TworzymyGłos Regionu

reklama

Koło Gospodyń Wiejskich „Pasja” świętuje 5 lat działalności

Piątek, 01 marca 2024 o 02:00, aktualizacja Piątek, 01 marca 2024 o 02:08, autor: 0
Koło Gospodyń Wiejskich „Pasja” świętuje 5 lat działalności

W małej miejscowości Radzyń, położonej w Gminie Sława, grupa niezwykle aktywnych kobiet, skupionych wokół charyzmatycznej Henryki Zaremby, udowadnia, że energia i pasja nie mają wieku. Koło Gospodyń Wiejskich „Pasja” obchodzi wkrótce swoje piąte urodziny, a jego członkinie - 42 kobiety i 7 mężczyzn - mogą pochwalić się szeregiem osiągnięć, które mogłyby być inspiracją dla wielu.

Od pomysłu do realizacji

Założone przed pięcioma laty, Koło niezwykle prężnie włącza się w życie społeczne, udowadniając, że nawet „krótki” staż może przynieść znaczące efekty. Jego członkowie nie tylko biorą udział w konkursach, imprezach i akcjach dobroczynnych, ale również skutecznie pozyskują granty na swoją działalność. Trudno znaleźć tydzień, w którym Koło nie byłoby zaangażowane w jakieś przedsięwzięcie.

Wspólne spotkania pełne ciepła

Ostatnie spotkanie członkiń Koła, które odbyło się 24 lutego, miało nieco inny, bardziej kameralny charakter. Panie zebrały się przy kawie i domowych wypiekach, by wspólnie spędzić czas i porozmawiać. Rozmowy dotyczyły nie tylko nadchodzącego Święta Kobiet, ale również przygotowań do uroczystego świętowania piątych urodzin Koła.

Więcej niż zwykłe koło gospodyń

Członkinie KGW ”Pasja” podkreślają, że ich wspólne działania to coś więcej niż tylko okazja do spotkania. To szansa na aktywne spędzanie czasu, dzielenie się pasjami i wzajemne inspiracje. Jak mówią: „Lepiej razem spotykać się i działać, niż siedzieć w domu przed telewizorem lub telefonem w ręku”.

Fot. Od lewej: Lukrecja Respekta, Alfreda Baron, Dorota Kołodziejczak, Bronisława Bibik i Henryka Zaremba.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl