TworzymyGłos Regionu

reklama

Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalewianki” zajęło I miejsce w Województwie Lubuskim

Wtorek, 12 kwietnia 2022 o 11:43, aktualizacja Wtorek, 12 kwietnia 2022 o 12:04, autor: 3
Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalewianki” zajęło I miejsce w Województwie Lubuskim

Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalewianki” w Kowalewie zgłosiło się do II edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP przesyłając kartę zgłoszeniową oraz krótki filmik prezentujący swoją działalność.

Miło nam poinformować, że decyzją Komisji Konkursowej, której obrady odbyły się 8 kwietnia br., „Kowalewianki” zajęły I miejsce w swoim regionie w etapie wojewódzkim II edycji ww. konkursu i będą reprezentować Województwo Lubuskie w finale etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 25 czerwca br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. 

Tematem przewodnim finału będą „Ostatki w polskiej tradycji”. Dziesięcioosobowa reprezentacja KGW „Kowalewianki” zaprezentuje stoisko z produktami regionalnymi składającymi się z 2 potraw słodkich, 3 potraw wytrawnych oraz przedstawi inscenizację nawiązującą do tradycji ostatkowych.

Zakwalifikowanie się do finału to wspaniały sukces dla Koła i motywacja do dalszego działania. Udział w projekcie na szczeblu wojewódzkim dostarczył Paniom wielu pozytywnych wrażeń i emocji, których będzie jeszcze więcej podczas przygotowań i udziału w finale centralnym. Wspólne działanie i wysiłki przyniosły wspaniały efekt.

Serdecznie gratulujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Kowalewianki” tak ogromnego sukcesu i cieszymy się, że Koło z terenu Gminy Szlichtyngowa reprezentować będzie Województwo Lubuskie podczas finału II edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Trzymamy kciuki! Powodzenia w finale!

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Mieszkanka
12.04.2022 19:59

Gratulacje

avatar
~Karyna
12.04.2022 21:17

Są również inne prężne wioski Siedlnica, Łysiny, ale..... Wiadomo kto stoi za tym sukcesem ?! Dyrektor KOWR pochodzi z Kowalewa.

avatar
~Kowalewo
13.04.2022 16:09

Tak się składa, że inne koła z naszego regionu nie wzięły udziału w konkursie. I niestety pani o której wspomniano nie brała udziału w ,,przydzielaniu,, miejsca. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl