korony zaczynała nabierać rozmachu, Kuba Stachowiak za faul bez piłki na piłkarzu gości, otrzymuje czerwoną kartkę i od 20 minuty gospodarze już nie tylko gonią wynik, ale grają bez jednego zawodnika. Nie załamaliśmy się stratą - mówi trener Korony Tomasz Romanowicz - cała drużyna w pierwszej połowie zostawiła dużo zdrowia na boisku, próbując doprowadzić do remisu. Druga połowa przebiegała podobnie. Zawodnicy Gubina przyjmowali ataki Korony na swojej połowie i kontrowali. w 71 minucie za faul na piłkarzu Korony, czerwoną kartkę otrzymuje zawodnik Cariny. Jednak błąd w obronie w 76 minucie kosztuje gospodarzy utratę drugiej bramki. Ta druga bramka podcięła nam skrzydła - mówi Romanowicz - tym bardziej, że chwilę wcześniej mieliśmy stuprocentową okazję do wyrównania, ale jej nie wykorzystaliśmy. Trzecia bramka padła w 86 minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Mogłaby być ozdobą niejednego meczu. Piłkarz Gubina strzela z około 20 metrów i piłka ląduje w lewym górnym rogu. Ostatecznie Korona przegrywa 0:3. Za tydzień gramy w Jaromirowicach z tamtejszą Alfą - mówi trener Korony - na pewno zagramy bez Kuby z przodu z powodu czerwonej kartki. W meczu nie zagra również Tomasz Romanowicz, pauzując za żółte kartki. Zagramy osłabieni, ale będziemy walczyć - zapewnia trener.