TworzymyGłos Regionu

reklama

Kontrola drogowa ujawniła nieprawidłowości. Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy

Wtorek, 19 marca 2024 o 11:35, autor: 0
Kontrola drogowa ujawniła nieprawidłowości. Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy

Wschowska drogówka, działając w ramach rutynowych działań, ujawniła poważne nieprawidłowości w trakcie kontroli ciągnika siodłowego. 34-letni kierowca, mieszkaniec gminy Sława, przekroczył dozwoloną prędkość, co było pierwszym sygnałem do przeprowadzenia dokładniejszej kontroli.

Korzystał z karty pracy kolegi

Sytuacja stała się bardziej złożona, gdy policjanci odkryli, że mężczyzna używał karty tachografu należącej do innego kierowcy. Okazało się, że 34-latek prowadził pojazd na karcie swojego kolegi, 46-letniego kierowcy, co jest poważnym naruszeniem przepisów. Lekkomyślny kierowca stracił prawo jazdy.

Skuteczne działania wschowskich mundurowych

Codzienne działania wschowskiej drogówki nie ograniczają się jedynie do pojazdów osobowych. Specjalna uwaga poświęcana jest pojazdom wielkogabarytowym oraz busom, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Policjanci kontrolują prędkość, trzeźwość kierowców, czas pracy, a także stan techniczny pojazdów. "Wyeliminowanie lekkomyślnych kierowców, którzy poruszają się pojazdami wielkogabarytowymi bądź busami, których stany techniczne bardzo często nie spełniają norm, stanowi priorytet" - zaznacza nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa.

Zobacz: Pościg we Wschowie. Zatrzymano 28-latka za kierownicą Mercedesa (VIDEO)

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl