TworzymyGłos Regionu

Konferencja z okazji zakończenia inwestycji w I ZS we Wschowie (VIDEO)

Wtorek, 30 maja 2023 o 15:42, aktualizacja Wtorek, 30 maja 2023 o 16:00, autor: 17
Konferencja z okazji zakończenia inwestycji w I ZS we Wschowie (VIDEO)

W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie zakończyła się inwestycja polegająca na przebudowie dachu i wymianie okien. Z tej okazji przed budynkiem szkolnym odbyła się konferencja prasowa m.in. polityków i samorządowców. 

W konferencji udział wzięli Marek Ast - Poseł na Sejm RP, Andrzej Bielawski - Starosta Wschowski, Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty, Piotr Wieland - Dyrektor I ZS we Wschowie, Grzegorz Maćkowiak - Doradca Wojewody Lubuskiego. Obecni byli również Danuta Płończak - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego, Krzysztof Gruszewski - Zastępca Burmistrza Sławy, a także Tomasz Kłosowski - Doradca Posła Marka Asta.

Przebudowa dachu i wymiana okien w budynku I Zespołu Szkół we Wschowie

Zadanie pn. „Przebudowa dachu i wymiana okien w budynku I Zespołu Szkół we Wschowie” obejmowało: rozbiórkę istniejącego pokrycia, wykonanie impregnacji ogniochronnej więźby dachowej, ułożenie folii wiatrowej, montaż łat i kontrłat, ułożenie pokrycia z dachówki karpiówki, ułożenie izolacji z wełny mineralnej,  wykonanie nowych obróbek blacharskich,  rynien i rur spustowych, przemurowanie kominów oraz wymianę stolarki okiennej z PCV i drzwi wejściowych.

Konferencja prasowa

Jak zaznaczył Starosta Wschowski Andrzej Bielawski inwestycja była duża. Dach „Staszica” jest największym ze wszystkich budynków użyteczności publicznej powiatu wschowskiego. W ramach zadania wyremontowano aż 2600 mkw. Starosta podkreślił, że nie byłoby to możliwe gdyby nie Rządowy Fundusz Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Powiat Wschowski otrzymał w sumie 1.786.479,54 zł na to zadanie, przy wkładzie własnym w wysokości 510.343,46 zł.

Realizacji inwestycji, Dyrektorowi I ZS Piotrowi Wielandowi i Staroście Wschowskiemu Andrzejowi Bielawskiego, pogratulował Poseł PiS Marek Ast. Zaznaczył także, że środki, które płynące do powiatu wschowskiego są największe w historii i pozwalają na realizację zadań z różnych dziedzin, od inwestycji drogowych, aż po cele kulturalne. O dobrej współpracy między polskim rządem a Powiatem Wschowskim wypowiadał się także Grzegorz Maćkowiak, który przyjechał do Wschowy w imieniu Wojewody Lubuskiego.

W imieniu społeczności szkolnej „Staszica” wszystkim zaangażowanym w remont podziękował Piotr Wieland. Dyrektor podkreślił, że ta inwestycja była po prostu konieczna. Dach w wielu miejscach przeciekał i był w opłakanym stanie. Radość z kolejnej inwestycji we wschowskiej placówce oświatowej wyraziła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Elwis
30.05.2023 16:37

A teraz panowie proponuje przejechać się drogami powiatowymi i ponownie zorganizować konferencje i opowiedzieć jak są dziurawe.

avatar
~Maciek
30.05.2023 17:11

I niech powiat nie blokuje inicjatyw gminy.

avatar
~Jaro
30.05.2023 17:17

Zakończona inwestycja? Czyżby? To dlaczego TERAZ jest remontowany dach nad jedną z przybudówek w Staszicu?

avatar
~hahaha
30.05.2023 21:47

Jaka przebudowa? Zwykły remont normalnego dachu i wymiana okien. Każdy właściciel domku jednorodzinnego albo współwłaściciel wielorodzinnego procentowo w stosunku do własnych zasobów finansowych wydaje na takie rzeczy więcej kasy.

avatar
~Patiotka
30.05.2023 22:24

Pisowska propaganda przed wyborami chce zamydlić ludziom oczy. Pieniądze dają tak aby ludzie na nich głosowali. Konferencja celowa. Po co Pan Ast tam jest? Pomyślcie!

avatar
~Patriotka
30.05.2023 22:32

Konferencja pisu przed wyborami chce zamydlić oczy wschowianom aby na nich głosowali,jakie to obłudne. Boże broń nas przed pisem.

avatar
~wschowianin
31.05.2023 00:40

widać w komentarzach uaktywnili się pracownicy UM

avatar
~wschowianka
31.05.2023 15:52

W tym komentarzu niestety intelekt się nie uaktywnił.

avatar
~Informacja
31.05.2023 08:33

Tydzień bez propagandy, to tydzień stracony. Czy dyrektor szkoły i starosta w trakcie swojej pracy powinni zajmować się polityką? Czy w tym czasie mają urlopy?

avatar
~Obserwator
31.05.2023 13:26

Położenie nowego dachu i konferencja prasowa??? Na każdym kroku wszyscy (czytaj politycy) przypinaja sobie zasługi, wręczają kwiaty i oznajmiają, że to oni dają i oni remontują.... A tutaj to śmierdzi na odległość Bareją. I ten doradca posła , ech...(...) ?

avatar
~Prawda - i po prawdzie +
31.05.2023 17:56

Tak od serca z ręką na sercu : - co na tej "ustawce" robi posełe? - przedstawiciel lokalnej partii pisu!: - co na tej "ustawce" robi emeryt mundurowy ?. To już zakrawa na kpinę i lekceważenie naszych mieszkańców !!!. Gdzie i do czego go jeszcze "przykleicie" ?.

avatar
~Okna???????
31.05.2023 17:02

W części mieszkalnej okna tak stare że Hitlera pamiętają.

avatar
~stary
31.05.2023 21:37

po co przyjechał p.AST ma w tym jakiś wkład czy się lansuje i tak go nikt więcej nie wybierze

avatar
~Wyborca
01.06.2023 11:33

Ja jako były wyborca pisu wstydzę się tego bo przez te 8 lat co oni zrobili z TVP i jeszcze Piotrowicz i Pawłowicz na sędziów trybunału i ogólne rozdawnictwo raz l limitem dochodu innym razem bez limitów. Mocno trzeba się zastanowić który wybór lepszy PiS czy PO. Chyba że w końcu jakąś 3 opcja tylko mądrze trzeba wybrać bo się z kimś dogadają.

avatar
~Lepiej później niż nigdy !!!
01.06.2023 13:26

Taka dygresja; - poseł Ast został min wybrany głosami części mieszańców powiatu Wschowskiego i MiG Wschowa ( jak przyznaje forumowicz " Wyborca" - i jego ) , czy ktoś z Nas słyszał przez te 0statnie 8 lat o tym co poseł Ast robi z naszym poparciem w Sejmie???, czego dokonał dla powiatu Wschowskiego? - nie licząc medialnych wystąpień z jego udziałem w obronie tzw. prawa, a la sprawiedliwości dla jego parii zwanej pis ???-!. Czy to nie jego głosami i jego Komisji zostały przegłosowane haniebne dla Naszej Demokracji Ustawy pisu dot. np. "lex Tusk", dot. min łamania Prawa Konstytucji Polskiej, dot. TK i SN ....itd. O tym jakoś poseł Ast nic nie mówi na tych ich Wschowskich "ustawkach" ???-!. No może - zakładam może się jedynie pochwalić, iż za jego kadencji zostali wypromowani tacy członkowie - sympatycy lokalnego pisu jak ; - obecny prezes HZZ, emeryt straży pożarnej i obecnie promowany jak widac powyżej emeryt policji .....!?. Czy na tym ma polegać rola posła w terenie ?????. Proszę o głos w tej sprawie ////////?.

avatar
~tubylec
02.06.2023 08:41

A kogo reprezentował p. Kłosowski ?

avatar
~Brrr
03.06.2023 18:31

..remont dachu..a konferencja..jak otwarcie autostrady..czapki z glow

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl