TworzymyGłos Regionu
Wybory Prezydenckie 2020 w powiecie [WYNIKI]
obrazek

Punktualnie o 7:00 rozpoczęła się pierwsza tura głosowania w wyborach prezydenckich 2020. We Wschowie wygrał Andrzej Duda z wynikiem 47,43%. Drugi okazał się Rafał Trzaskowski, który zdobył 28,09%. Podobnym wynikiem głosowanie zakończyło się w Sławie, gdzie dwaj główni kandydaci zdobyli kolejno 46,94% i 26,28%. W Szlichtyngowej urzędujący prezydent zdeklasował rywali i zdobył aż 57,35% głosów.

 

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Adaś
29.06.2020 16:09

Co do jednego, na razie to p. Duda górą 43,6% to dobry wynik, zgodny z sondażami, tu nie ma zaskoczenia lecz na pewno jest wielki strach w PiSie o to co może nastąpić ? Co do kolejnych miejsc,...... to p. Trzaskowski w tendencji wzrostowej bo aż z 30,3% - to niespodzianka, na tyle nie był wyceniany ? Natomiast brak mi słów co do oceny wyborców rolniczych p. Kosiniaka-Kamysza i jego wyniku. Nie jestem rolnikiem, nie mam żadnego interesu żeby go bronić ale tak fantastycznego człowieka ze świetnym programem nie docenić jest dla mnie mało zrozumiałe ? Co się wydarzy w II turze ? Najlepsza odpowiedzią jest - wyborcy wskażą . Na obecną chwilę, p. Duda stoi przed życiową szansą na odnowę sobie pobytu w pałacu prezydenckim. to fakt. Stoi za nim bardzo liczny elektorat małomiasteczkowych emerytów i wiejski o niskim wykształceniu i konsumpcyjnym "przetwarzaniu" informacji . Liczy się głównie kasa ( najlepiej darmo) i to nie za pracę, pomysł czy jakiekolwiek działanie o nazwie "zarób sam na siebie" a czynniki państwo, demokracja, równość wobec prawa, ascetyczność, władza i sądy według jednego standardu to rzeczy zdewaluowane przez czynniki partii do pseudo poziomu zero-jedynkowego. Kasa to "twarda" waluta dla PiSu ale nie każdego da się "skorumpować" dla kolejnych lat ogłupiania przez TVP. W mojej ocenie strata p. Trzaskowskiego jest b. duża lecz jeszcze nie katastroficzna , wszystko się jeszcze może wydarzyć, zwłaszcza, że elektorat p. Hołowni ( ok. 14%) winien przejść na jego stronę i wraca pat. Kto zostanie prezydentem RP zadecyduje elektorat Konfederacji, już od dawna gilgotany przez PiS i nawet zmyłki czy deklaracje p. Brauna tego nie zmienią. Dzisiaj 6,7 % p. Bosaka jest stawką lub kursem giełdowym o wyjątkowym nominale dla Polski...... albo jesteśmy przy EU tu gdzie nasze miejsce, albo kolejnym "stanem " zamożności wschodniej lub zaatlantyckiej ? Polska winna całym sercem lgnąć do cywilizacji łacińskiej z jej dualizmem opierającym się na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrześcijańskiej. Amerykanizacja Polski (kurs PiSu) to z pewnością skracanie autonomii. Adaś

avatar
~do Adasia
29.06.2020 22:16

Panie Adaś Kosiniak - Kamysz sam sobie zapracował na swój " sukces " wchodząc w dil z Kukizem . A Kukiza mało kto tolerował za swoje poglądy i za swoją postawę i " przebiegłość " . Ten gość Kukiz to mało wiarygodny i odrażający typ ludzki jako polityk . Bez moralnego kręgosłupa i stabilności politycznej .

avatar
~do adasia
29.06.2020 23:02

Panie "przedsiębiorco", czy stosujesz się pan do głoszonej przez siebie maksymy "zarób sam na siebie", czy też drzesz pan skórę z tych "o niskim wykształceniu" za najniższą krajową zatrudnionych? Czy domyślasz się pan dlaczego "przedsiębiorcy" głosowali - 43% na Trzaskowskiego, 29% na Dudę? Bo macie w d....e wszystkie tarcze, postojowe i bezzwrotne zapomogi. Wam się urwało przekręcanie skarbu państwa (czyli nas) na VAT, dlatego tęsknicie za złodziejami od Trzaskowskiego.

avatar
~Jan Kotwicki
30.06.2020 10:53

Adasiu, Adasiu! Ale z ciebie picer! Gdyby UE była oparta o zasady ferowane przez Szumana to tak, wymienione przez Ciebie te Trzy fundamentalne zasady były by kultywowane i wprowadzane w życie. Niestety Eurokołchoz buduje swoja przyszłość wg teorii komunisty włoskiego Arturo Spinellego i zapomnij o normalności!

avatar
~Adam
29.06.2020 17:37

A ja niestety jestem trochę zdziwiony i bardzo zawiedziony . Przy takiej " kampanii "agresywnej prowadzonej przez wszystkich członków Pisu , przy takiej kasie wywalonej w TV ponad dwa miliardy , przy takim przekupstwie i takiej agresji jaka płynęła z radia państwowego tylko ponad 40 parę procent poparcia ? . Toż on powinien mieć przynajmniej 150 % poparcia jak nie więcej . Wstydźcie się wyborcy że tylko ma poparcie na poziomie czterdziestu parę procent .

avatar
~Obywatelu RP
01.07.2020 18:51

Przy takim praniu mózgów przez media prywatne typu TVN wynik Trzaskowskiego to kpina . Toż powinien mieć 200 procent poparcia . Przy takiej agresji jak była kierowana przeciwko PAD tylko 30 procent POparcia ?

avatar
~Młoda
29.06.2020 17:47

To było do przewidzenia, że nasza postkomunistyczna Wschowa wybierze pisowski socjalizm i jakże utopijny jak cały pis !!!. Jak skorupka za młodu nasiąknie Tym na starość TRĄCI - to widać po komunistach, że nie są w stanie żyć na własny koszt z pracy własnych rąk tylko im bliska do" pisowskich ochłapów", a l plusiki w złotówkach i to w gotówce !!!!!. Nie ważne, że ich obecni "towarzysze" uwłaszczyli się na Spółkach Skarbu Państwa ( dawnym mieniu komuny), Bankach, itd. , itp. bycie przy korycie ......!.

avatar
~Stary
02.07.2020 12:35

Taki mamy model Państwa . Obecnie socjalny a POprzednio złodziejski nie socjalny . Młoda idziesz słuszną droga Ludwiga Von Misesa . Nie zbaczaj . Zmieniaj państwo . Zacznij od sprywatyzowania szkół i redukcji zdalnych urzedasow !

avatar
~Duda fun club Wschowa
30.06.2020 01:56

wylacz tvn a wlacz mozg ! Chodzisz do Kosciola a glosujesz na osoby o pogladach sprzecznych z przykazaniami Bozymi i kto tu jest oszustem nawet samego siebie ,nie badz hipokryta i nie oszukuj siebie i innych bo to tak nie dziala ...

avatar
~Duda fun club Wschowa
30.06.2020 02:09

ludzie do Kosciola idzcie to pokusa minie na glupie wybory !

avatar
~Duda fun club Wschowa
30.06.2020 02:21

Duda we love YOU

avatar
~Urszula Chudak
30.06.2020 07:31

A ja proponuję nie obrażanie jednych wyborców przez drugich - każdy ma prawo do własnych poglądów. Proponuję również zimne spojrzenie na politykę i przypomnienie sobie, czy oni tak naprawdę, nie potrzebują tylko naszego głosu, by mieć dobrze płatną posadę? Andrzej Żabiński, jeden z ostatnich członków KC, w momencie transformacji ustrojowe,j powiedział tak: Dajcie im tylko urzędy i władzę, a sk....ą się tak, jak myśmy się sk.....i. Coś w tym jest, patrząc na kolejne rządy, ministrów czy samorządowców. I jeszcze jeden przykład na poparcie mojej tezy. W czasie, gdy powstał pomysł bonu wakacyjnego dla pracowników, pomyślałam, że i warto w tym kontekście pomyśleć o seniorach. Jako przewodnicząca Lubuskiego Sejmiku Seniorów, złożyłam interpelację do wszystkich lubuskich parlamentarzystów, o rozpatrzenie możliwości poszerzenia grupy beneficjentów, właśnie o tę grupę społeczną, stosując to samo kryterium dochodowe. Nie może być prawie wszystko, kierowane tylko do młodej części społeczeństwa. Odpowiedziało, i to po mojej kolejnej interwencji, tylko kilkoro naszych parlamentarzystów. Ciekawi Państwa zapewne reakcja wschowskiego posła - zero odpowiedzi, mimo kilkukrotnych telefonów do zielonogórskiego biura. Pewnie reakcja byłaby inna w kampanii wyborczej. O godz 11.00 prowadzę obrady Lubuskiej Rady Seniorów - taką smutną rzeczywistość muszę przekazać moim koleżankom i kolegom - Państwu przekazuję już teraz. Reasumując - proponuję raz jeszcze spokój i nie obrażanie się nawzajem, w kontekście II tury wyborów prezydenckich.

avatar
~Pan Urszulo
30.06.2020 13:38

Do Sługockiego, do Sługockiego TRZA było dzwonić. On w kampanii wszystko obieca, nawet przyjedzie do Wschowy i obieca wszystko, nawet to na co nie ma żadnego wpływu.

avatar
~Prawy Polak
30.06.2020 09:48

Cieszy mądrość mieszkańców naszego powiatu , którzy nie dali się nabrać Trzaskowskiemu bo przecież on jest z tej samej ekipy która okradła Polaków na grube miliardy. W lubuskim jednak spora część się nabrała i naszym zadaniem światłych jest wyprowadzenie ich z błędu przed II turą.

avatar
~do Prawy Polak
30.06.2020 12:03

Panie Prawy Polak pokaż mi gdzie te grube miliardy są ? . I kto z tej ekipy tak niby okradał . Podaj pan chociaż parę nazwisk. Przecież tą kasę nie trzyma się w kieszeni ani w walizce więc gdzie oni ją trzymają ? . Marne masz pan pojecie o ekonomii i brak tu logiki w tym co pan tu opisujesz . A nasza ojczyzna nie była tak bogata jak Ameryka .

avatar
~Wyborca
30.06.2020 11:27

Do "kotwicy" , a co ty proponujesz , melanż z PiSem i to jest twoje rozwiązanie ? a gdzie twoje słowo obiecane w podaniu pełnej i wiarygodnej noty wyjaśniającej twojego powiazania z ORMO. Sam o tym pisałeś, że "teczkę" IPN wyjaśnisz i upublicznisz ?

avatar
~duda fan
30.06.2020 11:47

Napawa dumą mapa Polski z zaznaczonymi województwami z poparciem dla Dudy i Trzaskowskiego. Zwolennicy PO są zepchnięci do narożnika, tak to wygląda na mapie. Niestety są jeszcze 3 województwa z przewagą na poziomie 2-3% dla Platformy , ale to się zmienia na naszych oczach.

avatar
~Adaś
30.06.2020 12:25

Ad. "JK" - forumowiczu..... czyli co ? Kierunek na wschód, UE ciebie nie interesuje, ..... czyżbyś był aż takim durniem i uwierzył w stawianie "piramid" między Odrą a Bugiem z wakatem - "cezar" ? PS. - "U.Ch." - forumowiczu.......... przytoczona maksyma przez Panią, to mało nazwać życiowy kanonem, to na dzisiaj praktyka z nadania dogmatu tego czasu. Władza = wielkie pieniądze a Spółki SP to instrument do jego realizacji. Świetny komentarz. Adaś

avatar
~do ,, do Prawy Polak"
30.06.2020 13:57

Tych miliardów nie ma bo one wypłynęły do kieszeni kolesi z PO ale jak mówił Neuman ,, dopóki jesteś w PO żaden sąd w Polsce cię nie skarze. Ukradli Polakom cały roczny budżet Państwa. Tusk, Kopacz , Rostowski, Leszczyna i również Trzaskowski to są główni sprawcy.No ale dopóki sądy będą Neumana to nic się nie zmieni

avatar
~do powyżej
30.06.2020 17:29

Ja myślę że tobie ukradli i te miliardy wraz z rozumem .

avatar
~XyZ
30.06.2020 14:30

Na tej stronie mamy jak widać towarzystwo wzajemnej adoracji dudopis+ coś w rodzaju mentalności mieszkańca Wschowy z przed 1990 roku .

avatar
~Gosc
30.06.2020 15:16

Na tchorza nie glosuje

avatar
~do ,, do Prawy Polak"
30.06.2020 16:03

Tych miliardów nie ma bo one wypłynęły do kieszeni kolesi z PO ale jak mówił Neuman ,, dopóki jesteś w PO żaden sąd w Polsce cię nie skarze. Ukradli Polakom cały roczny budżet Państwa. Tusk, Kopacz , Rostowski, Leszczyna i również Trzaskowski to są główni sprawcy.No ale dopóki sądy będą Neumana to nic się nie zmieni

avatar
~zza winkla
30.06.2020 17:03

Hołownia się w końcu określił - przeciw PiS i A. Dudzie , chyba jest nadzieja !!

avatar
~Jan Kotwicki
30.06.2020 17:48

W naszym powiecie Krzysztof Bosak zdobył serca ponad tysiąca wyborców. Jak na początek to dobry wynik. Jeżeli zważymy bojkot, zamilczanie, pomawianie, fałszywe informowanie i tym podobne machinacje, to jednak należy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nie jest łatwo przebić się we Wschowie przez gąszcz folksdojczy, stalinowców w trzecim pokoleniu i szabesgojów. Oni wszyscy walcza o swoje prywatne interesy zapominając o dobru ogólnemu. Niebawem przystąpimy do zmasowanej akcji informacyjnej wypełniając tym sposobem totalny bojkot. Konfederacja Wolność i Niepodległość, która wystawiła do wyborów Krzysztofa Bosaka osiaga poparcie w sondażach na poziomie 10%. daje to reprezentację ok 40 posłów zamiast obecnych 11. A będzie coraz lepiej. Dobrym faktem niosacym nadzieje było wystawienie do obwodowych komisji wyborczych podwójnej ilości członków. Na 16 komisji udało sie nam wprowadzić 32 osoby. Ok 10 osobom trzeba było odmówić. Gdy inni strachali sie koronowirusa, dziwnym trafem jakos do reprezentowania Konfederacji chetnych nie brakło.

avatar
~do Kotwickiego
01.07.2020 08:57

Tak właśnie rodzi się faszyzm i to niekoniecznie w wersji niemieckiej .

avatar
~do JK
01.07.2020 10:35

W sondażach 10% w realu 6,7% !! Jesteście jako Konfederacja prawym skrzydłem PiS i tak będziecie za Dudą głosować i palec w d...ę im wciskać. Inaczej już dawno byłoby po was. Żywotność Konfederacji przewiduję podobnie jak: Lepper Samoobronna, Nowoczesna Petru, Kukiz 15, czy Wiosna Biedronia na jedną kadencję później Czarzasty was "rozdepcze".

avatar
~do Kotwickiego
01.07.2020 19:52

Nie pluj pan tak na swoich kolegów nazywając ich stalinowcami , folksdojczami i szubrawcami . Są to bowiem pana rówieśnicy i po linii partyjnej zatrudnionej w tej samej instytucji co pan był . Przed kilkoma miesiącami była wypiska z I.P.Nu na temat pana osoby . Pan wtedy zapewniał że zlustruje się sam . Jakoś w tym temacie cicho sza więc przypominam panu o tym zobowiązaniu . Zresztą zapewniał pan też ze pan już nie mieszka na Zaciszu a to nie prawda bo jak wyczytałem pan kilkanaście dni temu pan wypowiadał się na temat wód gruntowych na Zaciszu . Panie zdecyduj się i zacznij mówić prawdę bo jak dotąd to mija się z nią .

avatar
~II tura
30.06.2020 18:18

W drugiej turze wybór jest prosty. Albo idziesz w marszu niepodległości z Andrzejem Dudą na czele, albo idziesz w marszu równości z Trzaskowskim na czele . Wschowianie wybierają marsz niepodległości , jak na razie w stosunku 47% do 28%. 12 lipca będzie nas więcej. Zwyciężymy.

avatar
~MH
02.07.2020 10:36

Wiesz kto w tym marszu pójdzie? Emeryci, którym próbujecie zrobić wodę z mózgu i przekonać ich że to wszystko to zasługa Dudy. A oni w to wierzą tak jak w tą 13 tkę od Dudy. Obłudni hipokryci.

avatar
~III Wiek
30.06.2020 19:32

Mój Boże jaki wysyp tych tzw. trolli z ugrupowania kandydata pisu !. Dla mnie największym oszustwem - z e względu na mój wiek - jest oszustwo ostatnich pięciu lat tych rządów i tego prezydenta, a mianowicie OSZUSTWO Nr 1 ; - jak można coś co jest warte 1/3 mojego rocznego zabranego mi podatku od emerytury nazwać "trzynastą emeryturą" !?. To , albo ktoś robi ze mnie analfabetkę matematyczną - a ma średnie wykształcenie ekonomiczne - albo SAM nie potrafi odróżnić jednorazowy emerytalny ochłap od Faktycznej Trzynastej Emerytury !!!!. Pytam się pisu, posłów Ziemi Wschowskiej z pisu i ich kandydata Dudę jak DŁUGO BĘDZIECIE ze mnie, z Nas robić w przysłowiowego KONIA ???. Od pięciu lat w waszej zamrażarce - waszego Sejmu leży projekt Ustawy zniesienia całkowitego pobierania PODATKU od NASZYCH RENT i EMERYTUR !!!!!!. I do kogo ta gadka?, i do kogo ta ściema?, mimo naszego wieku my potrafimy liczyć nasze pieniądze kandydacie Duda. a Ty nie spełniłeś swoich obietnic i do rencistów i emerytów i do Frankowiczów !. wstyd tak oszukiwać starych - biednych - schorowanych ludzi. podobnie jest z lekami dla Seniorów !!!!. Wstyd mi za tych rencistów i emerytów z naszego powiatu co to w I Turze głosowali na kandydata Dudę !!!!. Wstyd mi za posłów pisu z naszej Wschowskiej Ziemi !!!!!!. Dziękuje za wysłuchanie moich żalów i uwag !. III Wiek łączmy się , a nie dzielmy tak jak to chce nas podzielić pis i ich kandydat gardzący ludźmi inaczej chcący żyć !!!!!!.

avatar
~Duda fun club Wschowa
01.07.2020 02:20

Apelujecie o wzajemny szacunek , a wypowiedzi w/w przecza wszystkiemu czego wymagacie od wyborcow PIS,nie bedziemy sie znizac do waszego poziomu ,polecamy film ,,KARIERA NIKODEMA DYZMY'przed II tura wyborow [Nikos mowi to co chcecie uslyszec ] Duda we always love YOU

avatar
~ZEB
01.07.2020 10:30

Panie III Wiek Pan prawdopodobnie jest z IV Wieku i dopadła Pana demencja starcza . Większości Polakom a w tym także rencistom i emerytom żyje się lepiej pod rządami Pisu. Chyba , że Pan należy do grupy tych którym obcięto emerytury to wtedy ta frustracja pańska nie dziwi. Ustawa o podatku bez emerytury jest pomysłu Kosiniaka , który przez 8 lat rządzenia zamiast ją wprowadzić podwyższył wiek emerytalny i to są fakty. Co do wysypu trolli to proszę przeczytać definicję trolla internetowego i spojrzeć w lustro . Tam go Pan znajdzie.

avatar
~do III wieku
01.07.2020 08:12

mnie też jest wstyd za wschowskiego posła, szczególnie po przeczytaniu kom p. Uli o tym, jak się zachował w stosunku do seniorów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl