TworzymyGłos Regionu

reklama

Konradowo-Przyczyna Górna.

Złożono wniosek na przebudowę drogi i ścieżkę rowerową!

Środa, 25 sierpnia 2021 o 14:47, aktualizacja Środa, 25 sierpnia 2021 o 15:10, autor: 2
Konradowo-Przyczyna Górna.

Gmina Wschowa stara się o dofinansowanie przebudowy drogi łączącej Konradowo i Przyczynę Górną. Dziś Anna Siafiańczuk - pracownik Referatu Rozwoju UMiG - złożyła kompletną dokumentację w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim.

Dofinansowanie ma pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tytuł zadania to „Przebudowa drogi gminnej nr 006816F na odcinku Konradowo - Przyczyna Górna, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1011F do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 278”.

W ramach zadania planowana jest przebudowa 3,4 km drogi łączącej Konradowo i Przyczynę Górną, utworzenie ciągu pieszo-rowerowego w obszarze zabudowanym oraz ścieżki rowerowej poza obszarem zabudowanym, montaż oświetlenia ulicznego w obszarze zabudowanym oraz na skrzyżowaniach i w obrębie przejazdu kolejowego, a także stworzenie minimum 4 interaktywnych przejść dla pieszych. Dbając o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego zastosowane zostaną rozwiązania: poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz zarządzania prędkością.

Celem projektu jest poprawa stanu technicznego infrastruktury drogowej na terenie gminy Wschowa, wyrównanie potencjału społeczno-gospodarczego, poprawa jakości życia mieszkańców i zapewnienie spójności terytorialnej na obszarze województwa biorąc pod uwagę: poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych, podnoszenie standardów technicznych dróg gminnych oraz zachowanie jednorodności sieci dróg gminnych pod względem spełnienia tych standardów i zwiększenie dostępności transportowej.

Źródło/foto: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
27.08.2021 07:51

Jestem rozczarowany. To Burmistrz nie zrobił tego osobiście? Mogła by być relacja na żywo z tego wydarzenia.

avatar
~Słodki Owoc
28.08.2021 11:30

Znowu droga z nikąd do nikąd! Jakieś mało ambitne cele ma Pan Burmistrz, a może to Referat Rozwoju UMiG jest mało ambitny?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl