TworzymyGłos Regionu

reklama

Koniec z dziurami na drodze Sława-Lipinki! Wkrótce rusza przebudowa za 18 mln zł

Poniedziałek, 18 grudnia 2023 o 10:13, autor: 4
Koniec z dziurami na drodze Sława-Lipinki! Wkrótce rusza przebudowa za 18 mln zł

Kończy się czas fatalnego stanu drogi powiatowej Sława-Lipinki. Inwestycja, warta ponad 18 milionów złotych, wkrótce rozpocznie się, by przynieść długo oczekiwaną ulgę dla mieszkańców Lipinek, Krążkowa, Krzepielowa oraz okolic. Wszystko dzięki rządowemu wsparciu oraz porozumieniu podpisanemu przez Starostę Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego i Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę.

Miliony na remont – skąd pieniądze?

Inwestycja ta ma pochłonąć ponad 18 milionów złotych. Poważną część środków, aż 9,7 miliona złotych, Powiat Wschowski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodatkowe dofinansowanie, wynoszące 3,5 miliona złotych, pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkład własny, wynoszący 1,25 miliona złotych od Powiatu Wschowskiego oraz 3,64 miliona złotych od gminy Sława, został ustalony w podpisanym 23 listopada porozumieniu.

Nowa jezdnia, ścieżka rowerowa i infrastruktura

Projekt obejmuje przebudowę niemal czterokilometrowego odcinka. Zaczynając od ronda w Sławie, aż po wyjazd z Lipinek w stronę Krążkowa. Prace obejmą nie tylko samą jezdnię, ale także ścieżkę rowerową oraz całą infrastrukturę towarzyszącą. Pierwsze roboty ruszą w miejscowości Lipinki, a mieszkańcy muszą być gotowi na utrudnienia, gdyż realizacja projektu potrwa około roku.

Kiedy ruszą prace?

Przetarg na realizację projektu w formule "zaprojektuj i wybuduj" wygrało głogowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego. Projekt jest już gotowy, a ostatnie uzgodnienia przed rozpoczęciem prac trwają. Dzięki decyzji władz gminy Sława o wsparciu Powiatu Wschowskiego, inwestycja ta wreszcie stanie się rzeczywistością. Początek realizacji inwestycji już po Nowym Roku.

Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~obywatel
18.12.2023 10:33

pamiętajcie dzięki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg tzn prawicy .....spierzczie się żeby rudy nie zabrał kasę...

avatar
~2323
19.12.2023 18:33

Co to znaczy ".spierzczie się". Przeczytaj to co napisałeś. Żal mi tylko, że tumanów nauczyli pisać. Mam nadzieję, że wiesz co to znaczy tuman.

avatar
~Matii
19.12.2023 02:42

Wszystkie przetargi wygrywa PBD Głogów zaczyna to się Dziwne robi . Najpierw może niech skończą te odcinki które zaczeli robić i wszytko stanęło

avatar
~"Ryży" do ( obywatel)
19.12.2023 10:21

Czy taki jak ty jest w stanie nam wyjaśnić co to znaczy , cytat " ... żeby rudy nie zabrał kasę..."?. Jeśli jesteś na tyle kompetentny i wtajemniczony przez swoich mocodawców partyjnych , to może podaj nam i wyjaśnij setki afer jakie zaistniały przez te ostatnie osiem lat słusznie już mienionych waszych rządy /. ?. . Czy wasza szczujnia jest tak uczciwa i poda nam liczby strat Majątku Publicznego jaki powstał w wyniku waszych ponad 8 lat tej totalnej władzy ?. Śmiało - ( obywatel) dawaj czadu...... !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl