TworzymyGłos Regionu
Zamiar likwidacji szkół wiejskich przegłosowany
obrazek

Radni po długiej i gorącej dyskusji przegłosowali zamiar likwidacji szkół wiejskich w Siedlnicy, Konradowie, Łysinach i w Lginiu, oraz punktów przedszkolnych w Lginiu i Siedlnicy.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~mieszkaniec
27.02.2020 22:29

Głosowanie Rady, Żenada zwłaszcza dwie wspaniałe radne z Lginia i z Siedlnicy bardzo dobrze wyrachowały sobie żeby zachować niby swój honor to za swoją szkołą jest przeciw zamknięcu a odwrotnie już jest za zamknięciem szkoły nie potrafią nawet słowa się odezwać aby bronić szkoły pani sołtys z Siedlnicy to się nie dziwię w zamian dostała etat w spółce komunalnej jestem ciekawy co pani Sabina ma obiecane, jest mi za was drogie panie Wstyd Pani Sabina dla mnie jest figurantką nie jeden mieszkaniec Lginia już żałuję oddanie głosu przy urnie na tą panią , na miejscu pani Sabiny to widzę jedno rozsądne wyjście jutro powinna złożyć na ręce przewodniczącej rady rezygnacje z mandatu radnej a w UG poprosić o zwołanie zebrania wiejskiego i zrezygnować z sołtysa jest to najgorszy sołtys w całej historii Lginia

avatar
~Fsd
28.02.2020 00:17

Niestety, radnej SB ( bo nie jest moim sołtysem ) brakuje przysłowiowych j.j

avatar
~Do powyzej
28.02.2020 05:49

Popieram komentarz powyzej w 100%. Sabina czuje, że ma władze, ale zapomniała, że te 100 głosów dostała właśnie w Lginiu. Zostań kobieto przy wożeniu chleba i kwiatkach!!!!

avatar
~Wrocław
28.02.2020 00:28

Szkoda, że radni tak decydują. Sam uczyłem się we wiejskiej szkole i wypowiem się tylko za szkołę w Lginiu, która ma wszystko do rozwoju: sale, nauczycieli, zaplecze i wszystko czego potrzeba. Po przejściu do Gimnazjum we Wschowie bylo zdecydowanie gorzej. Mam nadzieję, że kurator będzie patrzeć zdecydowanie rozsądniej

avatar
~xyz
28.02.2020 18:09

w 2019 r. we wrocławiu 8 500 dzieci skończyło szkołę podstawową, a ile skończyło w gminie wschowa?

avatar
~Janek
28.02.2020 07:50

Ludzie czy wy może przestać narzekać na wszytko? Jak ściągnąć inwestorów do miasta? Za rękę? Przecież w poprzedniej kadencji roztaczano świetlane wizje galerii handlowej sprzedając targowisko i gdzie ta galeria? Gdzie ten Sweedwood, który jest właścicielem, dzięki decyzji poprzednich władz, 60 ha uzbrojonego gruntu i w nosie ma budowanie firmy we Wschowie, a teren sobie dzierżawi. Jeżeli gmina przez lata nie przygotowała nowych terenów gospodarczych, nie uzbroiła odpowiednich działek to skąd teraz mają przyjść inwestorzy? Zacznijcie coś myśleć, bo nie dobrze się robi od takiego malkontenctwa. Trzeba zwiększyć dochody, ściąć koszty, budować kanalizację i drogi. A nie rozdawać pieniądze na prawo i lewo i cieszyć się, że ciemny lud jest szczęśliwy.

avatar
~rabrador
28.02.2020 09:34

1. czas i biologia są nieubłagalne; na polskiej wsi mieszka coraz więcej starych ludzi a coraz mniej młodych (Polska wschodnia się wyludnia); 2. 80% ludzi mieszkających na wsi nie ma żadnego związku z rolnictwem; zamieszkali bo taka była moda; mieszkanie na wsi ma swoje plusy i minusy; skoro ktoś chce budować się i mieszkać na wsi musi się liczyć z pewnymi kosztami takiego wyboru, a nie tylko biadolić.

avatar
~Adaś
28.02.2020 14:02

Po odsłuchaniu XV Sesji RMiG mam taką oto uwagę, poza merytoryką sesyjnego tematu. Coraz mniej podobają mnie się dwie osoby biorące udział w tym "wydarzeniu" a są najważniejszymi "aktorami" . Zauważam, że p. przewodnicząca RMiG wykorzystuje swoje stanowisko służbowe i daje zbyt mocno odczuć innym radnym (opozycji) na której obecnie "grzędzie" siedzą i co im wolno a o co muszą z grzecznością zapytać, np. monolog z p. r. Stanek . Również niepotrzebne półsłówka, aluzje czy zdawkowe skróty dla obserwatora są już tylko kojarzone z "odwetem" za , to jest mój tylko domysł, "złe" traktowanie w poprzedniej kadencji ? Przypuszcza, że i mogło tak być ale to nie może być powodem do ….. ? Pani winna pokazać im teraz, że Pani ma swoją klasę ! Drugą osobą co to też zaczyna się "wyróżniać" jest sam burmistrz. Odpowiedzi radnemu Glińskiemu w stylu - pan już powinien wiedzieć a w domyśle - jest p. nie przygotowany, bądź odpowiedzi w stylu : ja na komisje nie muszę przychodzić, ja mam od tego ludzi itp. może i są zgodne z kpa ale niosą w sobie pamięć z poprzedniej kadencji, a dokładnie mówiąc dialogu b. radnego Giezka z p.b. burmistrz Patalas, które to w wyborach zdecydowanie przyczyniły się do zmiany na urzędzie . Dyskusja tak, ale w tym musi być smak wysokiej kultury słowa a nie chamstwo, które już za drzwiami obowiązuje. Oceniam dzisiejszą Sesje jako widowisko, ze świadomą reżyserką negatywną dla uzyskania negatywnych intencjonalnych "zysków". Gra, dla uzyskania poklasku opinii publicznej, np. XIV Sesja w sprawie uzyskania dotacji na wymianę pieców CO . Tylko, że takie politykierstwo pozbawiło paru ( nie minie) obywateli dotacji do wymiany kotła CO, na który to najzwyczajniej ich nie stać . Adaś

avatar
~do Adasia
28.02.2020 20:35

Po raz pierwszy chyba zgadzam się z Panem w 100% . To było żenujące widowisko, a co gorsza-jeszcze 3,5 roku tak będzie prawdopodobnie!

avatar
~uf
28.02.2020 14:26

Kompletnie nie rozumiem radnych, którzy głosowali za likwidacją każdej szkoły oprócz tej która zwykle jest w jego okręgu wyborczym, to hipokryzja i tyle. Każdy gra tylko na siebie. Cudowne w politykach czy ogólnokrajowych czy lokalnych jest to jak na ustach maja zawsze Polskę czy jak u nas |Wschowę, a to tylko frazesy i bzdety, bo koniec końcem zawsze chodzi o ich własne interesy. JKesli społeczeństwo cos dostaje to tylko dlatego, że im się to opłaca.

avatar
~Dgb
28.02.2020 18:44

A co tu rozumieć? To są tzw. sprzedawczyki delikatnie mówiąc.

avatar
~ciekawostka
28.02.2020 14:34

Kiedy była mowa o pieniądzach na stowarzyszenia i kluby sportowe, to Pani przewodnicząca radziła, poszukać innych źródeł finansowania, a nie liczyć tylko na pieniądze miasta. Jeśli chodzi o dzieci i ich rozwój, znowu mamy rozumieć sytuację gminy. To ja się pytam Pani przewodniczącej, rady, Pana burmistrza, a co właściwie pozyskał dla nas Pan burmistrz? Czy możemy cieszyć się nowymi inwestycjami, czy powstają nowe miejsca pracy, jakie są pozyskane środki dodatkowe, zewnętrzne. Jakie działania Pana burmistrz sprawiły, że poprawia się lub poprawi sytuacja finansowa gminy. Oczywiście nie chodzi mi o oszczędności, likwidacje i pozbywanie się wydatków. Z kim Pan burmistrz podjął współpracę, myślę tu o samorządach, żeby wspólnie zdobyć pieniądze itd. Myślę, że odpowiedź jest jasna, ostatecznie zwali się na PiS lub kryzys i tak na złotym koniku dojedziemy do końca kadencji. Uroczo

avatar
~Do ciekawostka.
29.02.2020 00:14

Myślę, że byłoby lepiej gdybyś się nie odzywała.Dla ciebie lepiej.Bzdury.

avatar
~Do Pań Sołtys
28.02.2020 15:08

Drogie Panie nie przejmujcie się tym hejtem , który wylał się na Was.Duża cześć mieszkańców gminy wie , że jest on spowodowany chorymi ambicjami radnej , która wokół siebie zgromadziła rodziców przeciwnych reformie oświaty.Ta kobieta chyba myśli , że stanęła na czele rewolucji gminnej , myśli , że jest Leninem naszych czasów.Jej zwolennicy już na fb nawołują do referendum.Może ktoś rozjaśni tym ludziom w głowach.Co za charrrrakter pieniaczy.

avatar
~Dfj
29.02.2020 11:26

Ojjj, przejmujcie się, przejmujcie. Ta sytuacja pokazała charakter tych osób a raczej ich brak

avatar
~Do Pań Sołtys
28.02.2020 15:10

Drogie Panie nie przejmujcie się tym hejtem , który wylał się na Was.Duża cześć mieszkańców gminy wie , że jest on spowodowany chorymi ambicjami radnej , która wokół siebie zgromadziła rodziców przeciwnych reformie oświaty.Ta kobieta chyba myśli , że stanęła na czele rewolucji gminnej , myśli , że jest Leninem naszych czasów.Jej zwolennicy już na fb nawołują do referendum.Może ktoś rozjaśni tym ludziom w głowach.Co za charrrrakter pieniaczy.

avatar
~Ewa
28.02.2020 17:29

Skutki tej decyzji odczujemy my, rodzice, dzieci i nauczyciele. Nie chciałabym chodzic do tak przeludnionych szkół. Dzisiaj dzieci są zupełnie inne niż wiele lat temu. Szkoła z taką ilościa dzieci będzie przebodźcowana dla nich. Problemy będą narastać. Już dzisiaj widać ogrom problemów wychowawczych, brak empatii ze strony rodziców i nauczycieli. Tak wieć mimo przeniesienia kadry do szkół miejskich i pracy w jeszcze większym hałasie i zamieszaniu spotęguje u pracownikow demotywację do pracy. Pracując z duża ilością ludzi zauważa się konflikty interperpersonale, zgrzyty charakterów i mnóstwo niedoplinowania. Większość rodzicow w dobie przepracowania lub braków edukacyjnych wychowanie pozostawia szkole. Przykre, ale czasami tak jest a to spotęguje wiecej depresji, spadków motywacji, gdy dziecko nie będzie już miało idnywidualnego podejscia i wsparcia ze strony szkoły. Dzieci z zaburzeniami jest coraz więcej a pomocy będzie mniej. Czasami ekonomia to nie Wszystko. Pozdrawiam i liczę, że moje myślenie jest błędne.

avatar
~Do Ewy.
29.02.2020 00:34

Ewka, co brałaś. Ja jak czasami mam problemy i demotywację to nie wiem co mam robić .Pomóż ,ratuj.

avatar
~Wschowianin
28.02.2020 21:56

Jestem strasznie przerażony myśleniem naszych radnych Pana Glińskiego który w pewnym momencie rzucił pomysłem żeby zamknąć jedna szkole miejska na poczet szkół wiejskich poprostu mistrz żenady a Pani Owoc Kochanska pojechała po całości nie ukrywając zdziwienia że jakieś Panie radne z tej samej wioski zagłosowały różnorodnie poprostu szok dla Pani że w jednej wiosce mogą być inne poglądy i jeszcze chciałbym się zwrócić do Pani Owoc żeby nie wprowadzała w błąd ludzi na swoim profilu feacbokowym że to Pan burmistrz puścił z dymem dotacje na wymianę pieców bo to nieprawda Pani obłuda sięga zenitu

avatar
~Do Wschowianin
29.02.2020 02:33

Ja myślę , że za te oszczerstwa P Radnej na fb Pan Burmistrz powinien dla przykładu oddać sprawę do sądu . Nie dość , ze się starał o te dotacje to ta Pani taki los jemu zgotowała . Na priw przekażę Tobie nazwiska osób które tu komentują przekonasz się jacy z nich mieszkańcy i ilu ich jest . To ściema opini większości ." Śmietanka"

avatar
~do Wacława
02.03.2020 12:38

Mam decyzję na podatek od nieruchomości na 2020 r. (mieszkalnictwo) - PODWYŻKA o prawie 40%!!!

avatar
~Gosc
02.03.2020 13:28

Szkoda ze nikt nie pomyslal aby zlikwidowac darmozjadow z ratusza

avatar
~do Gosc
03.03.2020 16:53

Jeśli masz na myśli tzw. "wierchuszkę" i niektórych dyrektorów? ? W takim razie jestem "za".

avatar
~uf
06.03.2020 13:24

Nareszcie! Brawo!

avatar
~Co.An
15.04.2020 20:04

kurator sprowadziła Was do parteru haha

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl