TworzymyGłos Regionu

Klubik Maluszka: rozwijające zajęcia dla dzieci we Wschowie (FOTO)

Środa, 25 stycznia 2023 o 10:51, aktualizacja Środa, 25 stycznia 2023 o 14:12, autor: 0 410
Klubik Maluszka: rozwijające zajęcia dla dzieci we Wschowie (FOTO)

W dniach 17 i 19 stycznia odbyły się kolejne spotkania Klubiku Maluszka, skierowane do dzieci w wieku 1,5-5 lat. W ramach zajęć, maluszki miały okazję doświadczyć różnorodnych form aktywności, które pozwoliły na rozwijanie ich zdolności manualnych, kreatywności oraz rozumienia ze słuchu.

Na początek, dzieci obejrzały filmik, który był dopasowany tematycznie do zajęć. Następnie, maluszki układały puzzle i piramidę Janod Pory Roku, co pozwoliło na rozwijanie ich zdolności manualnych oraz koordynacji ruchowej. Kolejną czynnością było rysowanie oraz tańczenie, które pozwoliło na rozwijanie kreatywności dzieci oraz ich zdolności ruchowych.

Na tablicy maluszki robiły bałwana, rzucały się papierowymi śnieżkami, podrzucały je w chuście Klanzy i wrzucały do kosza. Dzięki tym zabawom, dzieci mogły rozwijać swoje zdolności manualne oraz koordynację ruchową. Maluszki wykonywały również zadania zgodnie z czytanym tekstem, co pozwoliło na ćwiczenie ich rozumienia ze słuchu, co jest bardzo przydatne w późniejszej edukacji szkolnej.

Na zakończenie zajęć, maluszki wykonywały w grupie starszej bałwanki, a w grupie młodszej ozdabiały płatki śniegowe. Dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością przy tworzeniu tych ozdób.

W trakcie zajęć, nie zabrakło oczywiście masażyków oraz zabaw paluszkowych, co pozwoliło na relaks oraz rozluźnienie dzieci.

Warto podkreślić, że Klubik Maluszka to inicjatywa, która ma na celu rozwijanie potencjału dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zabawę i aktywność ruchową. Dzięki takim spotkaniom, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności manualne, koordynację, rozumienie ze słuchu oraz kreatywność, co przygotuje je do dalszej edukacji. Jest to również okazja dla rodziców. Klubik Maluszka to świetna okazja do poznania innych rodziców i dzieci.

Źródło/foto: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl