TworzymyGłos Regionu
Wybory Prezydenckie 2020 w powiecie [WYNIKI]
obrazek

Punktualnie o 7:00 rozpoczęła się pierwsza tura głosowania w wyborach prezydenckich 2020. We Wschowie wygrał Andrzej Duda z wynikiem 47,43%. Drugi okazał się Rafał Trzaskowski, który zdobył 28,09%. Podobnym wynikiem głosowanie zakończyło się w Sławie, gdzie dwaj główni kandydaci zdobyli kolejno 46,94% i 26,28%. W Szlichtyngowej urzędujący prezydent zdeklasował rywali i zdobył aż 57,35% głosów.

 

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~analiityk
29.06.2020 07:00

Myślę że duży wpływa na wynik wyborczy Trzaskowskiego i Kosiniaka we Wschowie, ma to co obecnie dzieje się w mieście. Obecne władze miasta jednoznacznie kojarzące się z Platformą Obywatelską pokazały jak można oszukiwać w kampanii wyborczej, np. obietnice Antkowiaka . Żadna nie została zrealizowana. Więc wschowianie pokazali środkowy palec Platformie. Jesteście niewiarygodni.

avatar
~Lechoslaw
29.06.2020 07:25

Zastał forsa na prawo i lewo ,oczywiście że naszych pieniędzy to KUPIL!!! naiwnych.

avatar
~Jan Kotwicki
29.06.2020 07:37

Zburzenie słupa ogłoszeniowego na dziesięć dni przed wyborami wi z wi ratusza, na którym były plakaty Dudy i Bosaka, nic nie dało. Została dziura w ziemi i smród nieczystej kampanii wyborczej.

avatar
~Kapiszony z PO poTRZASKały
29.06.2020 08:29

Jedyny „trzask”, którego będziemy świadkami w najbliższych tygodniach, to będzie pęknięcie w Platformie Obywatelskiej. Fala zmian już nadchodzi, a Platforma Obywatelska ma już wodę na poziomie ust. Nic się w polityce nie zmieni, jeśli woda nie zatopi ich powyżej nosa.

avatar
~Trelemorele ...
29.06.2020 08:37

Jak widać po wpisach hejterzy i trolle pisowskie z tego strachu, że Pan Trzaskowski depcze Dudziepis+ po pietach przystąpili jak zwykle do "czarnego pijaru" i hajda do pisania swoich steków nienawiści - tak jak wyglądała cała kampania nienawiści ich kandydata !!!!!. Jak widać po zestawianiach kto na kogo głosował to NAJWIĘKSZYMI WYGRANYMI jest Nasza Kochana MŁODZIEŻ i MŁODOŚĆ On nas nie zwiedli i wiedzieli na kogo głosować i jaka ich czeka przyszłość jak Wygra Pan Trzaskowski !!!!. Śmieszy mnie, że dawne regiony tak zwane Komunistyczne - stojące na gospodarce pegerowskiej jak; Wschowa, Szlichtyngowa i Sława w takim stopniu okazały się spadkobiercami słów J. Kurskiego , cyt. ...."ciemny lud to kupi...." i jak widać kupił , ... czy coś tam , coś tam jak to dukała kiedyś ich posłanka w Sejmie !!!!!. Dawniej umieli czarować Komunę, dzisiaj czarują Cynizm i Obłudę kandydata pisu !!!!!. To jest ta wasza wiarygodność i godność !~!!!!. My młodzi wiemy na kogo głosować mimo, że mamy takich dziadków i rodziców ...... Trzaskowski naszym Prezydentem jest i Basta !!!!!. Kiedyś się skończą te wasze ochłapy w postaci ich obłudnej " Trzynastki" , nas jak widać te OBŁUDNE 500+ nie PRZEKUPIŁO !!!!!. Brawo Młodzi !!!!!

avatar
~Wschowianin
29.06.2020 08:38

Żeby Polska była Polską . To słowa piosenki . Wielu z nas zrozumiało że przez wiele lat byliśmy bici przez stare układy . 47% na Prezydenta Dudę to wspaniały przykład gdzie ludzie mają już dość Tuska ,Kidawy, Trzaskowskiego . Tylko oni cieszą się z porażki . Druga tura będzie jeszcze bardziej zaciekła bo albo zwycięży Duda i pozwolimy na rozwój naszego kraju ,albo będziemy zapychać kieszenie Niemieckim firmom a my będziemy zbierać na kolanach ich szparagi . Praca na zachodzie to takie niewolnictwo ,nikt tam nie da pożądanie zarobić Polaczkowi. Walczymy do końca każdy głos przybliża nas do wolnej Polski nie Niemieckiej ani Ruskiej . Kto Polak głosuję na Polaka Dudę . To Niemcy rozwalili nam Cukrownię w woli przypomnienia

avatar
~dan
29.06.2020 08:42

Jak to jest że przed wyborami nikt za Dudą się nie wypowiadał a teraz nagle taki odzew?! na początku to wstyd przyznać że popiera się Dude? Sprzedaliście się za marne 500+ które i tak było kiedyś Wasze, a na pewno tych którzy ciężko pracują. Państwo (rząd) nie ma żadnych pieniędzy i jeżeli ktoś uważa, że nam coś dają to dają nam to co wcześniej zabrali. A jak kasy zabraknie to rząd pieniądze dodrukuje bo przecież to nie problem, a wtedy za 500 zl kupimy chleb i mleko...

avatar
~Jan Kotwicki
29.06.2020 08:44

Niemiecki projekt decentralizacji Polski we Wschowie nie przejdzie!

avatar
~rabrador
29.06.2020 09:12

w gminach powiatu wschowskiego zagłosowano zgodnie ze standardem małych miasteczek, gdzie połowę mieszkańców stanowią osoby starsze a populacja ma w 90% wykształcenie podstawowe i zawodowe

avatar
~L.W
29.06.2020 09:34

Odezwały się pisiory. Ja akceptuję wynik demokratycznych wyborów. Jest jeszcze druga tura, zawsze można powalczyć. Czy zmieni to moje podejście do pisu ? Zdecydowanie nie.

avatar
~PTYŚ
29.06.2020 09:58

A TAK NAPRAWDĘ TO NA PRZYKŁADZIE WSCHOWY ZA PO BYŁY WIELKIE ZAKŁADY ,, TRYKOTARNIA, CUKROWNIA, PONAR REMO, ZEFAM / SPRĘŻYNKI /, MLECZARNIA I JESZCZE INNE O KTÓRYCH TERAZ NIE MOGĘ SOBIE PRZYPOMNIEĆ I GDZIE TO SIĘ PODZIAŁO. OTÓŻ JEST. ROZSPRZEDANE MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE ROZKRADZIONE ALBO W RUINIE !!! TAK PO ZARZĄDZIŁO PAŃSTWEM ŻE WE W CAŁEJ POLSCE PODOBNIE SIĘ STAŁO JAK WE WSCHOWIE. DRODZY MIESZKAŃCY POMYŚLCIE SAMI I W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW ZAGŁOSUJCIE ZGODNIE Z SUMIENIEM, JA JUŻ WYBRAŁEM ANDRZEJA D.

avatar
~do ptysia
29.06.2020 10:07

FIRMA ISTNIEJE TAK DŁUGO JAK DŁUGO LUDZIE KUPUJĄ JEJ PRODUKTY BO SA IM POTRZEBNE, SKORO UZNALI, ŻE PRODUKTY TYCH FIRM SĄ GORSZE OD PRODUKTÓW INNYCH FIRMY TO TE FIRMY STRACIŁY RACJĘ BYTU

avatar
~do Ptyś
29.06.2020 11:36

Panie Ptyś a poszukaj pan sobie w necie gdzie dziś są ci decydenci z tych zlikwidowanych fabryk ? . Ja panu powiem w strukturach Pisu i mają się świetnie .

avatar
~Babcia
29.06.2020 09:47

Gratulacje dla Pana Prezydenta Dudy.... od początku wiedzieliśmy że na Pana trzeba głosować ,to była osoba najbardziej godna naszego zaufania. To nic że ktoś głośno krzyczy "babcia moherowa ludzie Dudy" ja sie tego nie wstydzę...wszystko przyjmę i ofiaruję za dalsze dobre wybory... a tym którzy i naśmiewali się że zabrali im procesje przez miasto ,powiem Ci że jesteś małej wiary... procesje były skromniejsze ,ale były... (dla wszystkich bezpieczeństwa) a czy Ty człowieku tzw opozycji nie wiesz ,że to MY tego dnia wszyscy katolicy którzy godnie przyjęli Pana Jezusa Nieśliśmy JEGO do naszych DOMÓW,przez ulice naszego miasta .Byliśmy żywymi monstrancjami, ale to trzeba mieć wiarę w to co sie robi ,a nie iść jak do teatru. Nikt nam nic nie zabrał Pan Jezusa,nikt nam odebrał z naszych serc, szedł po wszystkich ulicach naszego miasta ,nie widziałeś tego? ... Będzie dobrze ,bo ludzi dobrej woli jest wiecej ,a zło jest głośne i krzyczy dlatego tak sie wam wydaje że was dużo.

avatar
~Do Babci
29.06.2020 12:36

Jakie nieszczęście mieć taką babcię.Czego Ty kobieto życzysz swoim dzieciom ,wnukom ,prawnukom.?

avatar
~MP
29.06.2020 14:17

Ksiądz ci kazał na niego głosować?

avatar
~MP
29.06.2020 14:48

Jak chcesz kazania głosić to idź do kościoła a nie tutaj. Ludzi dobrej woli jest więcej? Chyba takich babć jak Ty które za 13 emeryturę (swoje pieniądze) głosowały na Dudę. Będziesz się cieszyła ale nie z prezydentury Dudy, bo jeśli wygra dopiero pokaże co potrafi i nawet sam Pan Bóg Ci nie pomoże?

avatar
~Tomasz z Głogowa
29.06.2020 09:48

Jareczek zestresowany bo będzie II tura.

avatar
~Gosc
29.06.2020 10:01

Jednak wschowa to wielka wies ludzie kochaja pisiorow (...)

avatar
~cała prawda,całą dobę
29.06.2020 10:12

Śmiesznie brzmi zwrot powtarzany w mediach typu Wyborcza, Onet, TVN . "Duda wygrał pierwszą turę, tuż za nim uplasował się Trzaskowski." Tuż za nim, to według nich 16%. POczucie humoru.

avatar
~aaa,bbb
29.06.2020 10:16

26% uprawnionych do głosu obywateli gminy Sława uległo propagandzie uprawianej w reżymowej telewizji i po kościołach, więc zagłosowało na Dudę. Jak pokazują statystyki ogólnokrajowe - to głównie mieszkańcy okolicznych wiosek, tęskniący za gierkowszczyźnianym PRLem staruszkowie i niepracujący. 74% oparło się manipulacjom i za ten wynik należy się wielki szacun!! Dziękuję!!!

avatar
~Obywatelu Sławy blebleble
29.06.2020 19:23

Hej, hej a propaganda w tvniku i Superstacji oraz polsaciku to wyżyny obiektywizmu ? Oglądanie Olejnik uprawnia cię do wywyższania sie ? Zadaj sobie pytanie ile jest twojego myślenia a ile jest wynikiem prania mózgu przez nie reżimowe media ? Gdzie wygrał Trzaskowski ? Na ziemiach poniemieckich . Dlaczego Trzaskowski nie popiera CPK ? Dlaczego krytykuje przekopanie mierzei Wiślanej ? Głosowanie dla nowoczesności , robta co chceta , lbgt otwartych granic dla muzułmanów da Polsce dobrobyt ? Podaj statystyki jaki przekrój zawodowy jak głosował . Tak tak nauczyciele zdalnie nienawidzą Dudy to wiemy . Jednak ciężko pracujący robole mają inne zdanie .

avatar
~Dorota
29.06.2020 11:32

Głosowałam na Pana Krzysztofa Bosaka, na II turę nie idę

avatar
~Giertych cię lubi
29.06.2020 19:28

Głosowałem na Bosaka . Teraz na Dudę . Marsz Niepodległości nie przeszkadza Dudzie . Tyle w temacie .

avatar
~Haha
29.06.2020 13:05

Rachu ciachu i po trzasku .

avatar
~Gosc
29.06.2020 13:29

Skoro wschowianie tak zaglosowali to ja na wybory tez nie ide niech dudek da wam popalic razem z prezesem i ministrem od sądow bo on jak prezes tez msci sie za ojca.

avatar
~Brawo Młodzi!!!!
29.06.2020 15:00

Wpis godny Młodego pokolenia "Trelemorele" - to właśnie o takich jak ten "Ptyś i ta Babcia" dawni postkomuniści tych upadłych zakładów we Wschowie przeszli metamorfozę dot, przemiany z komunisty na pisiorów jak ten ich z TK i postanowili zgotować swoim dzieciom i wnukom TRAGEDIĘ PRZYSZŁOŚCI - im za komuny lekko się po socjalistycznemu żyło i obecnie według socjalizmu pisowskiego chcą dalej na tych OCHŁAPACH doczekać swoich ostatnich dni !!!!!. Taki to ich wrodzony tryb życia na czyjś koszt ---- czyli UTOPIJNY SOCJALIZM !!!!!. Tylko zapomnieli, że ich dzieci i wnuki nie przeżyją na tych głodowych przyszłych emeryturkach tak jak oni na tych wcześniejszych ochłapach to PRL to obecnie PiSu !!!!!. Młodzi nie dajcie się staruchą !!!!!!!! bo ich wizja życia jest utopijna jak ten PiS razem wzięci !!!!!!.

avatar
~Gienia
29.06.2020 15:29

Sądziłam że we Wschowie i gminie, chociaż w jednym okręgu wyborczym wygra Trzaskowski. Akcje lokalnego zapiewajły Platformy, tworzyły złudzenie że Trzaskowski jest tak mocny poparciem wschowian że aż stanęli murem . I co się okazało, kogucik piał, tokował, gardłował a Trzaskowski dostał baty w każdym lokalu wyborczym.Nokaut był w Siedlnicy 203:70. Wschowianie są mądrzy i już nie dadzą się nabrać na sztuczki w stylu A. Pozostaje wam ulica ( do wieszania banerów) i zagranica.

avatar
~Do Towarzyszy wyborców
29.06.2020 15:48

Ciekawe na kogo przerzucą swoje głosy wschowscy towarzysze i towarzyszki. Piotr B. Krzysztof O. i Janina G. Wynik 2,5 % to jest tzw. błąd statystyczny. Przy Biedroniu to nawet Ogórek była petarda.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl