TworzymyGłos Regionu

reklama

Wynagrodzenie Elżbiety Rahnefeld bez zmian
obrazek

Radni Rady Miejskiej w Szlichtyngowej nie mieli możliwości zadecydować o wysokości wynagrodzenia Elżbiety Rahnefeld w trakcie ostatniej sesji. Wcześniej pani burmistrz wycofała projekt stosownej uchwały.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Adaś
29.11.2016 14:17

Do Błażeja Rajmana - Witam Pana , stał się Pan w 1/2 "bohaterem " ostatniej Sesji , zainicjował Pan jednostronny opór wspomagany przez Pana przewodniczącego RMiG Szlichtyngowa, chyba zainspirowaliście prawdziwe "dobre zmiany" ? Jestem przekonany , że Pan , p. Denesiuk , p. Baraniak itp. jesteście już dużo dalej od tych "obecnych" rządzących , ten obecny establishment całkowicie się skompromitował i ośmieszył, został moralnie zdegradowany ......... a pozostało im już tylko "cmokanie" . Styl tej Sesji , jej tematyka, jej argumentacja i "ICH" zasługi wniesione jakoś nie wielu przekonało radnych (tylko 5) więc Gmino Szlichtyngowa - masz jeszcze "kręgosłup" , masz rdzeń do nowych Wyborów na 2018, który nie jest "skorumpowany" uściskiem strachu, głupoty i haniebnego materializmu . Obecni prominenci zostali poważnie ostrzeżeni, ludzie mają coraz większą świadomość i poczucie swojej mocy, nie dają się otumanić , bezwzględnie oszukiwać obietnicami w zamian za dawanie im (burmistrz) stawek niebotycznych. Obietnice wyborcze już dawno zwietrzały , więc Wy radni ( niestety nie wszyscy, .......chyba nie każdą córkę tatuś popychał "kolanem" ?) , Pan p. Błażeju , stajecie się nową demokracją tej gminy . Wy chyba jeszcze nie zdajecie sobie sprawę co w wczoraj się stało ? w głowach Wyborców pozmienialiście szuflady , ludzie już uwierzyli, że ta burmistrz jest "reliktem" . Adaś

avatar
~Błażej Rajman
29.11.2016 14:50

Nie tylko o podwyżce. Były punkty o podatkach oraz o kosztach wody i ścieków.

avatar
~Rex
29.11.2016 15:02

Tylko trzeba by się dowiedzieć dlaczego ci radni byli za podwyżką oni nic bezinteresownie nie robią ciekawe czy gdyby nie cieple posadki czy by tak murem stawali za tą podwyżka. Własne matki by sprzedali!!!!

avatar
~Wyborca
29.11.2016 15:16

Czy może ktos podać imienne wyniki głosowania ?

avatar
~Mieszkaniec
29.11.2016 15:16

Elżbieto ! Elżbieto! cóż to za porażka ? cóż to za arogancja? cóż to za rządy? kto jeszcze będzie chciał kiedykolwiek z wami współpracować ? myślę że wznowiona komenda to nie wszystko co oczekiwaliśmy !

avatar
~Błażej Rajman
29.11.2016 15:51

@Adaś. Witam Panie Adamie, dziękuję za włączenie się do dyskusji. Chciałbym odnieść się do wcześniejszych komentarzy: "Może oni (radni) niech się zrzekna połowę swojego wynagrodzenia niech przeznaczą na jakiś cel na przykład plac zabaw dla przedszkola tam rodzice zbierają już chyba trzy lata" Pragnę zauważyć ze lipcu na sesji mogliśmy usłyszeć jaka to ciężka jest sytuacja finansowa gminy i że grozi nam likwidacja funduszu sołeckiego (164 110,62 zł), w chwili obecnej został przedstawiony projekt uchwały o podwyżkę, analizując projekt budżetu jaki otrzymaliśmy zaobserwowałem wzrost wynagrodzeń osobowych pracowników o blisko 40 000 zł. Uważam, że te pieniądze można lepiej zainwestować, chociażby na plac zabaw. Tym samym zawnioskuję o wpisanie powyższego do budżetu na rok 2017.

avatar
~do mieszkańca
29.11.2016 15:58

Nikomu ta komenda nie jest potrzebna ! Tu potrzebne są remonty kamienic , dachów, nowe lampy , nowe drogi , wszystkie elewacje, a gdzie nowe firmy , gdzie p. Rahnefeld pieniądze z UE , dlaczego pani kłamała , że to wszystko zrobi ? Za co dla pani podwyżka, Rada Miasta musi pani obniżyć wynagrodzenie.

avatar
~see
29.11.2016 16:45

cóż mieliśmy być gminą mlekiem i miodem płynącą a jesteśmy gminą śmiechem i płaczem konającą. zmarnowaliście dorobek gminy z ostatnich 12 lat- pani burmistrz jej kłamstwami i mataczeniem, a sekretarz chorymi niespełnionymi w Głowie ambicjami.

avatar
~Adaś
29.11.2016 17:36

Ad. Błażej Rajman - tym samym potwierdził Pan moje uwagi, proszę zapamiętać,..... wystarczy być uczciwym i kontynuować ten kierunek "walki" z p. Rahnefeld. Piszę walki , bo Ona to w taki sposób odbiera , jesteście od teraz wielkimi jej konkurentami, Pan i Przewodniczący . Nic z tego , od wczoraj lud się odwrócił od hipokryzji , Ci biedni ludzie nie chcą być pomiatani . Pan , takie było radnego prawo, wyznaczył nowy standard , gratuluję . Życzę dużo cierpliwości, jestem przekonany , że już w 2018 Wyborcy za Waszym działaniem odpoczną i wprowadzicie normalność. Wszyscy Was wspierają. Adaś

avatar
~Mieszkaniec gminy
29.11.2016 17:43

Za Blazejem byl radny Baraniak, Sladewski, Szymanski i jeszcze jedna osoba. Reszta za panią Burmistrz. Tak juz drodzy wyborcy wiecie jak sytuacja wyglada i na kogo głosować

avatar
~duzers
29.11.2016 18:46

Pani burmistrz obiecywała gruszki na wierzbie i tak to pozostanie. Nic nie będzie zrobione. A posterunek czynny tylko w godzinach ,a powinien być czynny 24h. Jak już został wskrzeszony bo tak po co. jeszcze jedno nasza mieścina cofa się z rozwojem,sąsiad za miedzy lepiej się rozwija patrząc na wioskę Wilków. A u nas w całej gminie zastój. A radni nie wszyscy ale większość jak marionetki

avatar
~Krokodyl
29.11.2016 19:27

Pani Burmistrz czy jeszcze są pytania? czy jest o czym rozmawiać? lepiej się wycofać ,podziękować i zrezygnować z czegoś na czym się nie zna!

avatar
~Do wiekszosci komentatorow
29.11.2016 20:41

przepraszam bardzo ale radni nie powinni być ani za p.Błażejem ani za p. Burmistrz tylko za dobrem gminy. Radni nie głosowali za podwyżką dla pani burmistrz że tak po nich jeżdzicie . Większość radnych była przeciw podwyżce dla pani burmistrz a jesli chciała wycofać wniosek to oznaczało że podwyżki nie będzie i to było najważniejsze. A szkoda że komentatorzy nie zauważyli tego że rada nie przyjęła podwyżki wody jakoś wam ten temat nie leży na sercu?. Szukacie tylko sensacji . przed sesją pisaliście jak to macie przyjsc na sesje i wygwizdać panią burmistrz jakoś wam zabrakło odwagi i nie było nikogo. najlepiej krytykować i nic nie robić do tego anonimowo. Wstyd!!!

avatar
~do do większości komentatorów
30.11.2016 00:07

Widać, że w ogóle nie znasz tematu o czym piszesz. Burmistrz chciała wycofać wniosek jak jej doniesiono, że wniosek nie przejdzie. Ale ty tłumaczysz to tak samo jak eksperci prawni gminy / sekretarz i adwokat/. Wniosek ujęty był w porządku obrad i jego "wycofanie" stanowiło wniosek o zmianę porządku i tu już rada musiała przyjąć go bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady tj. min. 8 głosami "za". Tak dobrze więc tłumaczył P. Błażej. "Powiem tak.."sam fakt złożenia takiego wniosku przez burmistrz, swiadczy tylko o tym, że tej Pani chodzi tylko o pieniądze a nie o dobro gminy. Cały czas pluła na poprzednika, iż nie ma pieniędzy a tu nagle podwyżka pensji. Mówisz o przyjściu na sesję, ta kobieta jest tak mściwa , że wykorzystała by wszystkie środki i możliwości aby zemścić się na osobach przy każdej możliwej sposobności. Nie ważne czy to jest bezpośrednio osoba, która nie akceptuje działań burmistrz czy ktoś z kręgu rodziny nie mający nic wspólnego z tymi działaniami. Proszę zobaczyć , walczyła z Panem z Osowej a skutki ponosi Pani Jolanta, tylko dlatego, że jest siostrą. Dlatego należałoby pomimo negatywnych przykładów z sąsiednich gmin podjąć działania w sprawie referendum. I tu postawa radnego Błażeja jest bardzo pozytywna bo w końcu spostrzegli i ocenili prawdziwe oblicze burmistrz.

avatar
~ZEB
30.11.2016 01:59

Za tym nawiedzonym ,, Adasiem " to pewnie kryje się jakiś sfrustrowany, który nie załapał się do koryta i opowiada brednie.

avatar
~Do przedmowcy
30.11.2016 05:16

Piszesz że burmistrz jest msciwa więc fakt że radni zagłosowali przeciw podwyżce wody wystarczy żeby się mscic . Jeżeli taka jest burmistrz to jeżeli radni by się bali placilbyś dużo więcej za wodę a oni byli przeciw . Chodzi o to ze tego nikt nie zauważył jakby nie było tematu . Więc nie jest tak ze tylko to głosowanie pokazało "oblicze radnych" . Jeżeli doszło by do głosowania na temat podwyżki i radni zagłosowali za wtedy możecie ich krytykować . Ja się cieszę że nie ma podwyszki pensji a przede wszystkim wody bo tu radni pokazali że się nie boją i jednak nie są marionetkami jak piszecie.

avatar
~Jaka praca taka płaca
30.11.2016 06:27

Teraz tą decyzję nalezy do SKO albo do organów wojewody. Niech wreszcie zrobią porządek z nieporządkiem w gminie. No i ta kancelaria to jest totalna porażka. Jak ona trafiła "na żerowisko " do Wschowy i Szlichtyngowy , kompletni dyletanci i amatorzy. A przecież Rahnefeld jak hasała po wsciach przed wyborami to opowiadała że z wykształcenia jest prawnikiem studiowała razem z Astem.

avatar
~ekspert
30.11.2016 07:40

Co do podwyżek cen wody i ścieków to i tak wejdą w życie z dniem 1 stycznia na mocy art. 24 ust. 8 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę. Także mieszkańcy nie maja się z czego cieszyć. Zmieni się tylko podstawa prawna.

avatar
~do do przedmówcy
30.11.2016 08:08

Dalej n ie wiesz o czym piszesz. Cieszysz się, że nie ma podwyżki wody ale z tą kwestią to występuje ZGKM, któremu na pewno braknie na utrzymanie i wtedy rada będzie musiała dać dotację.To, że pieniędzy brakuje to również poniekąd za przyczyną burmistrz bo kazała na oczyszczalni zatrudnić wysokiej klasy specjalistę od wodociągów i kanalizacji. Piszesz o obliczu radnych, dobrze ze się po części ruszyło myślenie. Na poprzedniej sesji wojewoda skierował skargę na działalność burmistrz pochodzącą od przedsiębiorcy a poprzedzona została orzeczeniem samorządowego kolegium odwoławczego w Zielonej Górze, które jest instancją wyższą od burmistrza gdzie stwierdziło, że postępowanie jest prowadzone z " Rażącym naruszeniem prawa" a kancelaria przygotowała radnym odpowiedź , iż skarga jest nie niezasadna i rada podjęła taką uchwałę. Więc gdzie my jesteśmy? Tu właśnie radni a zwłaszcza z kręgu burmistrz pokazali swoje oblicze.

avatar
~do poprzednika
30.11.2016 08:13

Masz rację z tym "żerowiskiem". To trzeba mieć szczęście by trafić na tak pobłażliwego pracodawcę. Przegrywamy, a on nadal sowicie płaci. No tak, bo nie ze swoich.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl