TworzymyGłos Regionu
Szlichtyngowa: Gmina musi zwrócić 4 tysiące za niedotrzymanie terminów
obrazek

Jolanta Wielgus burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa przedstawiła na czwartkowej sesji sytuację, związaną z rozliczeniem dotacji na rewitalizację Parku Górczyńskiego. Koszt tej inwestycji miał wynieść niecałe 350 tysięcy, wyniósł o prawie 150 tysięcy więcej, a samo rozliczenie inwestycji zawiera kilka błędów, w tym taki, który wymaga zwrotu 4 tysięcy złotych za niedotrzymanie jednego z terminów.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar
~Mieszkaniec
09.02.2019 12:34

Nasza ciocia Ela mieszka przecież w tej gminie. Jak bedzie na spacerze zawsze można zapytać o tę muszlę nieklozetową przecież? kochana ciociu dobrze, że już tu nie rzadzisz. I love you, ze cb tu nie ma wsrod nowej władzy.

avatar
~paragraf
09.02.2019 16:53

To trzeba sprawdzić przez powołanie Komisji Śledczej : - jak przebiegał przetarg, kto i dl czego go wygrał, kto nadzorował budowę z UMiG, kto odbierał budowę, ile wynoszą faktycznie koszty materiałów wykorzystanych do tej "muszli", robocizna ?????. Inaczej można to będzie potraktować za działania tuszujące ten "budowlany bubel" ?

avatar
~Aro
09.02.2019 19:36

Jak w ogóle doszło do sytuacji, że nie dopełniono procedur w tego typu inwestycji? Nowa burmistrz zamiast myśleć o przyszłości gminy musi "prostować" buble poprzedniej władzy... A pół miliona za takie badziewie "toż to szok!" A gmina biedna, z pustego i Salomon nie naleje, ale teraz to może chociaż "w papierach" będzie porządek ?

avatar
~mieszkaniec
09.02.2019 21:53

Dziwię się że nowa Pani burmistrz robi problem że trzeba zapłacić 4 tys zł ale nie umie podziękować poprzedniej wladzy ile pieniedzy pozyskali na tę inwestycję. Lepiej by było żeby przez te 9 lat kiedy rzadziła razem z burmistrzem Wardeckim to tego nie potrafili zrobić dla Szlichtyngowy.Mało tego jeszcze niczym się nie wykazaĺa a bierze maksymalne wynagrdzenie więc poczekamy na wyniki jej pracy.Nie wstyd wytykać 4 tysiące kiedy w sądzie trwa proces o pozew za sprzedane tory z przed kadencji burmistrz Rahnefeld na kwotę 1 miliona zł kiedy to obecna burmistrz była zastępcą i też jest za takie działania odpowiedzialna.My mieszkańcy też będziemy zadawać pytania bo to dopiero może być duża do zwrotu dla gminy.

avatar
~do mieszkańca
09.02.2019 22:31

Tak po prawdzie żadnego procesu nie ma i nie będzie bo to jest wymysł poprzedniczki jako straszak . A co do pozyskania przez poprzedniczkę to też wielkie kłamstwo bo za burmistrza Wardeckiego pozyskiwano znacznie więcej kasy i znacznie więcej inwestowano w miasto , no i inwestycje były na przyzwoitych warunkach mam na myśli o cenach . Gdyby dzisiaj poprzednia burmistrz miała realizować jakieś zobowiązanie w postaci budowli np budynku socjalnego to aż się boję zapytać o cenę tej inwestycji a budżet gminy spłacałby to zapewne latami . Przecież tu widać przekręt żeby zapłacić za parę rurek i kawałek derki tak dużej kasy . Czy ktoś normalny jest w stanie uwierzyć w takie brednie . Nie dość że gmina biedna to jeszcze jest łupiona na kasę . Sprawa nadaję się do prokuratury za niegospodarność i zaniechanie urzędnicze . A co do zapłaty tych czterech tysięcy to może ty mieszkaniec zapłać ze swoich i w ten sposób wspomożesz biedna gminę w potrzebie i w ten sposób podziękujesz poprzedniej pani burmistrz że ta dzielnie walczyła o dotacje i jej realizację w postaci tego " amfiteatru "

avatar
~Oserwator
09.02.2019 22:48

Ale przecież to ogromna kwota ? I co teraz? Cały budżet leży. Zadzwońcie po poradę... Jak o 4 tys jest taka afera.. oj ciekawie będzie...

avatar
~Wyborca
09.02.2019 23:00

To jest naprawdę żenada żeby mówić o 4 tys ktore trzzeba oddać w porównaniu z tak dużą kwota pozyskana dla gminy.Ponadto ta krytykowana wladza poprzednia musiała na samym początku wziąć kredyt 1 miliona na zaplacenie zaległości i bieżące funkcjonowanie i w ciągu roku spłacić.Pani obecna burmistrz jako zastępca też za to podnosiła odpowiedzialność i nie powinna o tym zapomnieć. Dziekujemy poprzedniej wladzy za wiele inwestycji takich jak nowoczesna stacja uzdatniania wody dla polowy mieszkańców gminy bo od 2017 roku dowozona by byla beczkowozami, dwa nowe samochody strażackie, ścieżka rowerowa Jedrzychowice-Gorczyna , park gorczynski, place zabaw, chodniki , klub seniora i remont sali GOK, przychodnia lekarza w Drzewcach, przywrócony posterunek policji, remont USC i pomieszczeń w urzedzie, remont niektórych świetlic wiejskich, remonty w niektorych szkołach, pozyskane tez pieniądze na remont ul.Ogrodowej i na przystań kajakowa w Wyszanowie itp.Ponadto pani skarbnik wraz z pracownikami ziwentaryzowala minie gmine za kilkadziesiąt lat wstecz a powinno być .Gigantyczna pracę wykonano.Potkniecia przy tylu sprawach się zdarzają pracownikom.Za nadzór nad inwetycjami i za przetarg na prace w parku gorczynskim odpowiadał zastepca burmistrza i z pewnością robił to najlepiej jak mógł .Sekretarz takimi sprawami się nie zajmował. Czekamy na co najmniej taką samą ilość zalatwionych pozytywnie spraw a 5 lat szybko minie.Powodzenia

avatar
~do Wyborcy
10.02.2019 09:51

Panie " wyborco " nie rób pan z siebie idioty . To co pan tu wymieniłeś połowa tych rzeczy zostało zrobione nie przez burmistrz tylko w ramach inwestycji państwowych . Poza tym gdybyś pan tak inwestował i budował w takim tempie to zapewne mieszkałbyś pan jeszcze w lepiance .

avatar
~mieszkaniec
09.02.2019 23:01

Dziwię się że nowa Pani burmistrz robi problem że trzeba zapłacić 4 tys zł ale nie umie podziękować poprzedniej wladzy ile pieniedzy pozyskali na tę inwestycję. Lepiej by było żeby przez te 9 lat kiedy rzadziła razem z burmistrzem Wardeckim to tego nie potrafili zrobić dla Szlichtyngowy.Mało tego jeszcze niczym się nie wykazaĺa a bierze maksymalne wynagrdzenie więc poczekamy na wyniki jej pracy.Nie wstyd wytykać 4 tysiące kiedy w sądzie trwa proces o pozew za sprzedane tory z przed kadencji burmistrz Rahnefeld na kwotę 1 miliona zł kiedy to obecna burmistrz była zastępcą i też jest za takie działania odpowiedzialna.My mieszkańcy też będziemy zadawać pytania bo to dopiero może być duża do zwrotu dla gminy.

avatar
~do mieszkańca
09.02.2019 23:27

I trafiłeś mieszkańcu jak kulą w płot. Za tą twoją tak wychwalaną inwestycją tak istotną dla rozwoju gminy nie została pozyskana ani złotówka i jest zagrożenie, że może nie być. Tak więc na razie jest problem 4 tysięcy a za chwilę może być pół miliona! Tak więc jak nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu w sprawach na których się nie znasz i nie masz wiedzy. Za sprzedane przez P. Wardeckiego tory gmina pozyskała ok. pół miliona zł, które w całości zasiliły konto gminy a PKP już się wycofała z połowy roszczeń, bo gdyby były nieprawidłowości Prokuratura Okręgowa a nie Wschowska nie umorzyła by postępowania i nie uznała, że w sprawie sprzedaży torów nie zaszło żadnych nieprawidłowości. Tak więc nie podniecaj się sensacjami głoszonymi przez Elżunie bo to były tylko jej intrygi aby zniesławić Wardeckiego. A wyrok Sądu jeszcze nie zapadł.

avatar
~ktoś
09.02.2019 23:33

Mieszkaniec powtarzasz się hi,hi...

avatar
~@@@!
10.02.2019 08:42

Jak tak się tak dziwisz "mieszkaniec", jak to jest taka żenada "wyborca" TO CO STOI NA PRZESZKODZIE abyście jako tak zwani pseudo obrońcy poprzedniej władzy poszli do Urzędu i sami zapłacili te 4 tyś. złotych !!!. Bo ja również wyborca i mieszkaniec DOMAGAM się od takich piewców uczciwości i honoru broniącego tamtej władzy abyście to uczynili i z własnej kieszeni ratowali jej i własny honor - co nie stać was te 4 tys. złotych zapłacić !!???. Jak nie to jesteście zwykłymi żenującymi dziwiącymi się własnej głupoty !

avatar
~fan
10.02.2019 10:18

Czytając te wszystkie niepochlebne komentarze wobec nowej burmistrz mam wrażenie że pisze te komentarze sama poprzednia burmistrz . No cóż widać że strasznie się nudzi siedząc w swoim domu . To ciekawe że od przegranych wyborów jakoś nie widziałem jej w mieście .

avatar
~do wyborcy
10.02.2019 10:26

tyle nieprawidlowosci przy jednej inwestycji i niby nic sie nie stalo ,pracownik sie pomylil ,to wstyd, no i chyba pani burmistrz jak by sie mniej zajmowala przeciebiorstwem pana Z.T. to by miala wiecej czasu na zajmowanie sie sprawami w Urzedzie.

avatar
~rodzic
11.02.2019 10:45

Ja tak z ciekawości zapytam ile to by kosztował przy tych wycenach i cenach jakie tu zastosowano zwykły rowerek dziecięcy i czy mnie by było stać na niego czy raczej na hulajnogę z drewna ? . Myślę że mnie nie stać by było ani na ten rowerek ani na tą hulajnogę bo cena byłaby zapewne astronomiczna .

avatar
~Anty PiS po
12.02.2019 06:14

Widzę że zw.pl akceptuje tylko komentarze bardziej przychylne pani obecnej burmistrz!Wystawiłem swoją opinię na ten temat2 razy,bez rzadnej obrazy w kierunku p.joli,ale nawet nie raczyli mojego zdania przyjąć.Potwierdzily się moje domysły,he,he.pozdrawiam.

avatar
~Gienia
14.02.2019 00:25

Mam to samo....

avatar
~art
13.02.2019 21:38

A gdzie byli radni poprzedniej kadencji którzy i obecnie ochoczo podnoszą ręce w każdym głosowaniu

avatar
~mieszkaniec
14.02.2019 06:09

Naprawdę wstyd pani burmistrz o tym mówić bo to świadczy o wielkiej malostkowosci. Skoro pozyskane są pieniadze na kwotę ponad 200 tysiecy zl i zrobine cos dobrego dla gminy to wystarczy odjac 4 tys.i rachunek jest prosty na plus.Mieszkancy nie są gluptasami i ciemnoty nie dadzą sobie wcisnąć. Malo tego Drzewce pamiętają jak za pani rządów jako wiceburmistrza i poprzednika nie przyjęliście 1 miliona zł na stację uzdatniania wody dla kilku miejscowosci i pieniądze na świetlicę w Drzewcach od Pana Marszalka Tomczyszyna. My pamiętamy i liczyć umiemy . Proszę nastepnym razem pochwalić się tym ile pani już pozyskala funduszy a nie narzekac ze inni coś zrobili.

avatar
~Krzyś
15.02.2019 09:09

Do "mieszkańca" - forumowiczu …….. tylko w takiej kwestii, gdybym wpłacił Panu wynagrodzenie umówione wynikające z umowy o prace na kwotę 5 tys. pomniejszone o 500zł czyli dalej by Panu pozostało 4,5tys. …….. było to ok. Jeśli wystąpiło niegospodarność z wyraźnego zaniedbania urzędnika państwowego (burmistrza) to nie nazywaj to losem przypadku. Gmina Szlichtyngowa za zaniedbania urzędnicze ( burmistrza) straciła ponad 20 tys. jak do tej pory . Wyraźnie o tym mówi nowa p. burmistrz p. Wielgus.

avatar
~DO/Krzyś
15.02.2019 12:03

OBŁUDA, obłuda, obłuda...... takich jak ty !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl