TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejny remont drogi powiatowej

Poniedziałek, 26 lipca 2021 o 15:31, aktualizacja Poniedziałek, 26 lipca 2021 o 15:33, autor: 0
Kolejny remont drogi powiatowej

Rozpoczyna się remont ulicy Dworcowej w Szlichtyngowej wraz z budową nowych chodników. 23 lipca 2021r. podpisałem umowę z wykonawcą zadania firmą Drogtranz z Góry.

Koszt realizacji inwestycji pn. „Remont nawierzchni jezdni bitumicznej oraz remont istniejących chodników w pasie drogi powiatowej nr 1007F w miejscowości Szlichtyngowa – ul. Dworcowa” wyniesie 474 341,87 zł brutto.

Zadanie to zostanie sfinansowane z pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wsparcia Gminy Szlichtyngowa w kwocie 54 532,00 zł i budżetu Powiatu.

Zakres prac obejmie m. in. wymianę istniejącej nawierzchni asfaltowej na nową, remont chodników wraz ze zjazdami, odnowienie istniejącego przejścia dla pieszych oraz budowę nowego, wykonanie nowego oznakowania odcinka drogi oraz regulację i wymianę pokryw studni kanalizacji sanitarnej, telekomunikacyjnej, wodociągowej i deszczowej.

Wykonawca zrealizuje zadanie w terminie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

To kolejna inwestycja drogowa w tej kadencji i kolejny etap prac nad poprawą bezpieczeństwa drogowego mieszkańców naszego regionu.

Starosta Wschowski

Andrzej Bielawski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl