TworzymyGłos Regionu

Kolejne rekordowe dofinansowanie dla Powiatu Wschowskiego!

Poniedziałek, 30 maja 2022 o 13:51, aktualizacja Środa, 01 czerwca 2022 o 23:41, autor: 16 1556
Kolejne rekordowe dofinansowanie dla Powiatu Wschowskiego!

Kolejne środki trafiły do naszego Powiatu. W drugiej edycji rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych pozyskaliśmy 15 000 000,00 zł - informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Środki przeznaczone będą na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych nr 1009F i 1010F. Uznaliśmy, że przebudowa tych dróg jest jedną z najpilniejszych w Powiecie Wschowskim. Poprawa bezpieczeństwa, dostępności i stanu technicznego infrastruktury drogowej to dla nas priorytet.

Przebudową zostanie objęty odcinek od skrzyżowania drogi powiatowej w kierunku Goli do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Konradowo. Ten fragment drogi często stanowi alternatywę dla kierowców dla zatłoczonej drogi krajowej nr 12 na trasie Wschowa- Głogów a jej stan techniczny stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu.

Pracami zostanie objęty również odcinek drogi powiatowej biegnący od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w miejscowości Górczyna do końca miejscowości Zamysłów. Ważną częścią tej inwestycji jest budowa ścieżki rowerowej oraz przebudowa mostu nad Rowem Krzyckim. Fatalny stan techniczny tego obiektu w niedługim czasie ograniczyłby możliwość transportu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton, co mocno skomplikowałoby funkcjonowanie okolicznych przedsiębiorców, rolników a także firm świadczących usługi w zakresie przewozów pasażerskich.

To potężne wsparcie finansowe, dzięki któremu zrealizujemy nasze plany. Jest to możliwe dzięki wielkiemu wsparciu Posła na Sejm RP Pana Marka Asta, który dostrzega nasze potrzeby i aktywnie wspiera wszystkie działania – podkreśla Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Źródło: Powiat Wschowski

Foto: LUW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~zza winkla
30.05.2022 15:51

Cały artykuł został °zepsuty° ostatnim zdaniem. Po co ta nadinterpretacja i stawianie wartości posła które my sami wiemy jakie jest.

avatar
~Zen
30.05.2022 16:05

Potężne wsparcie dla Wschowy przy współudziale posła w kwocie 1.5mln - super. Sława bez wsparcia 10mln - też super. Ale zastanawia p. starosto, może następnym razem już bez tego wspierania?

avatar
~Gekon
30.05.2022 16:47

Pięknie!

avatar
~Pszczółka
30.05.2022 17:21

Brawo

avatar
~Tara
30.05.2022 18:18

Doceniam.

avatar
~Autor.
30.05.2022 20:27

Czwarta droga powiatowa w okolicy zamieszkania pana starosty z dofinansowaniem... Brawo - a kiedy coś w rejonie Wschowy a nie w gminie Szlichtyngowa?

avatar
~Urszula Chudak
30.05.2022 21:13

Również nie rozumiem, za jakie wsparcie Panu Posłowi dziękuje Pan Starosta? Przecież to oczywiste, że środki z Polskiego Ładu są przyznawane bardzo transparentnie, kryteria ich podziału są jasne i nie ma tu znaczenia, czy włodarz jest z prawej, lewej czy ze środka sceny politycznej. Nieprawdaż?

avatar
~to ja
30.05.2022 22:01

czyżby? Powiat 15 mln, gmina Sława 10 mln, gmina Szlichtyngowa 6 mln, a gmina Wschowa - ledwo 3 mln, Duże znaczenie ma włodarz, i to widac po podziale środków. Mniejsze gminy dostały o wieeele wiecej niż Wschowa przy rządach obecnego burmistrza.

avatar
~LubuDubu,ŁubuDubu !!!
31.05.2022 07:29

Mój Boże !!!!. Na co dzień NBP łupie nas na TOTALNYM OPROCENTOWANIU KREDYTÓW, Obajtek na NIEWOBRAŻALNYCH PODWYŻKACH CEN PALIWA, TONA WĘGLA sięga już ok, 3 tysięcy złotych , nie wspomnę o TOTALNYCH PODWYŻKACH GAZU, ENERGII i TOTALNYCH PODWYŻKACH ŻYWNOŚCI , a poseł tej władzy przyjeżdża sobie JAK GDYBY NIC !!!!!! i URZĄDZA POKAZÓWKĘ PARTYJNĄ z tak zwanym "tekturowym" przekazaniem pieniędzy !!!!!!. Mój Boże jakie to żenujące i upokarzające mając na uwadze tą pazerność tej władzy !!!!!. A co pan poseł powie o ; - windach dla niepełnosprawnych, o milionach mieszkań, o tysiącach mostów i wiaduktów, o darmowych lekach dla seniorów, o kolejkach w szpitalach, o pomocy dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, o tych aferach tego ich rządu i kolesiostwa politycznego w obsadzaniu stanowisk w Prokuraturach, Sadach, Spółkach Skarbu państwa ??????....... Łatwo jest rozdawać nie swoje pieniądze i strzelać sobie FOTKI !!!!. Przypominam, że po upadku premiera Włoch Silvia Berlusconiego ICH NOWA WŁADZA DOMAGA się za Aferę " Bunga Bunga " milionowego odszkodowania - można można nie uczciwą władzę rozliczyć !!!!!!. Panowie nie ośmieszajcie się tymi pieniędzmi ; TO NAM MIESZKAŃCOM BEZ WASZEJ ŁASKI PO PO PROSTU NALEŻY jak innym Gminą i Powiatu naszego Kraju !!!!!!. To są nasze pieniądze a nie wasze !!!!!!!. Pan Bóg to wszystko widzi i kiedyś przyjdzie taki czas , że ............ !!!!!!!.

avatar
~Wow!!!!
31.05.2022 07:39

Co za pokazówka !!!!. Dziwnym trafem poseł pisu akurat znajduje czas na fotki w naszym mieście aby się pokazać nie z inicjatywy Nas i Dla Nas, ale czyni to w formie, a la kampanii przedwyborczej na Nasz koszt i Koszt całego Suwerena RP !!!!!. Dziwnym trafem czyni nam łaskę, ze tego artykułu nie zablokowali tacy byli pewni, że za ta ich pokazówkę ich może - może ich pochwalimy!. Ale, szanowni Rodacy za co tu kogoś chwalić jak ten ktoś daje Nam nasze pieniądze - pieniądze ciężko zapracowane przez naszych rodziców i bliskich bez premii w kwotach ponad 30 tysięcy złotych tak jak to "ONI" potrafili sobie dać bez naszej wiedzy za tak zwany "ICH PISOWSKI ŁAD" !!!!!!!. Brawo za odwagę i cynizm !!!!. Spotkamy się przy urnach wyborczych ---- @.pl.

avatar
~FWS
31.05.2022 09:13

I na koniec troche wazelinki trzeba dać ...

avatar
~KOLSIOSTWO+
31.05.2022 10:13

Na Miłość Boską, czy JEST jeszcze ktoś w Naszym Powiecie i Mieście co w to wierzy ???. A ja od casu zdania matury uważałem, że NAM SIĘ TO PO POROSTU NALEŻAŁO i NALĘZY !!!!, że nie ma w krajowej gospodarce i finansach kogoś takiego jak " partyjnego Św. Mikołaja" ??? - !!!!!. A co poseł - przewodniczący Komisji Sprawiedliwości Polskiego Sejmu powie nam w temacie, który jest w jego kompetencji, a nie finanse kraju w sprawie DŁUGICH OCEKIWAŃ - WIELOLETNICH na ROZPRAWY w Sądach Karnych, Cywilnych, Administracyjnych ( po 5 - 6 lat oczekiwać ) ????. A miało być tak ślicznie, tak ładnie i artystycznie, a tu TOTALNA KLAPA jak z tym ich " Ładem" !!!!!!!!. Tu jakoś na forum u i MiG Wschowa nie widzimy fotek z udziałem naszych posłów i starosty !!!!!!!.

avatar
~Mieszkaniec
31.05.2022 14:43

Wolsztyn 50 mln, Gostyń 88 mln ! Jakie Oni mają szczęście, że nie posiadają takiego AS(t)A !

avatar
~Masakra !!!
31.05.2022 18:40

Swój swojemu da zawsze. Reszta niech się buja. Panie Starosto, sprzedał Pan swoją skórę, duszy Pan nie ma. O sercu nie wspomnę. Nie jest Pan starostą powiatu, tylko macką PiSu.

avatar
~Do powyżej
31.05.2022 20:11

Każdy z poważnie myślących już dawno jest w tym przekonaniu. "Aby do wiosny " i zmiana, koniec obłudy.

avatar
~zza winkla
01.06.2022 16:26

Najsmutniejsze jest to, że za to działanie ta osoba zostanie wynagrodzona pod tytułem - start/kwalifikacja do parlamentu UE. Tak, tej tak znienawidzonej przez PiS. Po co? Pytanie retoryczne, aż boli w pięcie, czysta obłuda.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl