TworzymyGłos Regionu

Konsultacje społeczne zadania

„Rozbudowa drogi powiatowej Sława – Krzepielów, etap I Sława – Lipinki”

Środa, 20 lipca 2022 o 13:15, aktualizacja Czwartek, 21 lipca 2022 o 12:24, autor: 1 830
Konsultacje społeczne zadania

W sali wiejskiej w Lipinkach odbyły się konsultacje społeczne zorganizowane przez Powiat Wschowski w ramach inwestycji, która niebawem realizowana będzie na terenie naszej gminy. Mowa o zadaniu pn. "Rozbudowa drogi powiatowej Sława – Krzepielów, etap I Sława – Lipinki". 

W spotkaniu udział wzięli Starosta Powiatowy, Wicestarosta, Burmistrz Sławy wraz z pracownikami magistratu, Radna, Sołtys oraz mieszkańcy tej wsi. Spotkanie prowadził projektant firmy Proway z Wrocławia, która to jest odpowiedzialna za projekt przedsięwzięcia. Podczas konsultacji omawiane były poszczególne etapy inwestycji, a mieszkańcy mieli możliwość dopytania o szczegóły. 

Przypomnijmy, iż Powiat Wschowski otrzymał na to zadanie 70% dofinansowanie środków w kwocie 10.608.018 zł. Koszt realizacji rozbudowy drogi Sława –  Krzepielów Etap I Sława –  Lipinki wyniesie 13.735.112,69 zł i głównie zostanie sfinansowany z pozyskanych środków, wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu.

W perspektywie czasu jest to pierwszy etap większego zadania, ponieważ docelowo zaplanowana inwestycja sięga Krążkowa i dalej Krzepielowa. W pierwszym etapie przewidziano rozbudowę i poszerzenie drogi powiatowej o długości 3869 m, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę i przebudowę chodników, pobocza oraz rowów drogowych, zaprojektowanie i budowę kanalizacji deszczowej w Lipinkach, budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, zjazdów na drogi wewnętrzne, publiczne i indywidualne, budowę nowych przepustów pod drogą oraz budowę kilku przejść dla pieszych wyposażonych w oświetlenie i oznakowanie aktywne wzdłuż drogi powiatowej.

(slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~xxx
21.07.2022 07:33

Może zasiedziały na stołku n-tą kadencję Pan burmistrz się zainteresuje chodnikami w Krzepielowie, które są jak puzzle, a właściwie ich brakiem. Kanalizacja to też dla nas mieszkańców także luksus. Za to betonować i kostkować Sławę kasa i ochota jest.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl