TworzymyGłos Regionu

Koncert Edyty Krzemień i Wind Cameral Orchestra Pawła Joksa.

XIX Królewski Festiwal Muzyki (RELACJA)

Niedziela, 20 listopada 2022 o 19:18, aktualizacja Niedziela, 20 listopada 2022 o 20:24, autor: 6 2502
Koncert Edyty Krzemień i Wind Cameral Orchestra Pawła Joksa.

XIX edycja Królewskiego Festiwalu Muzyki dobiegła końca. W koncercie finałowym zatytułowanym „Aleja Gwiazd” przed wschowską publicznością wystąpiła Edyta Krzemień oraz muzycy z Wind Cameral Orchestra pod batutą Pawła Joksa.

W kościele pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie wybrzmiały utwory uznanych kompozytorów takich form muzycznych jak muzyka klasyczna, ilustracyjna, musicalowa, muzyka z bajek, a także muzyka rozrywkowa. Publiczność wysłuchała m.in. Miss Saigon – suita musicalowa, Dom Latających Sztyletów wer. ang., Children of Sanchez, I Dreamed a Dream, Hailands of Chess z musicalu szachy.

Wind Cameral Orchestra złożona jest z muzyków, którzy są absolwentami wyższych uczelni muzycznych. Każdy z członków Orkiestry legitymuje się bogatym doświadczeniem w zakresie muzyki solowej, kameralnej i orkiestrowej. Repertuar Orkiestry obejmuje kompozycje zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Szczególnie korzystnie i efektownie Orkiestra prezentuje utwory z gatunku musicalu oraz muzyki filmowej.

Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Paweł Joks. Absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Ukończył studia podyplomowe w zakresie dyrygentury orkiestr dętych w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a w roku 2005 studia podyplomowe na kierunku menadżer kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2019 roku jest doktorem sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura.

Koncert uświetniła aktorka i wokalistka teatralno-musicalowa Edyta Krzemień - absolwentka Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~A.K
20.11.2022 20:45

To była kolejna piękna uczta muzyczna w której miałam orzyjemnosc uczestniczyć. Przepiękny wokal, dyrygentura nie do opisania, piękne solówki i cały koncert był fantastyczny. Cieszę się, że publiczność stanęła na wysokości zadania i licznie przybyła.

avatar
~Urszula Chudak
21.11.2022 09:36

Popieram w stu a nawet w dwustu procentach, jakże prawdziwy komentarz A.K. Uczestniczyłam we wszystkich trzech koncertach - każdy inny w swoim rodzaju i stylu - każdy wzruszający. Dla mnie dodatkowo "usłany różami". Kto był, wie o czym mówię. Rzadko mamy okazję [w dodatku nieodpłatnie] posłuchać na żywo takiej wokalistki [śpiewa w Teatrze Roma] czy takiej orkiestry! Dyrygenta kończącego swą pracę na kolanach, jako hołd Panu, w "Co mi Panie dasz"? Ciary po plecach. I tu nie mogę nie wspomnieć komentarza "Poparzonego władzą" mówiącego o tym, że takie coś jak Festiwal Królewski od 2015 roku, nie powinno we Wschowie istnieć. Był Pan choć na jednym koncercie? I na koniec. Pan Dyrektor po każdym koncercie serdecznie dziękował publiczności za przybycie. To my Panie Dyrektorze dziękujemy, bo mamy za co! Do zobaczenia za rok... ale pewnie znacznie szybciej, na kolejnym wydarzeniu.

avatar
~Wysokość ?
21.11.2022 09:45

Czym mierzona ?. Czy świątynie tym chcą przyciągnąć wiernych ?

avatar
~Patriota +
21.11.2022 09:53

Wielkie Święto z Inicjatywy UMiG Wschowa, a tu proszę brak tzw. "jedynych patriotów ?" zjednoczonej lokalnej prawicy - czy tak ma wyglądać ten ich tzw. " patriotyzm" /.?. /

avatar
~Mira
21.11.2022 11:25

Cały koncert był wspaniały !!! Brzmienie orkiestry, solówki i prowadzenie muzyków przez dyrygenta p.Pawła Joksa nie da się zapomnieć . Można sluchac godzinami. Wspaniały śpiew solistki ,skala głosu wywoływały dreszcze ! Koncert najwyższej klasy !!

avatar
~Ołtarz ?
21.11.2022 16:10

XXI Wiek, a ołtarze przekształcono w sceny muzyczne - szok !, - co będzie dalej, może księgarnie jak w zachodniej Europie ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl