TworzymyGłos Regionu

Koncert Noworoczny we Wschowie.

Zagra Mateusz Mikołajczak (ZAPRASZAMY)

Sobota, 01 stycznia 2022 o 13:25, aktualizacja Sobota, 01 stycznia 2022 o 13:28, autor: 3 2687
Koncert Noworoczny we Wschowie.

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak oraz Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie Piotr Kokorniak zapraszają na Koncert Noworoczny w wykonaniu Mateusza Mikołajczaka, który odbędzie się już w niedzielę (2 stycznia) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Wstęp wolny.

Mateusz Mikołajczak (urodzony 19 września 1997 roku we Wschowie) - polski pianista, uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich muzyków klasycznych młodego pokolenia.

Mateusz jest laureatem czołowych nagród na wielu międzynarodowych i krajowych konkursach i festiwalach muzycznych. Do jego ostatnich osiągnięć należy 3 nagroda podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Busan, Korea Południowa.

Młody artysta występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce m.in. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Muzeum Chopina w Warszawie, Dworze Chopina w Żelazowej Woli, Dworze Chopina w Dusznikach Zdroju, a także w Londynie, Tblisi, Berlinie, Budapeszczcie czy Wiesbaden.

Mateusz wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich, gdzie pracował z wieloma wybitnymi artystami m.in Stanislavem Ioudenitchem, Philippe Giusiano, Mananą Gotsiridze, Orlą McDonagh czy Mokhailem Voskresieńskim.

Od 2017 roku artysta został objęty programem promocji młodych talentów przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.

W 2021 roku otrzymał zaproszenie od dyrektora artystycznego - Piotra Palecznego - na prestiżowe Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie podczas Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju.

Mateusz rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. Ukończył studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i prof. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Od września 2021 roku Mateusz rozpoczął studia w elitarnej Reina Sofia School of Music w Madrycie, w klasie fortepianu światowej sławy pianistów - Milany Chernyavskiej, Claudio Martineza-Mehnera oraz Denisa Losseva.

 

Źródło: CKiR we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~wschowiak
27.12.2021 16:11

Nie znam owego Mikołajczaka, nic o nim nie słyszałem ale bardzo się cieszę, że zademonstruje swój talent na scenie CKi R Wschowa.

avatar
~Krzychu76
28.12.2021 14:11

@wschowiak Wydaje mi sie, ze ten chlopak urodzil sie we Wschowie, ale od bardzo wielu lat tu nie mieszka. Znam jego rodzicow i z tego co pamietam wyprowadzil sie do Wroclawia jak mial chyba 12 lat, a pozniej juz dalej poszlo w swiat. W kazdym razie czekam na koncert, bo podobno mlody jest wybitny. Pozdrawiam

avatar
~Urszula Chudak
02.01.2022 20:18

I po koncercie. Brawurowo zagranym, z niezwykłą sprawnością techniczną. Okazuje się również, że bez honorarium. Ukłony rodzicom [siedzieli w pierwszym rzędzie] za przekazanie wartości, które wcale nie są tak oczywiste w dzisiejszym, skomercjonalizowanym świecie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl