TworzymyGłos Regionu

reklama

Manifest?
obrazek

Miesiąc temu, 14 stycznia, odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej we Wschowie w okręgu nr 1. Wybory, w których udało mi się zebrać 44 głosy i zająć zaszczytne pierwsze przegrane miejsce.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~pytajnik
17.02.2018 13:43

@Aleksander Ziemek Dzięki za odp na moje pytania. Trochę się rozczarowałem. Zwalanie na bierne społeczeństwo i wskazanie, że Wschowa nie ma szansa na dogonienie reszty jest przejawem typowego malkontenctwa, którego we Wschowie jest sporo Obecny viceburmistrz narzeka na niedobre społeczeństwo, które mu rzuca kłody pod nogi, a były burmistrz nie wierzył w potencjał Wschowy i nie wierzył, że możemy kogokolwiek dogonić w rozwoju, więcej to za czasów byłego burmistrza Sława odskoczyła nam na dobre. Aleksandrze masz ciekawe uosobienie społecznika, który chce rozmawiać i to jest ok, ale wg mnie to obecnie za mało na dobrego radnego. Wykorzystaj swój dyplomatyczny talent by zebrać wokół siebie persony różnych komitetów, różnych poglądów. Ale nie bądź nową twarzą dla starych dziadków, którzy będą stać za Twoimi plecami i dbać o swoje interesy. Widzę, że nasze zestawienia dot. radnych są podobne, odnosząc się do różnić w zestawieniu: - Jacek Kowalczyk - zaangażowanie tej persony wokół afery związanej z Zgitarem wg mnie skreśla tego radnego jaką osobę wiarygodną, - Hanna Knaflewska – Walkowiak - w mojej ocenie radna, która ciągle szuka zwady w radzie, żeńska wersja Krzysztofa Grabki. Aleksandrze serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia, bacznie będę się przyglądać Twoim poczynaniom. EOT Jeżeli, ktoś się poczuł urażony moimi ocenami szczerze przepraszam. :) ps. keep calm and faight for WSH!

avatar
~wyborca
19.02.2018 10:16

Po tym wyniku wyborczym daj sobie spokuj z polityką

avatar
~mm
19.02.2018 16:13

Niepowodzenia są po to, aby je analizować, wyciągać wnioski i działać dalej będąc bogatszym o kolejne doświadczenia. Nie mielibyśmy sukcesów na żadnej arenie gdyby każdy, kto jest dzisiaj mistrzem załamał się po pierwszej porażce.

avatar
~do wyborcy
19.02.2018 11:38

a ja zachęcam, byś nie dał sobie spokoju do czasu, dopóki nie nauczysz się, poprawnie pisać tego słowa.

avatar
~no me
20.02.2018 09:05

Gospodarczo Wschowa jest żadna i jest coraz gorzej. W powiecie, Sława która była grubo poniżej Wschowy, wyprzedziła ją o kilka długości. Miała na siebie pomysł, który konsekwentnie realizuje. Z całym szacunkiem, ale dla takich jak Pan, to w radzie miejsce, ale pod warunkiem, że będzie budżet, z którego można kroić kolejne pomysły, a i to też zdawkowo, pod mocną kontrolą. Póki co rada skutecznie, dzięki Panu podobnym, stopuje rozwój Wschowy. To gremium, służy jedynie wymianie poglądów spotykających się tam osób. Kłócą się o spinacz, kartkę ułożoną w niewłaściwy sposób, albo kwiatek, czy drzewko rosnące w niewłaściwą stronę, a powinni ustalać strategię rozwoju miasta (brzmi śmiesznie -przez łzy- uwzględniając to, kto w tej radzie zasiada). Zarząd miasta stał się zakładnikiem dziwnych stowarzyszeń i nieudolnej "rady miejskiej". Nawet na "sypialnię", jak to Pan ujął w swej wypowiedzi, trzeba mieć pomysł, aby kogoś do niej przyciągnąć. Niestety westchnieniami i kłótniami pieniędzy się nie przyciągnie. A pomysłu na konsekwentnie obrany i realizowany kierunek rozwoju Wschowy, jak nie było, tak nie ma i szkoda, że nie będzie. Gdyby chcieć krótko opisać działanie wschowskiej rady miejskiej, słowami klasyka wygląda na to, że "każdy c..j, na swój strój".

avatar
~do powyższego
20.02.2018 14:12

niestety tak słabej rady jeszcze nie było. Zero współpracy, pomysłów i tego typu rzeczy. Tu trwa swoisty konkurs, kto komu bardziej dołoży. Opozycja wprost tragiczna. Nawet były włodarz nie podniósł jej poziomu. Niestety.

avatar
~szef analizy
20.02.2018 16:46

Rada Miasta jak rada miasta. W poprzedniej kadencji jak było ? Nie przypominam sobie jakiś pomysłów itp. Może dlatego, że od tego jest sowicie opłacany burmistrz i jego pracownicy. Od radnych oczekuję, że będą spierać się z władzą, a nie sprzedawać się za stanowiska lub pyskować jeśli się straciło stanowiska.

avatar
~no me
21.02.2018 09:00

Rada w kontrze do zarządu miasta ? Dziwne podejście, ale takie właśnie jest w Wschowie. Skutki jak widać. Zarząd powinien przekonywać do swoich posunięć i wskazywać profity, które dzięki temu co robią otrzymuje miasto i jego mieszkańcy. Tyle teorii. Praktycznie w Wschowie wygląda to tak, że radni nie potrafią wznieść się nad poziom prywatnych animozji i krytykują wszystko, co zaproponuje adwersarz i vice versa. Przy takim natłoku"nawiedzonych" mędrców, nie da się zrealizować niczego. Rajcy, gdyby przyszło Wam w taki sposób kierować firmą, to wolę nie myśleć... A takie zadanie podjęliście.

avatar
~do szefa analizy
21.02.2018 08:10

masz trochę racji co do rady, ale jednak uważam, że "do powyższego" jest bliżej istoty tego gremium. Rozejrzyj się po innych samorządach a przyznasz mi rację. Pamiętasz radnych Grzyba, Mazura? No ale to zupełnie inna półka, nawet pod względem ubioru. wbrew pozorom bardzo ważnej rzeczy.

avatar
~mm do "no me"
21.02.2018 10:24

Mogę się zgodzić co do tego, że kontra dla samej kontry burzy relacje. Moim zdaniem "leży" komunikacja na poziomie: burmistrzowie - rada. Za mało szacunku, za mało zdrowej dyskusji. To naturalne, że nie wszyscy będą mieć takie samo zdanie. Sztuka polega na tym, aby umieć swoje stanowisko uargumentować nie obrażając osoby, z którą się rozmawia. Trzeba się też nawzajem umieć słuchać, a z tym jest problem po obu stronach.

avatar
~no me
22.02.2018 09:22

Zgadzam się. Kwintesencją powinno być wypracowanie jednego stanowiska. Jeśli nie to siedzimy do bólu...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl