TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejne znalezione niewybuchy

Piątek, 25 marca 2011 o 13:03, autor: 0
Kolejne znalezione niewybuchy

To już kolejny znaleziony w tym roku na terenie powiatu wschowskiego niewybuch .W lesie, w okolicach miejscowości Buczyna odnaleziony został pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

O znalezisku policjantów w środę rano poinformował leśniczy. Niewybuch wykopany został podczas sadzenia lasu. Na miejsce udał się funkcjonariusz z Nieetatowego Zespołu Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który stwierdził, że pocisk pochodzi z okresu II Wojny Światowej i stwarza realne zagrożenie wybuchem. Pocisk o wymiarach 80x25 cm zabezpieczył patrol z Jednostki Wojskowej w Głogowie. To nie jedyny przyjazd żołnierzy na teren powiatu gdyż dzień wcześniej gospodarz wykonujący prace polowe wyorał skorodowany granat ręczny na polu w okolicy miejscowości Gola. Jak się okazało znalezisko również stwarzało realne zagrożenie wybuchem. Żołnierze z JW w Głogowie, zabezpieczone niewybuchy i zdetonują je podczas poligonu Policja przypomina aby przypadku znalezienia jakiejkolwiek niewybuchów, zachować szczególne środki ostrożności, nie dotykać niebezpiecznych znalezisk, nie ruszać i nie próbować ich przenosić. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić Policję.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl