TworzymyGłos Regionu
Obwodnicę Wschowy wpisano do programu inwestycyjnego
obrazek

Wczoraj (19 września) minister infastruktury Andrzej Adamczyk podjął decyzję o wpisaniu zadania pod nazwą "Budowa Obwodnicy Wschowy" do programu inwestycyjnego  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Doszło do podpisania przez ministra tej decyzji, w oparciu o którą będzie mogła zostać uruchomiona procedura przygotowania dokumentacji techniczno-środowiskowej i projektu budowlanego, co pozwoli na rozpoczęcie budowy. 

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Adaś
23.09.2019 11:56

Ad. "efka" - forumowiczu....., a w jakich kategoria jak nie politycznych chciałaby Pan/ni to wydarzenie i samego p. posła potraktować ? Pan Ast jest od wielu już lat zawodowym politykiem więc cyt. - "..... dziwi mnie w ogole ze mozna ich dzialalnosc rozpatrywac w ramach partyjnych." jest czymś niepojętym. Albo stawiasz jasną deklarację kim jesteś i chociażby w części rozumiesz nad jaką "planszą" stoimy dzisiaj i ten świat albo nie stawiaj interpretacji "durnego Kazia" ? Przepraszam za szczerość. Jak można domagać się po 1/5 kadencji trwania p. Antkowiaka jako burmistrza, referendum - nonsens forumowiczu, ….. trele-morele ……. możesz go nie lubić, w jego poczynaniach widzieć niekonsekwentność i amatorszczyznę ale "wodę sodowę" ostaw sobie na rano. Nie bądź kolejnym pseudo hojnym podatnikiem z bezcelowym robieniem nam kosztów. Gdyby tego dawno nie było …….. ale p. Stasiak pokazał Ci jak to się robi, po jakim okresie działalności burmistrza i z całym pakietem zarzutów można zorganizować referendum ? A i tak, na cały ten proces prawie cała Wschowa "nalała" !! Co do polaryzacji ….. , tak, tu masz rację, od czterech lat, w skali jak do tej pory nieoczekiwanej, dwie wiodące patie na dzisiejszym rynku politycznym dokonały niemożliwego ……… skłóciły brata z siostrą. Adaś

avatar
~do Adasia
23.09.2019 19:33

Podobno masz działalność gospodarczą. Zatrudnij w takim razie kierownika i broń boże nic mu nie mów przez rok, nawet jak będzie źle pracował. Obiecujesz? Wszak rok to za wcześnie na podsumowanie. Nieraz piszesz mądrze, a nieraz nie da się czytać.

avatar
~Adaś
24.09.2019 10:42

Ad. -"Do Adasia" - forumowiczu….., kierownik w firmie to jednak nie burmistrz , inna skala i jakość odpowiedzialności. A po drugie....., ja zwalniam kierownika (czysto teoretycznie) bez żadnych kosztów społecznych !! Drogi Panie/ni, do momentu relacjonowania i wskazywania burmistrzowi sensownych uwag to ja siedzę przy tym stole ale nic powyżej. Widocznie za mało Pan/ni płacisz podatków abyś nabrał/a wiedzy i umiejętności szanowania swoich pieniędzy. Chyba, że nie musisz ? Przyjdzie jeszcze czas, że (po połowie) o czymś takim będziemy mogli już porozmawiać ale to dalej nie znaczy, że wywołane referendum zmieni cokolwiek a pozostawi nam jedynie "pypcia" na języku i wielkie koszty do zapłacenia ? Nie wiem dlaczego Ty mnie nie rozumiesz...….. prościej już nie potrafię ale dobrze, że rozmawiamy ? Adaś

avatar
~Realista
24.09.2019 13:58

Ja place sporo podatkow. Wystarczajaco duzo zeby byc dla Ciebie "partnerem do dyskusji" bo jak sam piszesz najwyrazniej masz stawke progowa.. No i ja uwazam ze kazdy kolejny miesiac bedzie strata dla miasta. Co więcej, juz rok temu to wiedzialem zanim ogłoszono wyniki wyborow. Z dnia na dzien sie tylko utwierdzam w tym co rok temu zauwazylem miedzy wierszami wypowiedzi pana Antkowiaka. Referendum po 2 latach od objecia urzedu przy obecnym obrocie spraw to juz bedzie stanowczo za pozno. A w tym czasie ktos zamiast pracowac na rzecz miasta szykuje sobie zaplecze bo wie ze to tylko banka i nastepnej kadencji nie bedzie. Ty sie Adasiu nie chcesz obudzic ze snu, a ludzie Ciebie nie rozumieja bo wg mnie przejawiasz syndrom zony alkoholika-przeciez on sie jeszcze zmieni. No to patrzmy i obserwujmy. Pogadamy za rok.

avatar
~Adaś
25.09.2019 11:38

Ad. "Realista" - forumowiczu...., dziękuję za dyskusję i polemikę . Z tym "budzikiem" to u mnie wskazówki nieco inaczej chodzą ? Chętnie wrócę z Panem w dyskurs za rok i przeanalizujemy wyniki - referendum ? Proszę się nie gniewać ale mnie poprzednie cokolwiek nauczyły, Pan nie wyciągnął z tego żadnych wniosków. Powodzenia. Adaś

avatar
~JK
24.09.2019 11:49

Pan Marek Ast znowu z marchewką przed wyborami przypomina sobie o wsh ...

avatar
~Ja i tylko ja.
24.09.2019 14:17

Jaroslav Hašek "Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej" — Tutaj wisiał niegdyś obraz najjaśniejszego pana — ozwał się znów po chwili — akurat tam gdzie teraz wisi lustro. — A tak, ma pan rację — odpowiedział Palivec — wisiał tam, ale obsrywały go muchy, więc zaniosłem go na strych. Wiadomo, jak to bywa. Jeszcze by kto zrobił głupią uwagę i miałby człowiek kram. Potrzebne mi to? Wszystko w temacie .

avatar
~Co za widok... hi,hi?
24.09.2019 19:44

Pytanie ; - jak długo ten tercet będzie tak nas mamił w trakcie tej kampanii wyborczej?, - czy jest ktoś taki kto może nam odpowiedzieć jakie kolejne tematy będą na tapecie medialnej komentowane i przedstawiane przez ten "tercet?, o mało nie "egzotyczny" w swym wydaniu i zachowaniu ...... ~~~~!. Według mnie to prawie taka "ciuciubabka" w politycznym wydaniu naszego lokalnego pisu !.

avatar
~Tnmp
25.09.2019 09:19

K I E Ł B A S A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
~ja
25.09.2019 13:34

kiełbasa wyborcza, przed wyborami jesteście w stanie obiecać dosłownie wszystko, tylko, że nie każdy jest na tyle głupi, że się da na wasze obiecanki skusić, lepiej skończcie z kolenymi aferami, które dosłownie co parę dni ukazują waszą pokorę, umiar, ha,ha,ha

avatar
~iwka
25.09.2019 15:47

kolejne wyborcze obietnice bez pokrycia - nagle wszyscy z partii jedynie słusznej tłumnie rzucili się na prowincję, aby siebie promować - ludzie nie dajcie się ogłupiać, teraz trzeba im głosów, gdzie byli przez 4 lata, łamali wszystkie zasady państwa demokratycznego, Konstytucję, organy państwa zagarniali dla swoich w ramach akcji pisiory+ na swoim, ha,ha - lepie zajmijcie się p. Ast kolejnymi aferami waszych prominentnych, miernych ale wiernych urzędasów -całe szczęście, że nie wszyscy Polacy dają się otumaniać, nie macie pojęcia o gospodarce, wasza sekta to jedynie chora ideologia

avatar
~do iwka
25.09.2019 18:13

Kolejne wyborcze obietnice bez pokrycia - nagle wszyscy z "POKO" rzucili się na prowincję, aby siebie promować - ludzie nie dajcie się ogłupiać!, teraz trzeba im głosów?, gdzie byli w latach 2007 - 2015?, gdy łamali wszystkie zasady państwa demokratycznego i Konstytucję. W 2010 roku zagarnęli wszystkie organy państwa i obsadzili swoimi ludźmi. Przez dwie kadencje karmili was łgarstwami o "zielonej wyspie". "Cała prawda całą dobę" sączyła się nienawiść do ówczesnej opozycji z prasy, radia i TV, aż zlasowała wam mózgi! Całe szczęście, że nie wszyscy Polacy dali się otumanić i pogoniliśmy to towarzystwo wzajemnej adoracji w wyborach jesienią 2015 roku. Ludzie przez nas wybrani zrealizowali większość głoszonych obietnic. Na kontynuację już rozpoczętych i realizację nowych są zaplanowane środki w nowym, po raz pierwszy zrównoważonym budżecie na 2020 rok. To tylko wasz "Vincent" z Bydgoszczu twierdził, że "piniędzy ni ma i nie będzie"(myślał pewnie o tych ~250 mld, które wyparowały pod jego bokiem), a wasz naczelny ekonomista wieszczył 100 miliardowa dziurę budżetową na koniec 2018 roku. Co wam powiem, to wam powiem - jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!

avatar
~oposy w pigułce
25.09.2019 19:04

Zbiórka na fiata seicento dla Sebastiana Kościelnika przepadła, za co nikt nie odpowie – prokuratura umorzyła bowiem śledztwo – informuje RMF FM. Celem było zebranie 5 tys. zł na nowe auto dla uczestnika wypadku z udziałem Beaty Szydło, ostatecznie uzbierano ponad 150 tys. zł. o się stało z pieniędzmi? Organizator zbiórki oddał je swojej żonie. Zdaniem prokuratury nie doszło tu do przestępstwa karnego. Argumentem w sprawie był fakt, że w regulaminie zbiórki napisano, że pieniądze na zakup samochodu dla Sebastiana Kościelnika, są własnością osoby, która wpadła na pomysł zbiórki.

avatar
~@paragraf
30.09.2019 09:18

A ta trójca to wisi tu z powodu kampanii wyborczej?, jeśli tak to czy opłaciła to ze swojego funduszu wyborczego by móc tu bezkarnie wisieć ????. Liczne oceny tej pokazówki już dostatecznie to odzwierciedlają co ten pan robi na naszym terenie !.

avatar
~Przyszłość To My LO...
30.09.2019 11:15

Jak to możliwe, że w XXI wieku duża część naszych rodziców i dziadków emerytów kierują się w tej kampanii wyborczej oraz w samych wyborach "TANIĄ KIEŁBASĄ WYBORCZĄ "...???. O czym to może świadczyć...?, czy im na prawdę chodzi o naszą przyszłości czy tylko o te drobne ochłapy oferowane im przez rządzących ...???. Czy wypada im tak bezkarnie deptać zdobycze wolności jakie nam dała "SOLIDARNOŚĆ"...?. Czy ich chwilowa zachłanność musi ich tak ograniczać jeśli chodzi o naszą przyszłość, przyszłość nas młodych, czy na tym polega dzisiejsza ich "SOLIDARNOŚĆ" z nami młodymi ?????. Do Paragraf .

avatar
~#Obietnica goni obietnicę#
30.09.2019 12:18

Obietnice,....obietnice, ......, a zwłaszcza w obecnej kampanii jak nigdy dotychczas rządzących polityków, mają jakże bezwstydne cechy wyczerpującej znamiona "kiełbasy wyborczej", a czasami - dodam -, iż i cechy znamion korupcji politycznej; Pytanie - do jakiego stopnia może to nas wszystkich doprowadzić ( podzielam ty zdanie Młodego LO)?, Z przykrością należy podkreślić, że brak tu jest stosownych działań Służb Specjalnych do ograniczania tego typu działań!. Znieczulica do tego typu działań idzie jak widać z góry oraz od samych wyborców...... - najwyraźniej im to odpowiada !?. Nie było i nie jest ich widać przy takich nieprawidłowościach jakie mają związek np. ze "Srebną", b. juz Marszałkiem Kuchcickim, działaniami hejterskimi w ministerstwie Ministra Ziobro, obecnego Szefa NIK-u, działkami premiera Morawieckiego, itd., itp. nieprawidłowościami jakie maja związek z obecnie rządzącą ekipą !. Mówiąc krótko Afera goni Aferę, a przeciętny wyborca zainteresowany jest jeno tym ile kto da i to za darmo, za nic robienie - I JAK TO MOŻNA w zdroworozsądkowy sposób wytłumaczyć i zrozumieć tego naszego POLAKA, PATRIOTĘ ....????. Co z Hasłem ..."Bóg, Honor, Ojczyzna"..... ????. W normalnym Europejskim Państwie, Państwie Demokratycznym wystarczy, że ministrowi udowodni się zakup przysłowiowej bułki za służbową kartę i taki minister leci ze stanowiska już na drugi dzień - I TO JEST NORMALNE!. U nas polityk partii rządzącej z podejrzeniami o BARDZO CIĘŻKIM KALIBRU, albo jest urlopowany, albo "modelowo" zawieszany -------- !, czy to jest normalne ????. A karawana idzie dalej ...... Polsko Kochana !

avatar
~Pytanie do kandydata...
04.10.2019 18:47

Z uwagi na to, iż ta "fotka" z kandydatem do wyborów 13.10. w dalszym ciągu wisi co by oznaczał, że kandydat domaga się przedwyborczych pytań . Tak więc zachęcona tak długim wizerunkiem na czacie zw. pl kandydata pisu postanowiła zadać pytanie. Panie kandydacie jak to się stało, że w ciągu ostatnich czterech lat rządów pańskiej partii pis Dług Publiczny w Polsce WZRÓSŁ o 128 mld złotych i to jakże owocnym okresie wzrostu koniunktury gospodarczej w UE i Świecie ?. Co pan na to ?. Ad.2 - Jak to się stało, że za czasów rządów pańskiej partii pis Wydatki Kancelarii Premiera wzrosły do 342 mln złotych w 2018 roku, a w tym samym analogicznym czasie rządów PO-PSL w 2015 roku wynosił ledwie 146 mln złotych?. . Ad. 3 - Co z Waszymi zapewnieniami o "MIESZKANIACH PLUS", których obiecaliście wybudować za waszych rządów od 2,5 - 3 milionów , a oddaliście ponoć do użytku ZALEDWIE 867 mieszkań ?. Ad.4 - Wasze 500 + było sztandarowym pomysłem pisu do poprawienia - wzrostu dzietności w Naszym Kraju , a okazało się, że w 2018 roku liczba urodzeń spadła w stosunku do analogicznego okresu roku 2017 od 14 TYSIĘCY URODZEŃ dzieci w Naszym Kraju ?. Co jest z Waszymi O B I E CY W A N K M I ? . Domagaliście się od poprzedników naprawy w służbie zdrowia w przeciągu Jednego Miesiąca, a wasz prezes na waszych wiecach przedwyborczych ( OBECNIE) domaga się na poprawę sytuacji w służbie zdrowia co najmniej dwóch kolejnych kadencji . Czyż to nie kpina z nas pacjentów i wszystkich wyborców?. Jeśli chce pan bym traktowała pana poważnie, proszę o SZCZERĄ ODPOWIEDŹ.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl