TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejne drogi na Zaciszu zostaną utwardzone

Czwartek, 06 października 2022 o 16:05, aktualizacja Czwartek, 06 października 2022 o 16:41, autor: 11
Kolejne drogi na Zaciszu zostaną utwardzone

Dwie oferty wpłynęły w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegającego na utwardzeniu dróg na Zaciszu. To kolejna inwestycja w tej części miasta. Wcześniej wykonano sieć wodociągową i kanalizacyjną oraz utwardzono część ulicy Szwedzkiej i Belgijskiej.

Przypomnijmy, że zabudowa północnej części osiedla Zacisze postępuje od kilku lat. W 2016 roku zmieniono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Pierwsi mieszkańcy zajęli swoje nowe domy pod koniec 2019 r. Od tego czasu sukcesywnie przybywa nowych budynków.

Zmartwieniem mieszkańców od początku był dojazd do posesji. Działki, na których powstały domy były wcześniej gruntami rolnymi. Na jakość dróg dojazdowych wpłynął również ciężki sprzęt używany do budowy domów. Problem można było przewidzieć.

W ubiegłej kadencji podjęto decyzję o otwarciu na inwestycje mieszkaniowe północnej części osiedla Zacisze, nie przygotowując zupełnie tego terenu - zaznacza burmistrz Konrad Antkowiak.

Odpowiadając na potrzeby mieszkańców, Gmina Wschowa rozpoczęła budowę kolejnych dróg tymczasowych. Utwardzone zostaną:

- dalsza część ulicy Belgijskiej, od skrzyżowania z ul. Niemiecką do skrzyżowania z ul. Austriacką
- ul. Niemieckiej,
- ul. Holenderskiej,
- ul. Bułgarskiej.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, aktualnie rozpoczął się proces ich oceny i sprawdzenia wymogów formalnych. Wykonawca będzie miał 60 dni na zrealizowanie zadania od dnia przekazania placu budowy.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~asd
06.10.2022 22:30

mieszkańcy z własnej kasy zapłacili za kanalizację?

avatar
~:)
07.10.2022 17:59

No niestety

avatar
~Tomasz
06.10.2022 22:51

Na jakoś dróg dojazdowych nie wpłynął ciężki sprzęt, a pracę związane z budową sieci kanalizacyjnej, za którą płacili mieszkańcy, pomimo że to zadanie gminy.

avatar
~Ja-Ty-My-Wy-i-oni+
07.10.2022 08:19

Szanowni - Ja,Ty,My,Wy i oni+ !, pamiętacie te ich tzw. KARTOOWE PIENIĄDZE co to ich władza wykorzystując każdorazowo czas przed kampanijny wręczała objeżdzając całą partyjną świtą nasze Gminy i Powiaty wręczali lokalnym wójtom, burmistrzom wg jakiegoś tam ustalonego ich KLUCZA ?????. Pytanie ; - gdzie są te nasze pieniądze, bowiem to były nasze - Suwerena pieniądze???. - Czego ich teraz nie ma do takich właśnie-inwestycji!!!!!!. GDZIE TE KARTONIKOWE-pieniadze ????.

avatar
~Widzę
07.10.2022 09:51

Nasuwa mi się tylko pytanie - dlaczego te drogi nie są naprawiane od początku? to znaczy od strony miasta przy sali gimnastycznej SP. Tutaj zaczynają się te dziury i później są w każdym kierunku na każdej drodze. zacząć od sali i naprawiać je w głąb osiedla, a w tej chwili są naprawiane od końca po bokach a i tak każdy żeby dojechać do swojej posesji zaczyna od rajdu terenowego.

avatar
~Hen
07.10.2022 17:58

Jeśli to będzie zrobione jak te już wykonane, to w zasadzie strata pieniędzy. Naprawdę myślę czasami czy nas faktycznie stać na wykonane byle jak działania, poktkrych za dwa lata nie będzie śladu? Czy ktoś z miasta robił odbiór tej pracy?

avatar
~Dramat
08.10.2022 09:48

To jakieś kpiny. Sercem Zacisza jest ulica Zacisze, która została pominięta w planach.

avatar
~Hen
08.10.2022 10:26

Ale Park będzie ładny, a ulice to problem mieszkańców. Niestety tak to wygląda

avatar
~Zaciszanin
08.10.2022 10:55

Jakim kryterium kieruje się Pan burmistrz, że naprawia najmłodsze ulice na obrzeżach osiedla, a pomija ulice prawie w pełni zabudowane- mam na myśli ul. Zacisze.

avatar
~DO POWYŻEJ!!!
09.10.2022 07:13

Jak widzisz - jeśli nie widzisz - Szanowny Pan Burmistrz działa jawnie, bez nadmiernych fotek się publikuje, czyli działa publicznie i nie blokuje swoich informacji !!!! > jest prawdziwym szefem Naszego Miasta i poddaje wszystkie swoje decyzje do publicznej wiadomości bez CENZURY . byś taki jak ty i ja i wszyscy mogli się do tego odnieść !!!!! > TO JEST PRAWDZIWA DEMOKRACJA !!!!!< W przeciwieństwie do starosty Naszego Powiat€ z nadania " pseudo" koalicji pis + psl + resztka radnych powiatu ( czego nie uświadczysz na szceblu krajowym ) .....jak widzisz i czytasz swoje sensacje finansowe ogłasza albo w postaci " kartonikowych czeków " _ pieniędzy wyimaginowanych , albo artykułów z fotką - w tym przypadku z premierem informując nas o pieniądzach Suwerena - czyli naszych w liczbach OKOŁO !!!!! OKOŁO!!!! z zakazem ( cenzurą) do niemożliwości naszego odniesienia się do tego !!!!!!. To jest demokratyczne działanie lokalnego samorządowca z powiatu ??????. Szok !!!.

avatar
~MD
20.10.2022 16:40

A tak propo pytanie do władz kiedy zaczynamy pracę bo my znowu toniemy ??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl