TworzymyGłos Regionu

Konferencja prasowa III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Piątek, 15 lipca 2022 o 15:03, autor: 2 655
Konferencja prasowa III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski uczestniczył w konferencji prasowej Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, na której podsumowano wyniki naboru Edycji 3, skierowanej do samorządów na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Wartość dofinansowania dla Powiatu Wschowskiego to 5 mln złotych, przy zaledwie 2% wkładzie własnym.

 „Powiat wschowski złożył w tej edycji dwa wnioski.  Dotyczą one przebudowy drogi z miejscowości Zamysłów w kierunku miejscowości Stare Drzewce. Dotychczas ta droga nigdy nie była przebudowywana. Dzięki rządowym środkom i ogromnemu dofinansowaniu na poziomie 98% przebudujemy tę drogę. Zbudujemy również ciąg  pieszo-rowerowy, co dla mieszkańców tamtego  rejonu będzie znaczącą sprawą i poprawi komunikację oraz bezpieczeństwo na tej drodze” – podkreślał starosta wschowski Andrzej Bielawski.

Dofinansowanie uzyskały również dwie gminy z terenu powiatu:

  • Gmina Sława – Przebudowa dróg w Bagnie – 4 116 000,00 zł,

  • Gmina Szlichtyngowa – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Małe Drzewce w formule zaprojektuj i wybuduj – 3 920 000,00 zł.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
15.07.2022 17:19

Ilekroć widzę naszego starostę w województwie czy w stolycy to martwię się, że pewnego dnia nie wróci do Wschowy. Ach te obowiązki, ach te wyzwania dla Ojczyzny!

avatar
~Do Gekona
16.07.2022 08:50

Zapewniam Ciebie, nikt by się nie popłakał.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl