TworzymyGłos Regionu

reklama

Koniec remontu w Ciosańcu (ZDJĘCIA)

Czwartek, 21 lipca 2022 o 11:47, aktualizacja Czwartek, 21 lipca 2022 o 12:22, autor: 0
Koniec remontu w Ciosańcu (ZDJĘCIA)

W ostatnim czasie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze realizował drugi etap remontu drogi w Ciosańcu. W ramach zadania jezdnia zyskała nowy dywanik asfaltowy, były także realizowane prace towarzyszące takie jak punktowe wzmocnienie konstrukcji drogi, czy wymiana krawężników wraz z przełożeniem nawierzchni chodników.

Przypomnijmy, iż pierwszy etap remontu miał miejsce w 2019 roku, kiedy to Gmina Sława partycypowała w kosztach inwestycji, dokładając 100 tysięcy złotych z budżetu własnego do budowy 400-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej. Natomiast z końcem roku 2020 Rada Sołecka przeznaczyła kilkuletni budżet sołecki przysługujący na sołectwo Ciosaniec z budżetu Gminy Sława na wyłożenie wzdłuż wspomnianej drogi nowego chodnika o łącznej powierzchni 650 m².

O ostatnio zakończony drugi etap remontu drogi od dłuższego czasu zabiegał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sławomirem Mazurem. Ostatecznie kilkukrotne wizyty oraz pismo skierowane do ZDW zaowocowały wykonaniem robót. Dzięki temu mieszkańcy mogą się teraz cieszyć nowo wyremontowaną drogą!

(slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl