TworzymyGłos Regionu

reklama

Kiedy remont drogi w Łęgoniu?

Piątek, 19 stycznia 2018 o 15:42, aktualizacja Piątek, 26 stycznia 2018 o 19:15, autor: 18
Kiedy remont drogi w Łęgoniu?

Mieszkańcy Łęgonia skarżą się na stan drogi gminnej, która przebiega za salą wiejską w ich miejscowości. Drogą nie da się przejść „suchą stopą”, a władze co cztery lata prześcigają się w obietnicach remontu.

Na naszą skrzynkę mailową często dostajemy wiadomości od Państwa, które dotyczą stanu dróg gminnych, zarówno na terenach miejskich jak i wiejskich. Tym razem z prośbą o interwencję zwróciła się do nas mieszkanka wsi Łęgoń.

- Wiele lat staramy się o naprawę drogi gminnej biegnącej za salą wiejską i nic nie udaje nam się wskórać. Czy mogłabym prosić o nagłośnienie naszego problemu w gazecie? – pyta w swojej wiadomości do nas mieszkanka. – Stan drogi uniemożliwia dzieciom dojście „suchą stopą” do przystanku autobusowego, a także poważnie utrudniają wyjście z dzieckiem w wózku na spacer. Nasze starania o naprawę drogi trwają już bardzo długo, w roku 1969 odbyła się ostatnia naprawa. Później mieszkańcy sami starali się poprawić stan nawierzchni, ale niestety nie mamy funduszy na samodzielną gruntowną naprawę. Gmina dwukrotnie zakupiła tłuczeń do samodzielnego rozłożenia, jednak potem samochody ulegały zniszczeniu i przebijały opony. Przed wyborami często przychodzono do nas i obiecywano naprawę drogi w zamian za poparcie wyborcze, ale finalnie droga stoi jak stała. 

Na poparcie swoich słów mieszkanka przesłała nam zdjęcia drogi. Za każdym razem zastanawiamy się czy tak musi być i przy ogromie problemów drogowych gmina nie jest w stanie naprawić każdej drogi.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Mieszkanka
19.01.2018 16:33

To prawda droga jest w tragicznym stanie nie tylko za salą ale na całym odcinku.Dziury takie że koła można pourywać...a doraźne "smarkanie" to tylko strata pieniędzy

avatar
~Wschowa
22.01.2018 05:25

O takiej drodze to niektórzy mieszkańcy Wschodu mogą tylko pomarzyć, zpraszam na ul. Wierzbową.

avatar
~Adaś
19.01.2018 16:38

Tak wygląda ponad połowa dróg gminnych i drogi poza centrum miasta Wschowa więc to nie o jedną drogę chodzi a już o kilometry . Gdyby tylko z tej dziedziny po prawie 38 miesięcznym zarządzaniu gminą miało się rozliczyć burmistrza , ocenić jej kończącą się kadencję w kontekście zbliżających się wyborów myślę, że właśnie teraz potrzebna jest sprawność p. Giezka w tworzeniu dokumentacji fotograficznej i zestawienie tego do okresu sprzed 2014. "Moja" droga w granicach miasta jest w stanie znacznie gorszym na dzień dzisiejszy od tej na foto i o wiele gorsza sprzed plakatowania miasta "Grabieżcy" . Dzisiaj podzieliłem sobie białą kartkę ........ z podziałem na sukcesy RMiG i burmistrza Wschowy i na elementy "obiecane" -wykonane ......... długo myślałem ..... rozbolała mnie głowa, .. chyba powstał jeden market , trochę chodników i set metrów asfaltu , może na jakiejś kamienicy się trochę farba "rozlała" ......? Przez cztery lata rządzące ugrupowanie żyło tym , jak rozliczyć , ukarać , wymienić i stworzyć sobie świat "wymyślonej" rzeczywistości , kadencji przyobiecanej zapewnieniami ...... jednak dziury uliczne są te same , to te same z 2014, ja je poznaję , ....... Panie radny, zrób Pan zdjęcie. Adaś

avatar
~misiek
19.01.2018 19:45

Niech się wypowiedzą ci co popierają obecną burmistrz mówiąc że grilujemy ją dla celów politycznych . Popatrzcie realnie na problem bo takich problemów za chwilę będzie cała masa .Nic w mieście , nic w gminie się nie robi a język propagandy władzy wszechobecny w ich gazetkach i portalu .

avatar
~Mieszkanka wsi.łęgoń
19.01.2018 21:03

Będziemy interweniować w sprawie całej drogi od zjazdu z dr krajowej w stronę sali wiejskiej droga nie da się jeździć dziura na dziurze .od wieków tylko obiecanki nasza p sołtys na pytanie o drogę? nie ma funduszy i koniec tematu .tylko jesteśmy ciekawi czy w ogóle były stosowne pisma wysyłane do powiatu (bo to droga powiatowa )powiat jest odpowiedzialny za stan dróg. Jeżeli nic nadal się nie będzie robiło w tej sprawie będą zgłaszane szkody naszych aut .

avatar
~Jan Kotwicki
19.01.2018 21:13

Zaraz, zaraz, Pan Redaktor Naczelny w innym miejscu opisał kto decyduje o inwestycjach, konkretnie chodzi o ul. Moniuszki. Po nazwisku wymienił radnych - dobroczyńców mających wpływ na decyzje o charakterze inwestycyjnym. O, takich nam trzeba, toż to cudotwórcy! Nic innego nie wypada tylko należy zawiesić te wszystkie obelgi a gdy coś pójdzie nie tak to proszę, lista winnych wytłuszczonym drukiem stoi jak byk w felietonie Pana Redaktora Naczelnego!

avatar
~Stefan
19.01.2018 21:48

Panie Janie, jak byk stoi w felietonie, że tych radnych to się od czci i wiary i z buta jeszcze traktuje, zapominając, że inwestycje którymi chwali się p. Czopek, powstają dzięki ich głosom. Niech pan czyta ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem pomaga na trawienie i żółć.

avatar
~Mm
20.01.2018 07:07

Przejazd kolejowy na kondradowo ciogle wkoło zalewajom dziury smarkajom a przynosi to efekt że powsajom jeszcze większe robi się to porom gdy som kałużezamarznięty grunt i to bezsens ale panowie z drogowki widzom jakiś cel tego przejazd kolejowy w stronę siednicy asfalt zasypany szlakom na całej jezdni bo niestety pan inwestuje w firmę że złomem ale nie we wjazd ciekawe kiedy tam coś się stanie napewno będzie to niedostosowanie prędkości do warunków na drodze chodzi o zete każdy kto tamtędy jeździ wie to samo z dziurami jak się coś stanie to i tak winny kierowca bardzo modne jest postawienie znaku lub pachołka na dziurze a wyrazie czego to kierowca i tak zapłaci za naprawy z kieszeni swojej bo co będzie się po sodach wliczył szkoda bo ponoć podatek od drugiego płacimy w paliwie my płacimy a inni poprostu go trwoniom bezsensownie drogi fatalne som i bedom bo duże części kasy nate inwestycje idzie na przygotowania bonusy i premie i tp a za resztę co zostanie się robi no i na niewiele to zostanie a odnośnie tego szlaki na asfalcie może ktoś się tym zajmie z władz chodzi o wyjazd z Zety złomu czy poczekamy aż komuś coś się stanie chodź niszczono się samochody od tego lakier podwozie a kto wie czy niejeden z was dostał po szybie kamieniem zobaczymy co będzie dalej

avatar
~Adaś
20.01.2018 09:07

Ad. Mm - forumowiczu, może zdarzyć się jeden , dwa błędy , ..... język polski jest wyjątkowo trudny , lecz Twój wpis to jeden wielki kiks....... wybacz . Adaś

avatar
~R8
20.01.2018 10:50

"Polska język to trudna język" Adasiu! No to czego nie zrozumiałeś. Droga na Konradowo przy przejeździe kolejowym łatana woreczkiem asfaltu uklepanego sipą. Odcinek ulicy Kolejowej w okolicy "złomiarzy" zryty przez ciężki transport. Ot i wszystko. Nie każdy komentarz pisze "wykształciuch". W sądzie potrzebna jest forma, by zrozumieć wystarczy treść. Cześć!

avatar
~Szanowny Panie Redaktorze.
20.01.2018 07:54

Zapraszam Pana z aparatem na osiedle Przylesie. Szczególnie na ulicę Czereśniową od łączenia się dwóch rodzajów nawierzchni asfaltowej: jednej normalnej, drugiej z kruszywa po budowie krajowej 12. Następnie bardzo proszę przejść się kawałeczek wyżej, aż dojdzie Pan do ulicy Jagodowej (i nie tylko). Każda z tych bocznych uliczek osiedlowych jest w opłakanym stanie. Wyglądają nawet gorzej, niż wskazana wyżej fotografia. Nikt nie zwraca nam pieniędzy za poprzebijane opony na dziurach, wybite zawieszenie. O spacerze z dziećmi, szczególnie w wózkach to nawet nie ma co myśleć. Wiem, że podobne problemy mają inne okoliczne osiedla i miejscowości. Została nam już chyba tylko możliwości interweniowana u Pana i ciągłe nagłaśnianie sprawy. Poważnie mówiąc bardzo Pana kolejny raz proszę o zrobienie zdjęć ukazujących stan wyżej wspomnianych ulic. Może kogoś ważnego w naszym mieście ruszy fakt w jakich warunkach poruszamy się, aby zostawić podatki z których gmina się utrzymuje i które od nas pobiera.

avatar
~Werty
20.01.2018 11:52

Haha nie tylko tam droga jest taka... W legoniu wszystkie drogi tak wyglądają... masakra nie da się jeździć

avatar
~Jarek
20.01.2018 12:33

A Pani Burmistrz sobie wyjeżdża na "zasłużony" urlop do ciepłych krajów na cały luty i ma te dziury gdzieś i wszystkie sprawy związane z gminą. Ja nie mówię, że nie należy się urlop, ale nie taki długi, bo jest co rozwiązywać w tej gminie.

avatar
~Mieszkaniec
20.01.2018 18:38

Cała droga jest w fatalnym stanie , to ci jest na zdjeciu to nie wszystko , na zakręcie jest tak krzywa i wyboista droga że samochodem trzeba jechać 10/20 km/h żeby nie zahaczyć o drogę , tragedia dziura na dziurze , co jakiś czas połatają co drugą dziurę i myślą że to sprawę załatwi .

avatar
~lobo
21.01.2018 13:50

A ja proponuję dalej popierać czopkistów, nieroby chcieliby by jeszcze jedną kadencję poobiecać za pieniądze podatników i nic nie robić!!!!!!!!!

avatar
~Biniu
24.01.2018 18:30

Większość dróg w gminie to drogi gruntowe i takimi pozostaną. Dopóki wozy ciągnęły koniki i lekkie ciągniki z drobnym siewnikiem drogi się jakoś trzymały. Ale "to se newrati" i trzeba się przystosować. Stosowanie takiego materiału jak na fotkach, to co najwyżej na ciągach pieszych w parkach. Dzisiejsze ciężkie zestawy rolnicze i "domorośli" rajdowcy z każdą drogą sobie "poradzą".

avatar
~Mmmm
24.01.2018 22:23

A gdzie ta "autostrada" co pani soltys obiecala ??

avatar
~Niee
28.01.2018 18:34

Obiecanki cacanki .????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl