TworzymyGłos Regionu

reklama

Konsultacje społeczne w Sławie

Piątek, 16 września 2011 o 16:02, autor: 0
Konsultacje społeczne w Sławie

26 września między 15:00 a 17:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Sława, odbędą się konsultacje dotyczące projektu programu współpracy Gminy Sława z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Konsultacje przeprowadzone będą w formie otwartego spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Na spotkanie zaproszone zostały wszystkie organizacje z regionu oraz dwa stowarzyszenia, w tym Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej oraz Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania, działające na terenie gmin: Kotla, Wschowa, Szlichtyngowa, Sława, Nowa Sól, Otyń, Siedlisko. Priorytetem będzie zajęcie się tematem obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Sławie, jakie przypada w przyszłym roku. Urząd jest przygotowany na uwagi i pomysły organizacji oraz stowarzyszeń – temu ma służyć spotkanie, aby każdy z podmiotów, zdeklarował się na co i ile potrzebuje funduszy. Od tych pomysłów zależy ustalenie harmonogramu pracy Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy w Urzędzie Miasta i Gminy Sława. Rada Miejska, w zależności od projektów i potrzeb, na ten moment myśli o przeznaczeniu kwoty rzędu 250 tysięcy złotych, jednak decyzję podejmie w grudniu przy uchwalaniu budżetu. Po konsultacjach Burmistrz Sławy powoła komisję oceniającą złożone projekty. W grudniu mają zostać rozpisane konkursy w zakresie wielu dziedzin, w tym kultury i sportu, których rozstrzygnięcie nastąpi w styczniu 2012. (admu)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl