TworzymyGłos Regionu
Koalicja obroniła wynagrodzenie burmistrza
obrazek

Już na samym początku sesji Rady Miejskiej we Wschowie jej przewodnicząca Hanna Knaflewska – Walkowiak poinformowała radnych, że do Biura Rady wpłynął projekt uchwały w sprawie zmiany wynagrodzenia burmistrza. Projekt taki złożył klub radnych „Nasza Wschowa, nasz samorząd” z przewodniczącą Emanuelą Stanek – Juśkiewicz wraz z radną Katarzyną Owoc - Kochańską. Następnie zmieniony został porządek obrad poprzez dopisanie na początek bloku uchwał punktu w tej sprawie.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~pani K.-W.
01.12.2019 16:55

No pani przewodnicząca dała "popis" ...wydaje mi się, że od przewodniczącego rady wymagana jest neutralność a nie tak zdeklarowana stronniczość. Niestety - to była żenada.

avatar
~do powyżej
02.12.2019 11:22

Odpowiem jak PIS odpowiada . A jak poprzedniczka burmistrz Patalas nie bywała nawet na sesjach nie mówiąc o tym ze nic nie realizowała ze swoich obietnic to wtedy [ pani K.W. ]milczała i nie widziała problemu . Prawdę mówiąc obecny burmistrz zrobił więcej niż poprzednicy przez swoją całą kadencję .

avatar
~były radny
01.12.2019 19:16

pan burmistrz mówi że za jakiś czas pojawi się nowy burmistrz. Ma pan rację, może to się zdarzyć nawet szybciej, nim skończy się bieżąca kadencja.

avatar
~Jerzy
01.12.2019 21:41

Przewodnicząca ma być bezstronna przy prowadzeniu obrad ale swoje zdanie jak najbardziej moze wyrażać i dobrze ze to robi. Ten projekt uchwały to byla kpina i nie mówię tutaj o idei ale o samym projekcie i uzasadnieniu. Polecam lekture na bip, az mnie serce boli ze radny Glinski nie wypomnial przekręconych nazwisk ( w tym po raz kolejny Pani burmistrz sic!), bledow interpunkcyjnych i stylu... Moze nawet nie czytał bo oczy bolały, polecam redakcji dolaczyc tutaj ten projekt z uzasadnieniem. A idea jak zwykle w obozie NWNS - widziec drzazge w oku drugiego a belki u siebie nie. Czy moze pani Emanuela i pan Miłosz przeprosili juz przewodniczaca za oskarzenia o wspolprace z SB? Czy pan Milosz przeproail juz mieszkańców za klamstwa z gazety ze z.termomodernizajca jest wszystko w porządku? Rozumwiem ze nie wszystko musi sie wszystkim podobac ale naprawde czy w miescie dzieje sie aż tak zle? Wole starania o duze inwestycje, czekam na zapowiedziane plany i strategie niz wydawac setki tysięcy na festiwale, scianki wspinaczkowe czy sale pod chmurka. Najpierw rozwiazmy wiele naszych problemow, później finansujmy takie projekty

avatar
~do "Jerzy"
02.12.2019 15:07

Cyt. " Czy pan Milosz przeproail juz mieszkańców za klamstwa z gazety ze z.termomodernizajca jest wszystko w porządku? " - O co ci chodzi ? o przeprosiny i to wszystko ? A kto za to zapłaci ?

avatar
~Kasia
02.12.2019 18:29

Panie Jerzy myślę dokładnie to samo.

avatar
~do Jerzy
05.12.2019 17:48

Za co mają przepraszać: że ktoś kiedyś w SB wytworzył teczkę i ta informacja pojawiła się w IPN??

avatar
~Zyta...
02.12.2019 08:28

I to ma być Rada...?. Żałosne !

avatar
~Do -pani K-W-
02.12.2019 08:35

A czego ty się więcej spodziewać? - widziały gały i i wiedział rozum co wybierali na radnych i burmistrza od baloników !!!. Przepraszam, czemu tu się teraz dziwicie...?, w tej naszej Wschowie ten marazm i bezradność w realizacji zadań globalnych, inwestycyjnych, gospodarczych jak wiadomo jest i trwa od ponad 30 lat!!! i te kolejne pięć - no już cztery klata nic w tym nie zmienią !!!. Powiadają nasi Dziadowie jaki Pan taki Kram, jacy mieszkańcy tacy i ich radni i ich burmistrz - Pożal się Boże !!!!!.

avatar
~Ulka
05.12.2019 00:25

Startuj człowieku na burmistrza w przyszłych wyborach i pokaż , co ty potrafisz. Bo jak na razie, to tylko masz mniemanie o sobie, że jesteś lepszy od mieszkańców Wschowy.

avatar
~Do -pani K-W-
02.12.2019 08:38

A czego ty się więcej spodziewać? - widziały gały i i wiedział rozum co wybierali na radnych i burmistrza od baloników !!!. Przepraszam, czemu tu się teraz dziwicie...?, w tej naszej Wschowie ten marazm i bezradność w realizacji zadań globalnych, inwestycyjnych, gospodarczych jak wiadomo jest i trwa od ponad 30 lat!!! i te kolejne pięć - no już cztery klata nic w tym nie zmienią !!!. Powiadają nasi Dziadowie jaki Pan taki Kram, jacy mieszkańcy tacy i ich radni i ich burmistrz - Pożal się Boże !!!!!.

avatar
~degradowanie urzędu burmistrza
02.12.2019 11:37

Jeśli Antkowiak to degradowanie urzędu burmistrza, to jak nazwać postępowanie Pani przewodniczącej rady ? Zachowuje się jak wszystko wiedząca wiejska pani nauczycielka w klasie samych drugoroczniaków. Poziom kultury osobistej p.Knaflewskiej-Walkowiak to też swoista ciekawostka przyrodnicza. Może radni by się porozumieli i zmienili panią Hanię chociażby na pana kaprala Baśczyna albo rezolutnego obrońcę sądownictwa ,bardzo wygadanego p.Kolę

avatar
~Adaś
02.12.2019 12:27

I już za nami, pierwsza runda "boju" gdzie byliśmy świadkami jako opinia społeczna, obustronnej, godnej pożałowania "dwuaktówki" . Cyt. - " …. wynagrodzenie powinno być adekwatne do odpowiedzialności i obowiązków. " Zgoda tak na 1/2 ….. ale co z efektywnością, celowością i jakością wykonanej usługi ? Też jestem zdania, że dobry pracownik musi być dobrze opłacany ale jest ważnym też, a może decydującym, stan posiadania środków do realizacji całego budżetu. Jak mamy to dajemy, a nie mamy to zasadnym jest wąż w kieszeni . Pani przewod. RMiG , tym mnie zdziwiła, dopiero teraz (po roku urzędowania nowego burmistrza) podsumowała minioną kadencję Patalas-Czopek zestawieniem strat jakie poniósł podatnik gminy na kwotę 1,49mln bez wartości straconej w inwestycji termomodernizacja szkół i przedszkola . I co dalej ? Jak się powiedziało A to należało powiedzieć B - sama mowa o niegospodarności jest do kogo p. przewodnicząca ? Czyim jest to obowiązkiem aby ta niegospodarność została oceniona, podliczona i wyegzekwowana ? Pani mówi o niegospodarności poprzedniego urzędnika z taką miękkością w słowie - cyt. " ...… likwidacja stanowiska bezzasadna oraz zwolnienie miało na celu upokorzenie pracowników. " - to aż włosy się jeżą na głowie. Przecież to były wielkie tragedie rodzinne, przecież to mieszkańcy Wschowy tracili pracę ? Dobrze, że w końcu o tym się mówi a nie dobrze, że RMiG poprzedniej kadencji tak niekonkretnie dawała temu wyraz. Myślę, że po tej Sesji, radni i mieszkańcy Wschowy, skroili sobie sami własne zdanie i obraz na temat "konieczności" referendum skierowane w stronę burmistrza Antkowiaka. Architektura działania opozycji do osoby burmistrza jest absolutnie "naga", celowa i zdeklarowana na "szukanie haka" - to tak wygląda z boku. To też byłyby wielkie, niepotrzebne koszty ze skutkiem jak w poprzedniej kadencji. Kupa śmiechu i lizanie "ogona" za odwagę. Adaś

avatar
~do Adasia
03.12.2019 18:17

Jak zwykle...rozwlekle, miałko...A wiesz ile osób odeszło z umig (owszem sami podjęli taką decyzję), tylko zadałeś sobie pytanie DLACZEGO?????

avatar
~Do - "Do Adasia"
05.12.2019 22:51

Kwota -1,49mln to dla ciebie miałko ? Takiś bogaty ?

avatar
~Pan Drobnik
02.12.2019 12:55

Panie Drobnik czekamy na Pana refleksję i odejście od popierania Burmistrza. Chyba tak nie miała wyglądać "nowa" Wschowa?

avatar
~Do - "p. Drobnik"
02.12.2019 15:12

Czy aby dobrze to zdanie sformułowałeś ? Nie czekamy na refleksję a na dymisję .

avatar
~Wschowa
02.12.2019 13:15

Nasz facebukowy burmistrz stwierdza " ze konsekwentnie urząd burmistrza w tej gminie jest przez wiele lat degradowany. " Jeżeli to widział, to dlaczego postępuje w taki sam sposób, jego działania nie przyniosły żadnych istotnych zmian na plus dla gminy. Potrzebujemy dobrego managera a nie PR-owca do obsługi codziennych powitań na facebuku.

avatar
~Do-Wschowa-
02.12.2019 15:30

A od kiedy to za tzw. "PR-owca" byli menadzerowie pracujący na tzw. "facebuku" ? - człowieku jeśli już chcesz nawijać o PRL-u to bądź wiarygodnym w tym co mówisz i piszesz!!!, bowiem w ten sposób czynisz się drugim Piotrowiczem w PiS-e !!!. Przypominam ci i tobie podobnym, że ta rade i tego Burmistrza wybrała Wschowska większość!!!, podobnie jak Radę Naszego Powiatu, a ta wybrała Zarząd tego powiatu w osobie Starosty i innych w tym Zarządzie!. Zwróć uwagę jak Starostwo było aktywne w kampanii wyborczej swojej partii na czele z ich posłami - nie schodzili z afiszów lokalnych mediów ani jednego dnia !!!!!, a dzisiaj ........ gdzie ich widzisz ????. Burmistrz w porównaniu z nimi chociażby coś tam, coś tam wyczynia.....!!!!. Jeśli opozycja w stosunku do niego jest tak silna, to co stoi na przeszkodzie aby zadziałały ustawowe czynniki i go z tego stanowiska usunęli - powtarzam u s u n ę l i ustawowo ????. Zamiast pyskówki medialnej i przewalania się wspólnie obelgami !.

avatar
~do do Wschowa
03.12.2019 12:40

Co ty mi tu o jakimś PRL-u, poczytaj ze zrozumieniem (PR - public relations). Co wspólnego z PISem ma mój wpis. Jak większość niestety uważam obecnego burmistrza za kiepskiego na te stanowisko, nadaje się tylko do działu PR (PUBLIC RELATIONS) w jakiejś korporacji. Nigdy nie kierował żadnymi pracownikami, zarządzanie gminą go ewidentnie przerosło.

avatar
~Bo - Zyta_
02.12.2019 15:38

BO!,bo,bo...bo!!! to jest najgorsza Rada od 30 lat !!!!!. Na czele z Radnymi jak mundurowy ( i zawodowy i społeczni), b.vice burmistrzem, panią od gołębi i jej podobni w tej Radzie - itd.itp. Z tego pożytku dla Wschowy i Gminy nie będzie - to jak z zepsutej mąki nigdy nie będzie dobrego CHLEBA.

avatar
~Widz
03.12.2019 18:35

Zyta ty napewno startowałas wyborach tylko miałaś napewno 10 głosów 0d rodziny a teraz jesteś mądra i piszesz swoje wypociny

avatar
~Obserwujący
02.12.2019 18:52

Pani Radna Owoc-Kochańska, nepotyzm to jest niestety faworyzowanie tylko członków rodziny. https://mfiles.pl/pl/index.php/Nepotyzm Tu pewnie bardziej inicjatorom uchwały chodziło o kumoterstwo, ale to bardzo poważny zarzut i musi być poparty faktami oraz zgłoszeniem do prokuratury. Proponuję naprawdę najpierw doczytać, a dopiero potem używać tych słów, bo można zrobić z siebie pośmiewisko

avatar
~Fil
02.12.2019 21:34

Ja Tobie też proponuję poczytać przed robieniem z siebie pośmiewiska. A najpierw wyjdź z internetu, weź do ręki Słownik Języka Polskiego i tam doczytaj co to jest nepotyzm. No chyba że dla Ciebie wikipedia jest mądrzejsza niż ojczysty słownik-w takim razie nie mam nic do dodania.

avatar
~dziadBorowy
02.12.2019 19:03

Abstrahujac od samej debaty o wynagrodzeniu. Emocjonalna wypowiedź burmistrza w sprawie obrony swojej pensji to chyba jak dotad najdłuższa, samodzielna jego wypowiedź jaką do tej zanotowałem(pomijajac wiece wyborcze i BRIFINGI). Niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle. To nie wymaga chyba komentarza.

avatar
~Ewa
02.12.2019 22:30

Wstyd czopkisci myślicie tylko o zemście i zamiast działać dla dobra gminy macicie a radny Gliński największe problemy widzi w przecinkach i literkach. To problemy gminy WSTYD

avatar
~przecinki i literki r. G.
03.12.2019 14:00

Do "Ewy" , przecież ty jesteś z myślą p. Adasia a on jest tu bardzo krytykowany za swoje "pomysły" ?

avatar
~Widz
03.12.2019 18:40

Ewa stuknij się w łeb jesteś człowiekiem burmistrza i pisz prawdę a nie co ci pan karze .

avatar
~Do Pani Ewy...
03.12.2019 13:18

Słuszna uwaga - strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o tego radnego, dodam, że z racji długoletnie pracy z wodą ma łatwość w tym temacie , bowiem lubi "pływać" parafrazując jego postawę obecną z wodą. Wodę zamienił na przecinki i litery ...... Na podkreślenie zasługuje dzisiejsza informacja dnia, jak to posłowie, politycy, sympatycy pisowscy by normalnie funkcjonować w mediach " normalnie znaczy dwuznaczność) otrzymują TAJNE INSTRUKCJE z Nowogrodzkiej, np. co mówić w sprawie KRYSZTAŁU - ich Kryształowego Banasie i jego oporu wobec Nowogrodzkiej oraz jak mówić w sprawie Licznych Obywatelskich protestów wspierających Sędziów i Sędziego z Olsztyna !!!!!!. To jest prawda o takich ludziach. Czym żyją i jak żyją ! Pani Ewo...czym się tu dziwić ....... ?.

avatar
~Prawy Polak
03.12.2019 20:23

Burmistrz przyjechał z Wrocławia do Wschowy nie żeby polepszyć byt jej mieszkańców tylko i wyłącznie swój. I będzie dążył do tego wszelkimi sposobami nawet nieuczciwymi no bo jak mówi Neuman dopóki jesteś w PO nikt ci krzywdy nie zrobi bo sądy są nasze.

avatar
~Raf
03.12.2019 21:05

Czopersi uwielbiają gnębić innych. Grabkę chcieli do więzienia wsadzić. Teraz Pensje chcą obcinać. Lepiej niech El Czoppo i spółka odpowie za termomodernizajcę.

avatar
~Ola
05.12.2019 10:31

Wschowianie czekają na deklaracje radnego Glińskiego o obniżeniu diety radnym ale konkretnie bo 100 zł to wstyd np obniżka o 400 zl

avatar
~DO-Ola
05.12.2019 11:43

Radny G jak wiem to jest również związany ze Starostwem, a tam są dopiero diet, że ho-ho-ho......!. A czy ktoś widział po wyborach aby nasze starostwo coś robiło....?. Jak wiadomo tacy jak oni to idą w czambo wg powiedzonka "rączka, rączkę myje......".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl