TworzymyGłos Regionu

reklama

„Koci świat” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego (ZDJĘCIA)

Piątek, 25 lutego 2022 o 10:21, aktualizacja Piątek, 25 lutego 2022 o 10:25, autor: 1
„Koci świat” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego (ZDJĘCIA)

Luty jest miesiącem, w którym przypada Światowy Dzień Kota. Święto to nie tylko podkreśla znaczenie kotów w życiu człowieka, ale także ma uwrażliwić ludzi na los tych mruczących stworzeń.

Nawiązując do tego dnia, Biblioteka Publiczna we Wschowie zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych z terenu miasta i gminy.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać przestrzenną figurkę przedstawiającą kota. Wybór materiałów do jej stworzenia był dowolny – otrzymaliśmy prace z papieru, plasteliny, masy solnej, drewna, ozdobione wełną, z elementami drucianymi czy stworzone przy pomocy długopisów 3D. Kreatywność dzieci była bardzo duża, a wybór tych najpiękniejszych dzieł wcale nie taki łatwy. Jury nagrodziło sześć osób.

Zwycięskie prace wykonali: Hanna Skorupińska-Mandziuk z kl. III a oraz Agata Jankowska z kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, Wiktoria Kisielewska z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Konradowie, a także Olivia Skopińska i Zofia Grzegorzewska, uczennice kl. III oraz Wiktor Bartosz z kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni.

24 lutego 2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie laureatom upominków i pamiątkowych dyplomów. Prace wszystkich uczestników można zobaczyć w czytelni biblioteki, do czego serdecznie zachęcamy!

(Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
25.02.2022 10:48

A słyszeliście Państwo o felinoterapii? Jednej z metod zooterapii, polegającej na bliskim kontakcie z mruczkiem? Ja nie tylko słyszałam, ale bliska mi osoba, doświadczyła tego z dobrym skutkiem. Nasz koci terapeuta od tego czasu, cieszy się szczególnymi względami. Jest prawdziwą personą w naszym domu. Pewnie też bym się z niedowierzaniem uśmiechnęła, gdyby mi to ktoś opowiedział. Dzisiaj temat felinoterapii, traktuję poważnie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl