TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejne derby z udziałem Korony

Piątek, 19 sierpnia 2011 o 14:01, autor: 0
Kolejne derby z udziałem Korony

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 na nowo wyremontowanym boisku w Szlichtyngowej dojdzie do derbowego pojedynku miejscowego Orła i Korony Wschowa. Dla gospodarzy będzie to pierwszy po dwuletniej przerwie mecz u siebie, dla gości drugie już w tym sezonie derby.

- To są dla nas bardzo ciężkie mecze – mówi Tomasz Romanowicz trener Korony - Drużyny z za miedzy, dodatkowo z mniejszych miejscowości - zawsze mają coś do udowodnienia. Przypomnijmy – Korona w pierwszym meczu wygrała z Avią Siedlnica 2:0. W brew temu co sugerował by wynik dla wschowian nie był to łatwy mecz. Avia grała bardzo dojrzałą piłkę i wysoko postawiła poprzeczkę. – Być może w końcu zagramy wzmocnieni nowymi zawodnikami. Do tej pory były problemy w załatwieniu wszystkich formalności w Lubuskim Związku Piłki Nożnej i graliśmy w dość okrojonym składzie – innym od tego w jakim prezentowaliśmy się w sparingach – dodaje Romanowicz. Od zwycięstwa rundę jesienną rozpoczął też Orzeł Szlichtyngowa. Piłkarze z miasta nad Baryczą pokonali w wyjazdowym spotkaniu GKS Siedlisko 5:2. – Przeważaliśmy na boisku od pierwszego gwizdka – mówi Marcin Dederek  kierownik Orła – Po pierwszej połowie było 2:1. To był mecz walki. Sędzia pokazał dużo kartek. Chłopacy ograli się i teraz z każdym meczem powinno być lepiej. Do młodych miejscowych piłkarzy dołączyli doświadczeni. Jeden z nowych zawodników grał w ubiegłym sezonie w Ikarze Krzepielów, drugi w Zawiszy Serby, trzeci - 37-latek zdjął buty z kołka po wielu latach przerwy. Emocji nie powinno zabraknąć . Wszystkich kibiców na derbowy pojedynek serdecznie zapraszamy.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl