TworzymyGłos Regionu

reklama

Konsultacje społeczne zadania

„Rozbudowa drogi powiatowej Sława – Krzepielów, etap I Sława – Lipinki”

Środa, 20 lipca 2022 o 13:15, aktualizacja Czwartek, 21 lipca 2022 o 12:24, autor: 1
Konsultacje społeczne zadania

W sali wiejskiej w Lipinkach odbyły się konsultacje społeczne zorganizowane przez Powiat Wschowski w ramach inwestycji, która niebawem realizowana będzie na terenie naszej gminy. Mowa o zadaniu pn. "Rozbudowa drogi powiatowej Sława – Krzepielów, etap I Sława – Lipinki". 

W spotkaniu udział wzięli Starosta Powiatowy, Wicestarosta, Burmistrz Sławy wraz z pracownikami magistratu, Radna, Sołtys oraz mieszkańcy tej wsi. Spotkanie prowadził projektant firmy Proway z Wrocławia, która to jest odpowiedzialna za projekt przedsięwzięcia. Podczas konsultacji omawiane były poszczególne etapy inwestycji, a mieszkańcy mieli możliwość dopytania o szczegóły. 

Przypomnijmy, iż Powiat Wschowski otrzymał na to zadanie 70% dofinansowanie środków w kwocie 10.608.018 zł. Koszt realizacji rozbudowy drogi Sława –  Krzepielów Etap I Sława –  Lipinki wyniesie 13.735.112,69 zł i głównie zostanie sfinansowany z pozyskanych środków, wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu.

W perspektywie czasu jest to pierwszy etap większego zadania, ponieważ docelowo zaplanowana inwestycja sięga Krążkowa i dalej Krzepielowa. W pierwszym etapie przewidziano rozbudowę i poszerzenie drogi powiatowej o długości 3869 m, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę i przebudowę chodników, pobocza oraz rowów drogowych, zaprojektowanie i budowę kanalizacji deszczowej w Lipinkach, budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, zjazdów na drogi wewnętrzne, publiczne i indywidualne, budowę nowych przepustów pod drogą oraz budowę kilku przejść dla pieszych wyposażonych w oświetlenie i oznakowanie aktywne wzdłuż drogi powiatowej.

(slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~xxx
21.07.2022 07:33

Może zasiedziały na stołku n-tą kadencję Pan burmistrz się zainteresuje chodnikami w Krzepielowie, które są jak puzzle, a właściwie ich brakiem. Kanalizacja to też dla nas mieszkańców także luksus. Za to betonować i kostkować Sławę kasa i ochota jest.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl