TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejna kamienica w centrum odzyskała swój dawny blask

Piątek, 19 sierpnia 2022 o 10:13, autor: 5
Kolejna kamienica w centrum odzyskała swój dawny blask

Kamienica przy ulicy Kilińskiego przeszła gruntowny remont elewacji i teraz wygląda przepięknie! Wschowa dzięki wysiłkom mieszkańców, od kilku lat może pochwalić się coraz większą liczbą odnowionych kamienic.

W staraniach o poprawę stanu technicznego i estetycznego zabytków może pomóc Gmina Wschowa. Gorąco zachęcam właścicieli nieruchomości do skorzystania z dofinansowania na remont.

Na mocy uchwały podjętej przez Radę Miejską we Wschowie właściciele budynków wpisanych do rejestru zabytków mogą uzyskać dofinansowanie na prace związane z remontami obiektów. Szczegółowy wykaz zadań, na jakie można uzyskać dofinansowanie dostępny jest w uchwale nr XXVIII/323/13 Rady Miejskiej we Wschowie. Termin składania wniosków upływa 30 listopada br.

Informacje dotyczące możliwości uzyskania dotacji udzielają pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Wschowa pod numerem tel. 65 540 86 14.

Tekst/foto: Burmistrz MiG Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Gość
20.08.2022 06:34

I po co ? Ta kamienica była w całkiem dobrym stanie. Są kamienice z których cegły spadają a miasto nic nie robi.

avatar
~Mieszkańcy Kamienicy odnowionej na ulicy Kilińskiego 11
21.08.2022 17:42

Witam chcielibyśmy nadmienić że kamienica została odnowiona dzięki naszym funduszom zgromadzonym na funduszu remontowym oraz dzięki środkom uzyskanym z kredytu który to spłacamy sami nie otrzymaliśmy od gminy ani złotówki więc nie ma się czym chwalic pan Burmistrz

avatar
~do mieszkańca
22.08.2022 08:10

A może warto przeczytać to co napisał burmistrz? "Wschowa dzięki wysiłkom mieszkańców, od kilku lat może pochwalić się coraz większą liczbą odnowionych kamienic." - czy burmistrz się tu chwali? Burmistrz tylko zachęca do wykorzystania możliwości uzyskania dofinansowania, to źle?

avatar
~Tak było
22.08.2022 09:27

Poprzednicy burmistrza również fotografowali się na tle odnowionych elewacji kamienicy, położonych nowych dachów. Wyglądało, jakby byli co najmniej właścicielami tych nieruchomości, a wyszło jak zawsze. Ludzie sami biorą sprawy w swoje ręce. Bez pomocy byłych i obecnych władz. Taka jest prawda

avatar
~kk
22.08.2022 13:20

Ludzie sami muszą remontować kamienice bo miasto i konserwator zabytków umywają ręce.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl