TworzymyGłos Regionu
Będzie remont drogi i chodniki w Tylewicach i Przyczynie Górnej
obrazek

Zarząd Dróg Wojewódzkich w środę, 2 października, ogłosił przetarg na zaprojektowanie i przebudowę tej drogi na kwotę ponad 27 milionów złotych. Uczestniczyliśmy w prezentacji „mapy drogowej” inwestycji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 278 na odcinku w Tylewicach oraz w spotkaniu i rozmowach z mieszkańcami, którzy na ten remont czekali wielu lat. 

Nie wszyscy uczestnicy spotkania bezwarunkowo uwierzyli w zapewnienia burmistrza Antkowiaka i przybyłych gości. Pojawiły się zapytania o szczegóły inwestycji. Na wszystkie wątpliwości udzielono odpowiedzi zapewniając, że obecne spotkanie nie jest działaniem przedwyborczym.

W czasie finalizacji prac projektowych wielkie zadanie czeka Gminę Wschowa. Mowa tutaj o budowie sieci kanalizacji sanitarnej. Ze wstępnych szacunków koszt takiej inwestycji wyniesie ponad 5 milionów złotych, jednak sieć musi zostać ukończona przed budową nowej drogi. Wliczając budowę sieci kanalizacji sanitarnej w najbliższych kilku latach w Tylewicach zainwestowane zostanie ponad 32 miliony złotych. Dzięki przebudowie drogi, a przede wszystkim budowie chodnika, znacząco poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Tylewic, którzy od lat z trwogą patrzyli na coraz bardziej wzmagający się ruch samochodów.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~PO=Platforma Oszustów
06.10.2019 21:20

Lech Wałęsa nazywa Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Ten Lech, który w stanie wojennym pił w Arłamowie Tego Kornela, który w stanie wojennym działał w podziemiu. Dzień po pogrzebie. Żenadometr PO wybiło jak nigdy.

avatar
~Adaś
07.10.2019 12:49

Ad. Bolec" - forumowiczu....., cyt. - " Jak by nie Morawiecki i pula pieniędzy na drogi między miastowe to nic by nie było …." , zapewniam Ciebie, p. Morawiecki nie wykłada swoich "prywatnych" pieniędzy …… to nasze, wspólne , z podatków więc czy One się nam/Tobie należą ? Jak buda psu, chyba, że nie gospodarka a polityka o tym decyduje? Ad. ext7, ……. Krzysiu, czy mam rozumieć, że w "ramkę" uwierzyłeś a plakat już do Ciebie nie przemawia ? ha....ha.... Z jednym się mogę zgodzić …… "wiarygodność" posła i senatora w kwestii inwestycji drogowych na pewno można przyjąć nieufnie ( doświadczenie-słowa p. Sandrakuły) . W obu przypadkach, termin i cała oprawa przekazu jest nieprzypadkowa, z wyraźnym naciskiem to ……. MY . Teraz (teoretycznie) stanę w obronie burmistrza - jeśliby w swojej kadencji raz w roku wygenerowałby inwestycję na poziomie powyżej 20mln zł to można by było powiedzieć - rekordzista, czempionka w jego rękach ? Jednak, w tych nadchodzących wyborach nie o takie sprawy chodzi, a to już każdy nie rozumie, …… ""walczymy" o doktrynę państwa...…. albo parafiańszczyzna albo postęp, ultranowoczesność w nurcie otwartej UE . Adaś

avatar
~do Adaś
09.10.2019 20:47

Wyobraź sobie Pan, że p. Morawiecki również partycypuje w tej "puli"na drogi. On też płaci podatki. Gdyby to gospodarka decydowała o drogach, to w Tylewicach mielibyśmy ścieżkę rowerowa a przy "HM Głogów" piękną autostradę. W tej "ramce" jest dokument ze stemplem i podpisem ministra a na plakacie jakiś zygzak w formie kalendarza z autografami uczestników tego "happeningu", w tym p. Władka. "Happening"? Tak, bo dyrektor od dróg nie wie nawet, gdzie ma się droga zaczynać a gdzie kończyć. Wyszło na to, że będzie od tablicy do tablicy (choć to jest tylko około 2,5km}. Senator w odpowiedzi na sugestię burmistrza Sławy o "agitce" wyborczej nie dość, że ośmieszył naszego burmistrza, to jeszcze to jeszcze lekceważąco odniósł się do wschowskich wyborców. Ośmieszył? Tak, bo wyborców w gminie Wschowa jest prawie 17tyś., a nie "około 9tyś." jak wydukał zaskoczony pytaniem burmistrz. Senatorowi wschowianie powinni odjąć te parę naszych tyś. od jego 33tyś., którymi się pochwalił i zobaczymy czy będzie się śmiał po wyborach. Panie Adaś, kto panu broni ultranowoczesnym być już dziś, po co czekać? Wkładaj Pan lateksowe stringi, różowy stanik, jakiś moherowy tęczowy berecik i rób se Pan paradę śmieszności przed ratuszem. Nikt Panu złego słowa nie powie. Wszak to takie postępowe w nurcie otwartej UE.

avatar
~@-"PO=itd. ..."
09.10.2019 10:06

Jeśli ty potrafiłeś pod tym artykułem i tej jakże szczytnej akcji dla mieszkańców tej Wioski włączyć głupią wypowiedź Wałęsy, który był gościem na Konwencji POKO i teraz jak sam oświadczył popiera w tych wyborach PSL, to jak to się ma ta twoja wiarygodności w ocenie PO?. Ty się człowieku zastanów co piszesz ponieważ jako zwolennik pisu masz w naszym Powiecie Koalicję PSL+PiS+ Pani z Tylewic, która zagościła na tej kampanii wyborczej POKO w Tylewicach, a w tym samym czasie obwiesiła swoje ogrodzenie posesji plakatami kandydatów pisu. Zastanów się ponieważ to Wałęsa jest teraz WASZYM KOALICJANTEM w tych wyborach - Śmiech na sali i ironia z takich jak ty i pozostałych członków pisu naszego powiatu !!!. Cytując twoje słowa ..." żenadomettr PPO wybiło jak nigdy ..." - czy cytując dalej twoją wypowiedź kiedy to Wałęsa popiera PSL, a który jest w powiecie waszym KOALICJANTEM i tej pani z Tylewic, czy te słowa twoje nie powinny brzmieć; ..." ŻENADOMETR PSL+PiS WYBIŁO JAK NIGDY....". ???? Zastanów się Tow. co tu jest nie tak w twoich ocenach.

avatar
~do powyżej
09.10.2019 12:52

Cały twój wysiłek włożony w te wypociny nawet psu na budę się nie nada. Gdybyś doczytał z rana w "necie", to byś wiedział, że już po godzinie jego sekretarz usunął wpis swego pryncypała z poparciem PeSeLu. Nie próbuj analizować wpisów "mędrcy jewropy", bo ogarnięcie ich jest awykonalne.

avatar
~do @-"PO=itd_"
10.10.2019 12:38

Z Wałęsą jest tak! W niedzielę poparł - PO, w poniedziałek - milczał, we wtorek - wypowiedział poparcie dla PO na rzecz PSL, w środę - z całą rodziną będzie popierał syna RADOSŁAWA z PO a już w czwartek - „Poparłem i popieram PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną, która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców z PiS. Nie atakowałem PO, natomiast wykazywałem jak doszło do popierania PiS. Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich poczynań”. I spróbuj tu za nim nadążyć człowiecze.

avatar
~Do forumowicza od L.Wałęsie
09.10.2019 10:15

Panie forumowiczu, a co pan powie o wypowiedzi waszego Szyszki, który swoją wypowiedzią ośmiesza istnienie żłobków, a może nawet posunie się dalej - kto to zrozumie jego rozum - przedszkola i szkoły ?. Jak można w XXI wieku, gdzie całe rodziny pracują by się utrzymać i utrzymać swoje dzieci nie mówiąc o ich wykształceniu i przygotowaniu w dorosłe życie LIKWIDOWAĆ PRZEDSZKOLA !!!. Co to za szatańskie odniesienie się PiS-u do ŻłOBKÓW i ich istnienia ?. Jakie wy macie podejście do Polskich Kobiet i Polskich Rodzin ?, czy wasze 500+ ma im zamydlić oczy w tym co wy nam przygotowujecie po tych wyborach - Nie Daj Boże wygranych przez was ??????!.

avatar
~do powyżej
09.10.2019 19:34

Dobrze piszesz "...Nie daj Boże wygranej przez was" totalsów, których wszystko programowo dzieli a jedynym spoiwem jest interesowna nienawiść do PiS. Wtedy zobaczysz, jak całe rodziny będą musiały tyrać do "siedemdziesiątki", by się utrzymać i utrzymać swoje dzieci, nie mówiąc już o ich wykształceniu i przygotowaniu w dorosłe życie, bo pierwsza decyzją tej tęczowej koalicji będzie cofnięcie wszystkich społecznych programów wspierających polskie rodziny. Gdybyś obejrzał całą debatę w Pruszkowie na "youtube" to nie pisałbyś takich głupot o likwidacji przedszkoli.

avatar
~Adaś
09.10.2019 12:57

Skoro już żeście Państwo wyszli poza temat, to pozwolę sobie co nieco o wczorajszej debacie (TVN) . Dawno nie było w Polsce tak kompetentnej, publicznej dyskusji przedstawicieli partii pretendujących do Sejmu i Senatu. Naprawdę byłem pod wrażeniem bo mówiono o sprawie a nie przegryzano sobie "gardeł" . Absolutnie w mojej ocenie a jeszcze większym zaskoczeniu, przedstawiciel (p. Bosak) Konfederacji , wprowadził nową formę propozycji i pozyskania sobie, przynajmniej, grupy stronników. Jako jedyny nie licytował, półsłówkiem coś tam wspomniał o nowych formach, zmianach konstrukcji (ZUS, NFZ, MSW) więc było to coś więcej aniżeli u tych pozostałych (PiS ,PO, PSL, SLD) . Oczywiście, że takie 1 min. wypowiedzi są jedynie prześwitem co do poprawnie skrojonego programu rozwojowego ale p. Bosak zrobił to pojętnie i racjonalnie...… a Konfederacja to nie moja miłość a muszę go obiektywnie pochwalić. Jak zawsze, elokwentny prezes PSL p. Kosiak-Kamysz, w takich debatach wypada idealnie, wiedział co mówi i absolutnie daleko stał od pyskówek ale dziwnym trafem nie dociera do swojego środowiska ? Z kolei p. Zandberg ( cała formacja) obecnie dźwięczy tak dobrym przekazem, że grupa zwolenników poszerza im się z dnia na dzień. To spore zaskoczenie ? Na koniec zostawiłem sobie w mojej ocenie, głównych aktorów i muszę stwierdzić, że obie te partie PO i PiS dla mnie powinny już jak najszybciej opuścić scenę polityczną, nawet po wczorajszej konfrontacji nad wyraz grzecznej i sensownej w treści ale w przekazie publicznym bez swoich nr 1. Brak p. Kidawy-Błońskiej i p. Kaczyńskiego w narodowej debacie przedwyborczej nie dało jej pełnej doniosłości i prestiżu …. a pamiętamy o całym bagażu afer po jednej jak i drugiej stronie. Konkluzja - jestem wielkim zwolennikiem podobnych spotkań, z wszystkimi elitami politycznymi, w formie debat czy innej sprawnej relacji, w referenda czy plebiscyty . Ta wczorajsza debata już nic nie zmieni, wszystko jest już wiadome (zapowiedzi) ale czy w przyszłości jeszcze bardziej przybliży nas do szeroko rozumianej wolności ? Prognozy są przynajmniej na poziomie ostrzegawczym ? Co o tym sądzicie ? Adaś

avatar
~Do -Adaś-
09.10.2019 14:32

O jakiej debacie "stulecia " pan piszesz ?, wystąpienie z łapanki niejakiego Horały z pisu to jeden wielki śmiech na sali , a mianowicie on nie dyskutował ani nie debatował on mówił to co zawsze w programie TVN 24 "Kawa na Ławę" i nawet w ten sam sposób przerywał innym wypowiedzi bo myślał, że jest w TVP+pis i mu wszystko wolno - jego chamskie zachowanie jest poniżej pasa i daje potwierdzenie o całej tej jego formacji!. Jedynym wiarygodnym dyskutantem i godnym tej debaty byli przedstawiciele : SLD, POKO i PSL !. Bosak to wyuczona forma dyskusji tak wiarygodna jak jego niby krytyka pisu w tej debacie !. Co do Horały, jak może być wiarygodnym polityk w takiej debacie jak jest co najmniej w trzecim szeregu żołnierzy tej partii, która przez te ostatnie cztery lata rządów Obłudy, Cynizmu i Bezczelności potrafiła tylko łudzić i nastawiać jednych Polaków na drugich. Ciągle szukając wroga aby na jego kanwie wciskać innym CIEMNOTĘ. To ma być debata panie Adamie?. Jak zwykle wybiega pan przez szereg z tymi swoimi komentarzami ....... @@@@@@

avatar
~Adaś
10.10.2019 10:50

Ad. "Do Adasia" - forumowiczu...., Pani/na ksenofobia z pewnością jest "posiłkiem" dnia codziennego więc rozmowa z kimś takim jest ciężka. Mnie do np. manifestowania jakiejkolwiek ideologii nie musisz namawiać. Traktuję ludzi homoseksualnych jako "zjawisko" w niczym mi nie przeszkadzające jeśli tylko potrafią zachować przyjęte normy prawne. To tacy sani dobrzy ludzie jak każdy z nas ? Podawaj swój nick , będziesz bardziej kojarzony …. forma którą stosujesz jest unikiem . Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl