TworzymyGłos Regionu

reklama

KGHM zawitał do gminy Szllichtyngowa z programem „Archipelag Skarbów”

Wtorek, 12 grudnia 2023 o 10:05, aktualizacja Wtorek, 12 grudnia 2023 o 10:50, autor: 0
KGHM zawitał do gminy Szllichtyngowa z programem „Archipelag Skarbów”

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej stała się areną niezwykłego wydarzenia. W dniach 7-8 grudnia 2023 roku odbył się Program Profilaktyczny "Archipelag Skarbów", skierowany do uczniów klas VII i VIII lokalnych szkół podstawowych, a także ich rodziców i nauczycieli. Wyjątkowość tego programu polega na jego niekonwencjonalnym podejściu do edukacji, łączącym multimedialne show z ważnymi tematami, takimi jak miłość, seksualność i budowanie zdrowych relacji.

Edukacja w nowej odsłonie

Do udziału w warsztatach przystąpiło 69 uczniów ze szkół podstawowych w Szlichtyngowej, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach. Za realizację programu odpowiadała kadra Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Kobyłki, przekazując wiedzę w formie czterogodzinnych, angażujących mitingów.

Ważne tematy w centrum uwagi

"Archipelag Skarbów" to nie tylko lekcje, ale prawdziwe multimedialne doświadczenie, które skupiło się na zagadnieniach uzależnień, relacji interpersonalnych i seksualności. Program miał za zadanie nie tylko edukować, ale przede wszystkim budować u młodzieży świadomość społeczną i umiejętność nawiązywania zdrowych relacji.

Wsparcie finansowe kluczem do realizacji

Dzięki wsparciu finansowemu od KGHM Polska Miedź S.A., który przekazał 4 300 zł, program mógł zostać zrealizowany. To już trzeci rok współpracy Gminy Szlichtyngowa z tym przedsiębiorstwem, co przyczynia się do ciągłego rozwoju programów profilaktycznych.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl