TworzymyGłos Regionu

reklama

Kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo. Motocyklista i pasażerka z licznymi obrażeniami

Wtorek, 19 marca 2019 o 10:41, aktualizacja Środa, 20 marca 2019 o 16:25, autor: 3
Kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo. Motocyklista i pasażerka z licznymi obrażeniami

17 marca w Sławie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem Harleyem Davidsonem. 50-letni mężczyzna, kierujący motocyklem wraz z pasażerką odnieśli obrażenia w postaci licznych stłuczeń. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drogach, szczególnie teraz, kiedy coraz więcej na drogach miłośników jednośladów.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie wraz ze sprzyjającą aurą, wzrasta zarazem liczba zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów.

- Często przyczyną wypadków z motocyklistami jest brawura, prędkość, wyprzedzanie na tzw.” trzeciego”, jak również brak wyobraźni kierowców. Zdarzają się również sytuacje kiedy błędy na drogach popełniają kierowcy samochodów.  Takim przykładem było niedzielne (17 marca) zderzenie osobowego VW z motocyklem Harleyem Davidsonem, które miało miejsce w godzinach popołudniowych w Sławie – mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym VW 39 - letni mieszkaniec powiatu polkowickiego skręcając z drogi wojewódzkiej na parking wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu motocyklem 50 - letniemu mieszkańcowi Osowej Sieni.  W wyniku zderzenia kierowca, jak i pasażerka motocykla odnieśli obrażenia w postaci licznych stłuczeń.

Policja apeluje do kierowców, aby zwracali większą uwagę na motocyklistów i rowerzystów, ponieważ miłośnicy jednośladów nie mają szans w przypadku zderzenia z samochodem.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~jolka
19.03.2019 10:56

Ci z dolnośląskiego tak właśnie jeżdżą, "królowie" szos. Każdy w Sławie i nie tylko powie, że są chamscy na drogach. Jak w Sławie ktoś widzi rejestrację DGL, DW, DL, DPL itp, to jest chory. A niestety "jaśnie państwo" coraz bardziej się tu panoszy.

avatar
~tutu
19.03.2019 22:09

no jasne, jedno zdarzenie i wyrok

avatar
~Autor Nieznany
20.03.2019 06:11

Zgadzam sie. DW to jest jakas masakra

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl